Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány éves kortól...

Szülők! Hány éves kortól engednétek el a gyereketeket fesztiválokra?

Figyelt kérdés

Nem a szomszéd faluban lévő virágkarneválra gondolok, hanem olyan helyekre, mint Sziget, Volt feszt vagy leginkább a Rockmaraton. Barátokkal menne. Hány éves kortól engedtétek el?

Tökéletesen megbízható lány egyébként.


(Bocsánat, de nem kérek 16 éves kamaszok tapasztalataiból, hogy őket elengedte az anyjuk. Szülőket kérdezek csak!)


2009. jan. 12. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
En pl. Szigetre csak ugy engednem ki, ha Pesten laknank, es jonne haza mindennap. Rengeteg a pia, cigi, drog. Ez nem 16 evesnek valo SZERINTEM.
2009. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
ez attól is függ,mennyire komoly,mennyire befolyásolható.ha most 16,szerintem nyáron elengedheted,de nagyon kemény helyek ezek.a legjobb lenne,ha valami időssebb rokonnal,ismerőssel menne.vagy esetleg veled.persze,gondolom azt cikinek tartja,de a háttérből nem árt figyelni.de legalább elvinni,értemenni.ne bolyongjon az utcán,mert vannak érdekes emberek.tudom,azt kérted,szülők irjanak,én 21 vagyok,nincs gyerekem.
2009. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
ja,elnéztem,azthittem ő 16.bocsi.hát 17 előtt szerintem ne nagyon.2.voltam.
2009. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
36%
16 fölött már minden túlélnek, higgy nekem:)
2009. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Mivel mi pécsiek vagyunk, én Rockmaratonra kiengedném már 15-16 évesen, de csak ha tudom, hogy kikkel megy és azok megbízhatóak. Azt a dumát nem hinném el, hogy nem fog inni, mert tudom milyenek a fesztiválok, de arra figyelnék, hogy olyanokkal menjen, akik odafigyelnek egymásra. De leginkább szerintem elmennék én is vele. Főleg mert én is szeretem ezeket a fesztiválokat. Rockmaratonon sokan 2-3 éves gyerekkel is kint vannak.

Szigetre tuti nem engedném ki viszont 15 évesen egyedül, illetve barátokkal, oda mondjuk 17 évesen mehetne már, szintén akkor, ha megfelelő a társaság. De ha én is velemennék, akkor szinte bárhová.

2009. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Én még nem vagyok szülő, de azért elmondanám. Engem először 18 évesen engedtek fesztiválozni (Volt) a barátnőmmel. Láttunk mindenfélét, jó tapasztalat volt. Mindig megbízható gyerek voltam, nem tudtak semmibe belerángatni. Rengeteg velünk egykorúval találkoztunk, és nagyon jól éreztük magunkat. Discoba 14 éves koromtól jártam, na ott láttam durvább dolgokat, mint a fesztiválon.
2009. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Én nem engedném ki fesztekre. Szigetre és Voltfesztre tuti nem. Csak ha már leérettségizett és elég komolynak tartom egy ilyen helyhez. Csak haverokkal, barátokkal akiket én is ismerek és megbizhatónak tartom őket. De akkor is csak minimális költőpénzt kapna és ha akarja a saját spórolt pénzéből kipótolhatja.

Háát nemtudom elég veszélyesek ezek a helyek, szerintem.

2009. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz kérdés!

Ha tudod, hogy a barátai is teljesen megbízhatóak, és figyelnek egymásra, akkor szerintem elengedheted. Persze nem úgy hogy ott éjszakáznak. Buli után irány haza. Ha minden ok, akkor mehet legközelebb is. azt kell hogy megértse, a bizalom nagyon kényes dolog, ha egyszer oda van, akkor elég nehéz visszaszerezni. Ha ezt tudja, és megérti, akkor szerintem ezt mindíg észben fogja tartani.

A másik fele, meg hogy amit tiltunk, azt sokkal jobban csábítja őket.

2009. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Egy fesztiválon hogy lehet nem ott éjszakázni? Az a lényege... Ha valaki elmegy egy másik városba fesztiválozni, az nem fog hazamenni onnan buli után, pláne hogy ott aztán egész éjjel mennek a bulik.
2009. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
16-17 évesen már lehet, ha megfelelő értékrendet adtál neki. Hülye példa: ha nem azért nem jár a Mekibe, mert megtiltottad neki (akkor annál inkább járni fog, csak titkolja), hanem azért, mert megmutattad neki, hogy milyen remek menüket adnak délben a terített asztalos éttermek minden sarkon - ugyanazért az ezresért.
2009. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!