Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvilágosítás hogyan ha nem...

Felvilágosítás hogyan ha nem kérdezett?

Figyelt kérdés
márc. 12. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Már kisgyerek kortól kellett volna fokozatosan a saját szintjének megfelelően.
márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Van egy jópofa könyv, az a címe h Szex kezdőknek, tabuk nélkül. Én anno megvettem és csakúgy a gyerek szobájában hagytam az íróasztalon, mondtam neki h majd nézzen bele, ha érdekli. El is olvasta. 🙂
márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha már kiskamasz akkor valószínüleg vannak ismeretei a netről, és az osztálytársaktól. Szerintem kérdez, csak max nem tőletek. Kisgyerek kortól folyamatosan kellene beszélni erről, de sajnos sok családban tabu téma.
márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Kiskortól kezdve kellett volna.


Az meg természetes, hogy nem kérdez pl kiskamaszként.

márc. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Tapasztalataim szerint, mikor a szülők a felvilágosításról írnak ide kérdéseket, már inkább ők kérdezhetnének a gyerektől, s nem fordítva, addig halogatták...
márc. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

5, nem feltétlen. Nálunk nincsenek tabuk, de nem igazán haladunk, mert tényleg van olyan gyerek, aki nem kérdez, közben meg mindenki azt mondja, hogy "ne többet, mint amit kérdez, mert annyit tud befogadni".

Na így nagyon könnyen el tud szaladni az idő érdemi haladás nélkül.

Pl: minden lehetőséget megadtam a kérdezésre. Nyitott ajtók, nem tabu a meztelenség, nem rejtegetem a menstruációs eszközöket, testvére is született, lanyom mégse kérdezett soha semmit. Így nehéz. Szerintem pont ugyanolyan szinten van, mint mondjuk 4 évvel ezelőtt úgy, hogy 8.

Lassan be kell vetni valami direktebb módszert, hogy egyáltalán érdeklődjön.

1000 %, hogy nem tud az osztálytársaitól se semmit, mert autista és nem kapcsolódik hozzájuk.

márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
#6 Miért a végén írod a lényeged? Ha autista a gyereked, akkor teljesen atipikus a viselkedése. Belőle általános következtetéseket levonni botorság.
márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
7, tök mindegy, hogy autista, mert a neurotipikus testvére se kérdez. Annyi, hogy neki még van ideje, mert csak 5.
márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

6!


Pacsi! Az én lányom is auti. Most kaphatott egy hormonlöketet,ahogy a gyerekorvos fogalmazott. 8 éves, nő a cicije, sminkel, nagylányoskodik. Próbáltam már vele beszélgetni többször. Menstruációról tud, baba születése nagyjából. De ennyi. Az, hogy hogy készül a baba, nem érdekli. Egyáltalán. Mondtam neki,hogy bármi kérdése van, kérdezzen nyugodtan. De egyelőre elhárítja.

márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

AuDHD-s 9 éves fiam fel van vilàgosìtva olyan szinten, hogy tudja mi a védekezés, abortusz, nemi betegség, mi számít beleegyezésnek, nemi erőszaknak, pedofíliának.

Kamasz korban evvel elkéstèl. Azt èrdemes ellenórizni, hogy mindenről pontos informàciòja van-e.

márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!