Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történt a lányommal?

Mi történt a lányommal?

Figyelt kérdés

A lányom, 16 éves, lassan 17. Kb. 1 éve költöztünk külön a férjemmel, a lányom régóta tudott erről, bár nem tudom, hogy mennyire viselte meg.

Kezdetben az volt, hogy sosem bírtam rávenni, hogy bármi házimunkát megcsináljon, sokat is veszekedtünk emiatt (sajnos sokszor mondtam ilyenkor dühömben csúnyát rá, hogy hülye kis r*banc, persze megbántam). Nem volt olyan jó tanuló elsó félévben, ám év végére 3,92-ről felhozta magát 4,4 körüli átlagra, fizikából 2-ről 4-re javított.

Az elmúlt pár hónapban simán megcsinál magától bármilyen házimunkát, berakja a mosást, kitakarítja a konyhát, lemossa a gázt, elmosogat, felmos. A szobáját is teljesen rendben tartja, régebben iszonyatosan nagy kupi volt (nem mindig, de előfordult). Sokszor főz magának, mert diétázik, vagyis egézsségesen akar élni (régebben volt egy kisebb fölöslege a hasán - ha leült, akkor hurkázodott - amit mára ledolgozott teljesen, és nem akarja visszaszedni.

Szerintetek ez normális egy 16/17 éves lánynál, hogy ennyire házias lett úgymond? Vagy csak felnőtt, megkomolyodott?

Jár színjátszóra, iskolájában is mondta a magyar tanára 9. év végén, hogy komolyodott, most 10.es.

Mi történt vele?

Lehet, hogy felnőtt?


2010. nov. 3. 13:08
 1/9 anonim válasza:
54%
gondolom elege lett abbol hogy leri...bancozod.
2010. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, megkomolyodott. És szerencsés vagy, mivel a lányod korosztályában ez igen ritka manapság.

Én is 16 évesen kezdtem el ilyen irányba változni.

21/N

2010. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Örülj neki, szerintem csak érik!

És soha ne mondj olyat a gyerekedre!!!!

2010. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg rájött,hogy milyen nehéz lehet Neked munka mellett háztartást vezetni és gyereket nevelni.

Anyukám mindig azt mondja,hogy ezt bizony még szerető férj mellett sem a legkönnyebb,de mégis jobb,mert van aki melletted van.


Lehet,hogy elég volt egyszer rászánnia magát a takarításra,s látta utána,hogy mennyire örültél neki és rájött,hogy ez neki nem nagy fáradtság,de neked nagyon jó érzés.

Örülj neki,hogy ilyen pozitív irányba változott a lányod.

Szerinem köszönd meg neki rendszeresen,hogyha segít.Fontos,hogy érezze mennyire örülsz a sok segítségnek!

Én is sok mindent megcsinálok itthon,s bizony néha rossz érzésem támad,amikor a szüleim meg sem kösznik.

15/L

2010. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 petrus (: ***** válasza:

ez egy nagyon jó dolog! :)

valamit jól csinálhattál, ha a végeredmény ez lett ;)

igen, kezd felnőni, felnőtt fejjel gondolkodik :)


16/L

2010. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bármennyi idős a gyermeked, ilyet soha ne mondj rá! :(

Szerintem ha már ilyen pozitív írányba változott, akkor kérj bocsánatot a ribancozásért.

Az én szüleim is elválltak, apával már nem is tartom a kapcsolatot. És ami a legrosszabb,hogy a nehéz időkben édesanyám nem állt mellém...

2010. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kezd felnőni. kezd megkomolyodni. de ilyet ne mondj soha többé rá! ;-)
2010. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hát igen vagy kezd felnőni, vagy pedig akarni fog valamit...

Vagy a roszabb eset, hogy a csúnya beszéd miatt (vagy bármi egyéb miatt) "megutált" és inkább nem igényli, hogy törődj vele, mutatni akarja, hogy nélküled is teljesen jól elvan, ellátja magát...

2010. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen,de te nem vagy valami jó szülő ha a saját gyerekedre ilyet mondasz,szégyellhetnéd magad.Ráadásul mégis,hogy gondolhattad azt,biztos nagyon megbántottad őt,velem is volt hasonló,egy világ dőlt össze bennem,csak rám azt mondta hogy pic*a.


13/L

2011. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!