Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kirúghatják a gyermekemet?

Kirúghatják a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Fiam 12 éves.Amióta elkezdődött az iskola mindig baj van vele!csúnyán beszél a tanárokkal és verekszik!piszkálja az osztálytársait.minden nap leülünk vele beszélgetni,elmagyarázzuk hogy ezt nem kéne,máshogy viselkedjen,a tanáraival tisztességesen beszéljen!

Rendes család vagyunk amúgy,igaz nem gazdagok de amit tudunk megadunk a gyerekeinknek,mindig ők az elsők!

Most elkezdtük pszihológushoz hordani,kapcsolatban vagyunk S gyermekjóléti szolgálattal,ők adnak tanácsot,elkezdtünk egy sportot ahol a felesleges energiáit, feszültséget kiadhatja

De ennek ellenére nagyon félek hogy kirúghatják az iskolából!!

Volt valaki hasonló helyzetben?


márc. 27. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Tanköteles a gyerek, úgyhogy ha innen ki is rúgják, valahová kénytelenek felvenni. Foglalkoztok a problémával, együttműködtök a megoldásban. Meglesz az eredménye, hidd el. De ezek a folyamatok sajnos lassúak, türelem kell hozzájuk.

Ti, a szülők egyébként hogy álltok az indulatkezeléssel? Nektek könnyedén megy, vagy lenne mit tanulni ezen a téren? Ne vedd bántásnak, nálunk tényleg sokat segített, hogy én megtanultam kezelni a dühömet.

Szépen csináljátok amit a szakemberek kérnek. Mi a gyerek 3 és 7 éves kora között mentünk át hasonlón.

márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

És minden rendben otthon? Elég fura, hogy valaki csak úgy ennyire agresszív. Valami oka biztosan van. Nem bántotta senki?

Ha már nem lesz tanköteles, akkor biztosan kirúgják.

Addig eltanácsolhatják, vagy lehet magántanuló.

márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Sajnos én(anyuka)sokszor türelmetlenebb vagyok mint a férjem,de inkább kiabálok ha arról van szó persze ez nem minden napos.sokat dolgozom(7 napból 6-ot)és szerintem ez miatt vagyok türelmetlenebb.sajnos az én családomban generációra visszavezethető a férfiak agresszív viselkedése,pszihológus szerint ebből örökölhetett is a fiam.eleinte nem jól kezeltük az iskolai viselkedését,jól leszidtuk,kiabáltunk vele,ami biztos nem is tett neki jót,de nekünk is segített a pszihológus hogy hogyan álljunk a gyerekhez és változtattunk is.

Tudom hogy lassú folyamat lesz sajnos csak úgy érzem az iskola meg azonnal várna javulást!

De szerintem már a suliban a tanárok is rászálltak egy kicsit!

márc. 27. 12:23
 4/21 A kérdező kommentje:

Itthon olyan bajok vannak csak vele hogy ha többször kell rászólni hogy menjen fürdeni,és visszaszól hogy majd megyek ha akarok,a hugával nem játszik,de sokat szeretgeti.a húga 6éves,nagy a korkülönbség.

Látjuk rajta hogy próbál a jó útra térni,minket itt egyre többször szeretet,ölelget,ami nem igazán volt jellemnző.de igazából az apukája sem az a bújós fajta,aki ki tudja mutatni az érzelmeit!

Itthon senki sem bántja,sokat járunk kirándulni,a fiam szeret deszkázni,görkorizni.van egy deszkapark a közelben oda szoktunk vele kimenni ha szeretné

Tehát próbálunk rá sokat figyelni

Próbálunk a sulival is teljes mértékben együtt működni

márc. 27. 12:31
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A tanárokhoz lehet hogy érdemes lenne egyesével bemenni fogadó órára. Elmondod, hogy ez a helyzet a gyerekkel, dolgoztok rajta, szeretnétek a türelmét kérni. Nagyon sok tanárnál számít, ha azt látja, hogy a szülő ott áll a gyerek mögött. Ha meg nagyon nem megy, akkor érdemes elgondolkodni egy iskolaváltáson. Rendbe fog jönni a gyerek, majd meglátod.
márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Voltunk az osztályfőnöknél és az igazgatónál,tudnak róla hogy dolgozunk a problémán,próbálunk együttműködni!

Sajnos arra nincs kapacitásom hogy minden tanárhoz egyesével bementek.Voltunk a nevelési tanácsadóban is,onnan is kértünk segítséget,de sajnos az várólistás mert tele vannak!

Csak rettegek hogy nehogy kirúgják!az hogy valaki magántanuló lehessen,annak sajnos nem tudom mi a menete!másik iskola egyenlőre már szóba került de azt mondták a suliban hogy az sem biztos megoldás lenne,minden suliban vannak állítólag problémás esetek,attól nem oldódna meg a dolog a fiamnál

márc. 27. 12:46
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kirúgni nem fogják! Főleg, ha látják, hogy tesztek az ügy érdekében!

Magántanulói státusz megszűnt, egyéni tanrendes lehet. Félévente be kell menni vizsgázni. De azt is okkal engedélyezik. Ha ti dolgoztok, és nem megoldott, hogy tanulja meg a tananyagot, akkor pláne nem fogják engedni.

Nem akarlak megbántani, de voltatok már szakszolgálatnál esetleg? Tanárok nem javasolták? Ott azért lehet, hogy kiderülne valami.

márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam voltunk a szakszolgálatnál,meg járunk is hozzájuk írás fejlesztésre!ők is javasolják az iskola áltást mint esetleg megoldást,meg már a fiam is hajlana rá hogy átmenjünk máshova,csak nem tudom az mennyire lenne megoldás!
márc. 27. 13:23
 9/21 anonim ***** válasza:
8: Szerintem jó lehet, mert ott tiszta lappal kezdhet, nem lesz meg a tanárokban és a többi diákban a rossz érzés.
márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A férjem fiánál működött az iskolaváltás. Az előző iskolában már ő volt a rossz, verekedős gyerek, és nem tudott kikerülni ebből a szerepből, hiába próbálkozott. Az új iskolában tiszta lappal kezdett, és ő is odatette magát. Nem mindig működik, de ha ő is hajlandó változtatni, akkor megér egy próbát.
márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!