Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szigorúak a szüleim,...

Nagyon szigorúak a szüleim, pedig kitünő vagyok a suliba is, segítek neki, meg minden. Lehet, hogy az a megoldás, hogy nem fogadok szót?

Figyelt kérdés
Anyumnak kiskorom óta elég sokat segítek a házimunkában, takarításban. Ha vissza szólok egyből leordít, jó néha én is feleselek, de ha egyszer elegem van? Én segítek amenyit tudok, de a pihenés is kijárna...nem? A pasimhoz sem enged suli közbe csak hétvégé találkozhatok vele, hogy tanuljak. Így is tavaly kitünő voltam suliba, és rossz jegyeim se voltak a btom hatására. Azon gondolkoztam, hogy talán pont azt kéne csinálnom, hogy nem fogadok szót, és pl átlépem az esti 21:00 órás határt is (eddig vagyok kiengedve, 1 kisvárosban). 3 hetente pedig legalább 10-ig kiengedhetne... Nagy bátorságra lenne szükségem ahoz, hogy később mennyek haza, de egy idő után talá megszoknák, hogy nem az a megoldás, hogy csak tiltani és tiltani, hanem megbeszélni a dolgokat... Szerintetek vegyem a bátorságot, és legyek kint tovább, mennyek el a pasimhoz, és még 1-2 dolog... vagy tűrjek? :S segítsetek légyszi!!!
2008. szept. 9. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Szia! Nekem egy nagyon jól bevált, de drasztikus ötletem van. Attól függ hány éves vagy. Mindjárt írom:

De azt felejtsd el hogy későbbig maradsz kinnt, szerintem, az nem jó ötlet.

Nem tudom hány éves vagy, de ha nem vagy nyolcadikos az általános iskolában, és nem vagy negyedikes a középiskolában, akkor a legjobb megoldás: kapkodj be direkten néhány 1est. Direkt szarul ird meg a dolgozatot. Ha megkérdezi anyukád miért van ez, megmondod hogy ez a sztrájk részedről, ha nem enged téged sehova, akkor nem fogsz tanulni.

hidd el HATÁSOS!!

2008. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
90%
Mindenféleképpen! tudod , sok szülő túlzásokba esik, és annyira félti a gyerekét, ami teljesen negatív. a legrosszabb ebben a helyzetben, hogy nem látja magát kívülről. anyudnak is meg kell értenie hogy neked is kijárnak bizonyos dolgok, főleg ha ezek mellett pozitivan is teljesítesz( jó tanuló vagy, segítesz) szívből kívánom hogy kiérdemeld a szabadségod:)
2008. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos 8.-os vagyok. Most jönnek a felvételik :S... Be fogok golyózni... még a barátomat se láthatom :(
2008. szept. 9. 14:27
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a direkt egyesek begyűjtése visszafelé is elsülhet, annál jobban nem engednek, büntetésből - én ezt nem javaslom. Főleg, hogy a továbbtanulásodat nehogy hátrányosan befolyásolja.

Én fontosnak tartanám, hogy továbbra is jól tanulj, segíts nekik. Próbálj bizalmas beszélgetést kezdeményezni azzal a szülőddel, amelyik a kevésbé szigorúbb - vagy esetleg "közvetítő" nagyszülővel, nagynénivel, stb. Fontosnak tartanám azt is, hogy a szüleid ismerjék azokat a barátaidat, akikkel elmennél, és főleg a barátodat. Hívd meg őket hozzátok -azt csak megengedik, nem? - és ha látják, hogy rendesek, netán kiderül -kisvárosban van erre esély- hogy a szüleiket is ismerik, hátha engedékenyebbek lesznek. De az is lehet, hogy ez az idő előrehaladtával is oldódik -lehet úgy vannak vele, hogy majd ha középiskolás leszel, már jobban engednek.

2008. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

A direkt egyeseket en sem javaslom.

Ülj le anyukaddal, mondd el neki, hogy jol tanulsz, felelossegteljes vagy, attol még, hogy bontogatod a szárnyaid, nem fog elvesztiteni, es bajod sem lesz, hazakiser a parod, vagy valaki ha kesobb jossz meg, megbeszelsz vele mindent, ő az anyukád, tudod,hogy ha masra nem, ra mindig szamithatsz, és bizol benne, hogy megerto, mert te is megteszel mindent. Hass a szívére, beszélj vele egyenesen, tisztán, oszinten, és ugy, hogy lassa, hogy felelossegteljes vagy, és tudsz donteni, hogy megbizhat benned, es az se baj, ha elerzekenyul picit :))

2008. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
ja, es megvalami. ne akarj hirtelen valtozast, hagyd, hogy szepen lassan, fokozatosan alakuljon ki
2008. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Szia, hidd el átérzem a problémádat, s azért mondom el az én esetemet, hogy hidd el hogy van aki még igy sincs...ha hiszed ha nem, hidd el, hogy én 18 éves létemre vagyok majdnem ugyanabban a cipőben mint Te. suliközben mondjuk nem mondom h nem mehetek ki, de 9 kor otthon vagyok, és hétvégén is 10 kor...szóval ideg kell kibirni. ezenkivül állandóan hiszti van h miért vagyok a barátommal, pedig mondom VÉGZŐS vagyok...legutóbb mikor anyum azt mondta nem enged el otthonról megfogtam s behúztam az ajtót magam mögött. már csak azért is. 18 évig dirigált nekem mostmár legyen elég.mikor hazementem nem csinált cirkuszt, nem volt amiért. vagy ha a barátimmal vagyok eresztek egy sms t és kész passz. és én is jótanuló vagyok, egy jó suliban, mégis ez van. Tanulj éesanyád hibájából és te ne légy ilyen...ez a léegtöbb amit tehetsz. nomeg ha rád förmed, hadjad mondjon, hagyd rá mert ha visszaszólsz mégrosszabb...nem értik az ilyen szülők, a gyarmeküktől igy annyira eltávolodnak...dehát, ők főzik maguknak. Kitartást kivánok, és majd lázadj ha kell, de a jegyeidet ne rontsd le...és később gimiben talán többet megengednek, ÜDV
2008. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Egyetértek az előzőkkel - de a 'kitűnőséggel' van egy kis gondom:

"kitünő vagyok a suliba is, segítek neki, meg minden"

kitŰnő vagyok a sulibaN is, és segítek nekiK is...


Valahogy így szólna egy 'kitűnő' szájából ez a mondat.

2008. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... sokat segítettetek... az előzőnek pedig: nagyon siettem, ezért volt egy kis hiba a szövegemben... bocsánat.
2008. szept. 9. 18:53
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Azért ez nagyban függ attól, hogy hány éves vagy. 16 év alatt nem hiszem, hogy nagyon kéne lázadoznod.
2008. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!