Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek vele? Többi lent.

Mit tegyek vele? Többi lent.

Figyelt kérdés

A lányom bevallotta,hogy cigizik,de még csak 14 éves.

nem tudom mit tehetnék vele,a tanácsotokat kérem.


2010. nov. 4. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod meggyőzni,hogy szokjon le?
2010. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez már egy pozitívum sztem, hogy vagytok olyan kapcsolatban, hogy el merte mondani. Én anno sosem mertem elmondani anyámnak még felnőttként sem, pedig 15 éves koromtól dohányoztam. Mondjuk már leszoktam, de ez nem lényeg.


A dohányzással kapcsolatban én már most elkezdtem nevelni a gyerekeimet. Pedig a legnagyobb is még csak 5 éves. Folyamatosan erősítem bennük a tudatot, hogy az rossz dolog. Nem maga a mozdulat vagy az érzés rossz, hanem a hatása. Hogy ezt értse meg. Talán valahogy elkezdhetnéd te is itt. Tiltani annyira nem érdemes, mert akkor titokban csinálja,és kész. De beszélgess vele sokat a káros következményekről, arról, hogy attól még nem lesz vagányabb, stb.

2010. nov. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hát ez lehet kicsit "durva" megoldás, de én ezt ajánlanám: mondd meg neki, hogy a dohányzás rendkívül gátolja a fejlődésben, és ha például kicsi a melle, vagy ilyesmi akkor mondogasd neki, hogy így sosem nő meg stb...
2010. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

beszéld meg vele, hogy miért kezdte el? Mert a barátok csinálják/ a suli túl erős/...

ha megmondta neked, az jelentheti azt, hogy le akar szokni, de nem meri bevallani. Soha ne szidd a barátait, meg azokat, akiik miatt belement, ne tilts, mert azzal csak magad ellen fordítod, ha még nem elég erőteljes benne az elhatározás.

15/l

2010. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!