Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kirúghatják a gyermekemet?

Kirúghatják a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Fiam 12 éves.Amióta elkezdődött az iskola mindig baj van vele!csúnyán beszél a tanárokkal és verekszik!piszkálja az osztálytársait.minden nap leülünk vele beszélgetni,elmagyarázzuk hogy ezt nem kéne,máshogy viselkedjen,a tanáraival tisztességesen beszéljen!

Rendes család vagyunk amúgy,igaz nem gazdagok de amit tudunk megadunk a gyerekeinknek,mindig ők az elsők!

Most elkezdtük pszihológushoz hordani,kapcsolatban vagyunk S gyermekjóléti szolgálattal,ők adnak tanácsot,elkezdtünk egy sportot ahol a felesleges energiáit, feszültséget kiadhatja

De ennek ellenére nagyon félek hogy kirúghatják az iskolából!!

Volt valaki hasonló helyzetben?


márc. 27. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Max gyűjtő iskolába rakják a kisebbség közé
márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
mindig baj van vele!csúnyán beszél a tanárokkal és verekszik!piszkálja az osztálytársait. Lattad ezeket a sajat szemeddel vagy csak a tsnar verziojat hallgattad meg? Megkerdezted a gyereked,h mi volt a konkret szituban? Beszelgetsz vele a mindennapokban? Nem pszichologushoz kene hordani,hanem csak torodni kellene vele. Uj eselyt kellene adnod neki uj iskolaban vagy magantanulo lehetne,ahol te veszed at vele az anyagot vizsgara.
márc. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

4-es: A furdest nem eroltetnem. El tudja donteni hanyszor akar furdeni a heten. Ne massz bele ennyire a maganeletebe. Semmi baja nem szarmazik belole,ha nem zuhanyzik gyakran.Szorgalmazd, hogy legyen baratnoje es akkor gyakrabban zuhanyzik. Ez is segelykialtas a torodesedert.


A magantanulova valas modjat a te szuloi kotelesseged kideriteni es vegigjarni a papirmunkat.


A gyereked azert problemas,mert nem torodsz vele. Igy akarja tudat alatt felhivni a figyelmed. Ez segelykialtas az elhanyagolasod miatt. A torodesedre szeretetedre lenne szuksege. Nem arra,h lepasszold a sajat anyai szereped egy pszichologusra vagy csaladsegitore.

márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
13as, mert szerinted egy görény alkatú fiúért sorban állnak a lányok? Mi az rendezett, tiszta megjelenést szeretjük.
márc. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hát úgy látom páran félreértették az írásomat.előzször is foglalkozom a gyerekeimmel otthon is és a bajban sem hagyom magára,ezért viszem pszihológushoz!Nem dugom a fejem a homokba!!!igen sokat beszélgetek vele,puszilgatom,ölelgetem tehát foglalkozók a saját gyerekeimmel!az iskola írányított minket a családsegítőbe,nem magamtól akartam oda menni!

Én megteszek minden hogy jobb legyen a gyerekeknek!!

Igen beszélgetek vele a sulis dolgokról,hogy mi hogy volt!

márc. 28. 16:49
 16/21 anonim ***** válasza:

Volt a fiamnak problémás osztálytársa. Apuka, anyuka kettesben végigjárta a tanárokat. Vagy három fogadó napot is rászántak. Hidd el, nem egy rossz tanács. Tudom nem minden tanár kedves ilyenkor, de jó tudatni, hogy érted a problémát.

Nekem is volt olyan tanár, aki csak sorolta a magatartási gondokat, a jófejű, de igen makacs gyerekemnél. Mire mondtam, hogy igyekszem otthon mindent megtenni az ügy rendezése érdekében.

Erre elnevette magát, hogy ja igen, igaz, ismeri ezt az érzést, ő is fiús anya. Onnantól egy hullámhosszon voltunk.

márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Voltunk bent az iskolában!ott volt az igazgató,az osztályfőnök és az a tanár akivel a fiamnak problémája van!

Elmondtuk hogy tudjuk hogy a fiúnk nem hibátlan,dolgozunk rajta hogy javulás legyen,beszélgetünk vele!én ennél többet nem tudok tenni!

Nem fogok könyörögni a tanároknak!én úgy gondolom amit tudok,tudtam azt megtettem

márc. 28. 20:40
 18/21 anonim ***** válasza:

15-os. Megsem beszelgetsz vele ugy mint egy anya szokott,kulonben nem lennenek viselkedesi problemai. A problema megoldasa nem az,h lepasszoljuk egy idegennek. Pl pszichologusnak. Ismered a baratait? Tamogatod,hogy talalkozhasson veluk? Ismered a gondolatait,a tettei elozmenyeit,okat?



Korant sem tettel meg mindent a boldogulasaert. Nem tudod a valaszt arra az egyszeru kerdesre,miert nem megy zuhanyozni. Csak parancsolgatsz neki. Tiszteletlenul viselkedsz vele es csodalkozol,hogy ugyanazt kapod vissza. Biztos megvan az oka ,h nem zuhanyzik es a te feladatod segiteni neki. Pl biztositani a futest vagy melegvizet. Kovetelozesnek meg parancsolasnak nincs letjogosultsaga egy csaladban. O nem a csicskad,hanem a fiad.


Hogy lehet olyat mondani ,h egy gyerek hibatlan? A gyerek a szulo lenyomata. Olyan,amilyenne teszed. Olyanna valunk,akivel a legtobb idot eltoltjuk. A szulo az elsoszamu peldakepe a gyereknek.

márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"minden nap leülünk vele beszélgetni,elmagyarázzuk hogy ezt nem kéne,máshogy viselkedjen,a tanáraival tisztességesen beszéljen!"

Itt is elismered,h nem erdekelnek a viselkedesenek okai,a gondolatai,hanem parancsokat adsz ki ,amikkel ki akarsz kenyszeriteni belole egy mas viselkedest. Nem kezeled egyenlo felkent.

márc. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem értem miért baj ha az ember elviszi pszihológushoz!miért baj ha segítséget kérek?

Ismerem a barátait,és nem csak parancsolgatok neki!megkérdezem milyen napja volt,ha rosszat csinált akkor azt miért tette,próbáljon változtatni,próbáljon máshogy állni a tanárokhoz!utálja pár tanárját és nekik szólogat be,erre mondom neki hogy álljon hozzájuk máshogy!!ezért akarom szerintetek megváltoztatni??az miért baj ha elmagyarázom neki hogy hogy csinálja máshogy?

Akkor szerintetek hogy kellene tennem?mit csináljak máshogy?

Tényleg ennyire rossz anya lennék?

márc. 29. 07:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!