Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ti engednétek a...

Anyukák, ti engednétek a tampont kiskamasz lányotoknak?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák, akik inkább, vagy kizárólag betétet használnak menstruációnál, nektek mi lenne a véleményetek, ha a menstruálni kezdő lányotok viszont tamponozni akarna? Mennyire engednétek, hogy tampont használjon akár már 13-14 évesen?

Sokszor van itt az oldalon olyan - kamaszlány által írt - kérdés, hogy az anyukája nem engedi a tampont. Mit gondoltok, milyen okok állhatnak emögött? Mennyire értetek velük egyet? Illetve a kérdés, hogy ti engednétek-e a lányotoknak majd a tampont, ha odajut, abban az esetben is, ha ti inkább a betétet preferáljátok jobban vagy a betét vált be jobban nektek?



máj. 7. 16:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
14%
semmi esetre se engedném neki a tampont (nekem se engedték használni). ha véletlen koszos kézzel teszi fel baja lehet. meg idegenkedek attól hogy a tampon az emberben benne van. használjon vastag betétet ha erős a menzesz én is azt csinálom. tudom kényelmetlen (nekem is sokszor az) de legalább biztonságos. ki kéne tudni birni azt az 5 napot betéttel.
máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%

21 azért, mert a te anyukád felvilágosulatlan volt, nem kell neked is annak lenni. Egy kamasz gyerek nem hülye, tudja, hogy csak tiszta kézzel szabad oda nyúlkáljon. Az alapos kézmosás betét használata mellett is elengedhetetlen.


Te lehet, idegenkedsz, a lányod meg lehet, ugyanazt érzi a betéttel kapcsolatban.


A tampon a használati útmutatón szereplő utasítások betartásával pontosan ugyanannyira biztonságos, mint a betét.


Nem, nem kéne tudni kibírni 5 ( nem kevés lány esetén akár 6 vagy 7) napot betéttel. Aki gyűlöli, undorodik tőle, stb. annak legalább annyira rossz a betét használat mintha te arra lennél akár erőszakkal kényszerítve, hogy tampont használj.



Az ilyen undorító, kicsinyes, buta viselkedéssel csak azt fogod elérni, hogy a lányod vagy titokban használja, vagy megkeseríted azokat a napokat számára, csak mert te úgy érzed magad jobban.



Ez pedig minden, csak nem felelős, normális szülőre valló viselkedés.

máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyerekem, és nem is lesz, de ha lenne egy kislányom akkor megmutatnám neki az összes lehetőséget ami elérhető, és ő választ hogy melyikben érzi a legjobban magát, és melyik a legkonfortosabb neki. Én soha nem használtam / használok tampont, csak betétet mert annyira nem erős a vérzésem, illetve más opciókat pl kelyhet nem próbáltam. Anyukám elmagyarázta hogy hogyan kell tampont és betétet is használni, és mesélt a többi lehetőségről is, nem tiltott meg semmit. Ő tampont és betétet is használ egyszerre, mert neki nagyon erős a vérzése.
máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
79%
23 nah ilyen egy normális szülő. Ilyennek kéne lenniük. Az enyém pl nem így viselkedett, meg is lett a következménye, sokat romlott a kapcsolatunk.
máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
26%

Nem biztos, hogy tudja használni. Attól függ, hogy mennyire rugalmas a szűzhártya. Én nem tudtam feltenni, és nem is mertem erőltetni, fájt, nem akartam, hogy elvegye.

Viszont miután már nem voltam szűz, nekem is megváltás volt. Utálom a betétet, a 2.-3. napon folyton átáztam, minden reggel cserélhettem ágyneműt.

Szóval próbálja ki, ha fel tudja tenni, használja, miért is ne?

Persze el kell neki mondani, hogyha nem cseréli rendszeresen, akkor fertőzést tud tőle kapni.

máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ő teste. Ha NEKI kényelmesebb a tampon, használja azt, persze.


Barátnőm betétezik, mert neki az vált be. Nekem spec herótom van tőle, főleg nyáron, úgyhogy nagyjából 15 éves koromtól tampont használok (nem mindig, általában).

máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
79%
fájt, nem akartam, hogy elvegye - mit? 🤣 Mert a tampon semmit "nem vesz el".
máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
72%

25 a szűzhártya egy rugalmas szövetdarabka. Nem egy kifeszített papírfecni.

A tampon nem veszi el a szüzességet, ez butaság.


Na nem cseréld a betétet, attól is fertőzést tudsz kapni.

máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
84%

Két oka van, hogy az anyukák nem engedik a tampont használni a kistiniknek:

1. Ők maguk is tájékozatlanok, tele tévhitekkel (ld.21, 25)


2. Nem akarnak egy normális felvilágosító beszélgetést megtartani, ahol a gyerek tabuk nélkül kérdezhet. Magyarán a saját kényelmüket helyezik előbbre a gyerekénél (nekemseengedték-éniskibírtam-régenmindenjobbvót)

máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
29 én is így látom.... Csak azt nem értem, hogy ha nekik a saját kényelmük fontosabb, akkor mi a ló....ért szültek?
máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!