Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik a jobb döntés?

Melyik a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Ha 13-15 évesen hagyjuk a gyereket cigizni, mert egy idő után úgy is megunja.

Vagy

Minden erőnkkel azon vagyunk, hogy a gyerek ki se próbálja, mert az nagyon helytelen és megbüntetjük, ha kipróbálta.


2010. nov. 21. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a második
2010. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kettő között valahol. De inkább cigizzen és tudjak róla, minthogy a hátam mögött tegye. Engem is így neveltek, és csak nagyon ritkán cigizek (2-3 havonta egy fél szál).
2010. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én megmondanám neki hogy tönkre fogja tenni a cigi az életét, soha nem fog tudni leszokni róla, de ha ezek után is úgy érzi hogy rá kell gyújtania akkor tegye..tehát a kettő közötti a jó döntés
2010. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A második.

Engem anno az 5 tesómmal hagytak minket cigizni,inni nem tanulni,hát látszik, 3 tesóm 28-32 éves fejjel küzd,hogy leszokjon róla, és a nővérem pedig a szülés miatt,nagy küszködve leszokott.

2 tesóm munkanélküli 1 tesóm sodrodik az árral,de legalább próbál munkát találni, és nővéremnek meg nekem diplománk van és rendes állásunk, kicsit eltértem a témától,de oda szerettem volna kilyukadni,hogy a gyereknek nem kell azt az érzést sugározni,hogy "hát ha már csinálod én is tudjam,de inkább ne csináld"


Szerencsére mamáméknál nőttem fel,és ők engem neveltek.


Szerintem az a helyes,mikor a szülő(k) leül(nek) és beszélnek a gyerekkel a dohányzásról és mindent megtenni az érdekében,hogy ne akarjon cigizni.

És letisztázni vele,hogy amíg nem saját kasszán él,ne cigizzen,utána már az ő dolga,de akkor sem kéne,mert káros.

Csak az a gond,hogy sokszor a baráti kör miatt a szülő szava elröppen egy pillanat alatt és ez a szülő számára borzasztóan elszomorító.

2010. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
apukám beteg lett 30 év után leszokott..szal ne mondja senki hogy lehetetlen
2010. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A gyerek a cigit, nem fogja megunni, pláne, ha olyan társaságban van.. -.-" :S

De ha nagyon görcsölnek a szülők azon, hogy semmiképp, még csak ne is lásson a gyerek cigit, annak meg nincs értelme.. a gyerek úgyis kíváncsi.. (vagy csak simán a tiltás ellenére azért is csinálni fogja.) Nekem anyukám azt mondta, hogy kipróbálhatom..abból bajom nem lesz.de azért gondolkodjak el azon hogy megéri-e ez nekem.. még ha csak 1 szálról van is szó...Bevallom meg se fordult a fejemben kipróbálni, de ezek után (ahogy anyukám ezeket mondta)nem is fogom .. :D

2010. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem is az aranyközépút. adj neki egy szál cigit,próbálja ki.valószínüleg nem fog neki tetszeni.nekem sem tetszett először.

utána meg elmondod neki a cigi ártalmas hatásait és ha ezek után is cigizik akkor magára vessen.

2010. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

baromi gyrosan rá lehet szokni

mindenképpen elmondanám neki ezt, meg azt, hogy utána bármit is gondol, nem fogja tudni letenni


szal úgy nevelném kiskorától fogva, hogy lenézze azokat, akik dohányoznak

2010. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az ifjúság, és trendkutatások azt az eredményt adták, hogy azok az emberek, akik 20 éves korukig nem gyújtottak rá, azoknál sokkal kisebb az esélye, hogy később ráfognak szokni a dohányzásra.
2010. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Na mármost!!!

Mint "volt kamasz", azt kell mondjam, igenis meg fogja unni, pláne, ha rájön, hogy ez nem tesz jót a tüdejének. Anyám megkérdezte hogy cigarettázom-e... Én azt feleltem: igen. Erre ő vett egy doboz cigit a következő mondattal: "Minden nap kapsz belőle egy szálat, de csakis annyit!" (Igaz, ez 17 éves koromban történt. Akkor már rá voltam szokva, hogy néhanapján elszívjak egy szálat. Természetese tőlük vettem el vagy szálanként megvettem osztálytársamtól.)

Rájöttem, mit akart ezzel elérni, és sikerült is neki: Nem kezdtem el minden egyes unalmas percemben rágyújtani, és mostanság sem kell több! Ha kihagyok pár napot, az se gázos...


Kedves Válaszoló!

Miért nevelnéd arra a gyerekedet, hogy LENÉZZE a dohányosokat? Ugyanolyan mintha rasszizmusra nevelnéd, vagy más vallás iránti gyűlöletre. Attól, hogy valaki dohányzik, nem biztos, hogy rossz ember. Ha erre neveled, semmivel sem jobb...


A tiltás sem megoldás!!!!

A kamaszok jobban szeretik a tiltott dolgokat kipróbálni... Valamiért úgy érzik, ettől ők jobbak lesznek. Ebben is van valami izgalom.

Én arra nevelném a gyermekemet, hogy tisztában legyen, ne féljen semmit megkérdezni az apjától, és bármikor számíthasson a szüleire!


Egy leendő apa.

2010. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!