Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ti engednétek a...

Anyukák, ti engednétek a tampont kiskamasz lányotoknak?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák, akik inkább, vagy kizárólag betétet használnak menstruációnál, nektek mi lenne a véleményetek, ha a menstruálni kezdő lányotok viszont tamponozni akarna? Mennyire engednétek, hogy tampont használjon akár már 13-14 évesen?

Sokszor van itt az oldalon olyan - kamaszlány által írt - kérdés, hogy az anyukája nem engedi a tampont. Mit gondoltok, milyen okok állhatnak emögött? Mennyire értetek velük egyet? Illetve a kérdés, hogy ti engednétek-e a lányotoknak majd a tampont, ha odajut, abban az esetben is, ha ti inkább a betétet preferáljátok jobban vagy a betét vált be jobban nektek?



máj. 7. 16:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%

A lányom 10 és fél évesen kezdte pont balatoni tábor előtt 1 héttel, mondtam veszek tampont, teljesen elzárkózott eleinte.

Én nem szeretem a tampont, de ha neki jó az ő dolga

máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
87%

Persze h engedném, ha neki úgy kényelmesebb. Én a kelyhet szeretem, de ha lesz kislányom es ő a tampont erzi kényelmesnek, akkor miért ne használhatná!

26N

máj. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy engedném. Ez nem valami drog, hogy tiltani kellene. Ami neki kényelmesebb és megfelel. Az ő teste, eldönti.
máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Engedném. Anyukám csak betétet használ mikor eljött az idő én is azt használtam de utáltam kényelmetlen volt egyszer úgy átt áztam egy óra után fel álltam még a szék is véres volt nagyon cuki volt szerencsémre az utolsó padban ültem így gyors magamra kötöttem a pulcsim és haza kéretőztem. Nyári táborba vett elösször tampont anyukám hogy legyen nálam mert esedékes volt a menstruáció akkor ki probáltam nem tetszett. 12voltam. Majd 14éves koromban újra elkezdtem használni azóta is azt használom még szülés után is iszonyatosan rosszul éreztem magam a betéttel.
máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
85%

Én is kb 14 éves korom óta tampont használok nekem sokkal kényelmesebb.

Applikátorost vennék neki is, azzal még egyszerűbb.

Ha el van magyarázva hogy előtte mosson kezet, ne napi 1x cserélje attól még (amit amúgy betétnél is kell) akkor nincs vele semmi gond.

Ezen kívül megkérném én is hogy estére azért maradjon betét mert akkor ne legyen kb 8 órán keresztül 1 tampon bent.

máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 évesen jött meg először, két évig betétet használtam. Eleinte féltem a tampontól. Anyu azt használt, ezért egyszer-kétszer próbálkoztam vele, de megijedtem, ahogy éreztem,hogy "megdagadt".

Aztán, mivel elég erős volt a vérzésem, egyre kényelmetlenebbé vált a betét (elcsúszott, átázott). Velem is megesett az is, mint a #14-el, hogy a suliban óra végén felálltam a székről és tiszta vér volt.

15 éves koromtól tamppnt használok. Kényelmesebb, biztonságosabb érzés (bár az erős mensi miatt így is teszek be betétet is pluszban a biztonság kedvéért).


Ha lányom lesz, biztos megbeszéljük milyen lehetőségek vannak, ő pedig majd eldönti melyik szimpatikus neki. Akár vennék mindenből, hogy próbálja is ki.

Ha a tampon mellett dönt, akkor kohangsúlyoznám az extra higiéniát (mondjik ez a többi ezköznél is fontos, de ezt mégis belülre tesszük) és a 4-5 óránkénti cserét.

Vennék neki intimtörlőt és kézfertőtlenítőt is, mert sajnos vonaton, de akár sokszor orvosi rendelőben, vagy akár az iskolában sincs lehetőség normális kézmosásra (ami iszonyú nagy szégyen, de ez a realitás...)

máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene azt külön megengedni? Vagy lassan már a levegővételhez is külön engedélyt kell kérjenek szegény gyerekek?
máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Én tanulnék anyukám hibájából. Tiltotta a tampont, egyszer megtalálta nálam a titokban használt tampont és ki akadt, hogy minek egy kamasznak super plus méretű tampon. ( 51, milliliteres kelyhet pár óra alatt televérzem, szóval nem mondanám enyhének a dolgot....)

Nagy hiszti volt.


Ha lesz lányom, semmiképpen sem fogom hagyni, hogy ez megtörténjen. Azt használhat majd, amit szeretne, csak tanulja meg jól használni azt.

máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
52%
Alapvetően nem a tamponnal van bajom. Én a toxikus sokk szindrómától tartok és egy iskolai WC nem a higiénia csúcsa. Ezért nem szívesen.
máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

19 a tss az nagyon ritka és akkor problémás csak a dolog, ha az írt időintervallumnál több ideig van bent. Egy iskolai mosdóban is el lehet intézni tampon cserét highiénikisan. Szappan, fertőtlenítő általában azért szokott lenni. Csere előtt kezet mos és csere után is. ( ezt betét használatkor is mindig meg kéne tenni, szóval ezen a téren nincs különbség.)


A lányod ha tampont akarna hausnakni a betét helyett és te tiltanád, hidd el, nem tennél vele neki jót, mert vagy nagyon kellemetlenül fogja érezni magát a menstruáció ideje alatt, vagy titokban fog tampont használni. Így vagy úgy, de fixen rontani tudja a kettőtök kapcsolatát.

máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!