Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Nektek ez, hogy...

Anyukák! Nektek ez, hogy esne? A legtöbb anyósnak az ünnepekre megy el az esze?

Figyelt kérdés
Az anyósom korán reggel felidegesített. Hívott telefonon, hogy a nagyobbik lányomnak megvette a karácsonyi ajándékot, valami felsőt. Tudni kell a nagy lány, már kamasz és az előző házasságomból született. Nos a kisebbik, az "igazi" unokája, de mióta terhes lett a lánya, aki nemsokára szül, azóta már ezt sem igazán ismeri el. Lényeg a lényeg, hogy azt mondta, megvette az ajándékot, neki tetszik, reméli a lányomnak is fog, de egyébként nem érdekli, hogy tetszik -e neki, ezt kapja és kész! Ti megmondanátok a lányotoknak, hogy mit mondott a "nagyi"? Egyébként meg mióta együtt vagyunk a férjemmel 5 éve, azóta folyamatosan még a név és a születésnapját is "elfelejti" a gyerekemnek. Én vagyok mindig a hibás, hogy miért nem szóltam, meg emlékeztessem a napján. Annyira fáj, hogy már kibőgtem magam! A férjemnek ha mondom, mindig legyint egyet és azt mondja, ne foglalkozzak vele, nem ér annyit, hogy idegesítsem magam rajta. Hogy a fenébe kezeljem ezt a helyzetet?
2010. dec. 16. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ondjál semmit annak a gyereknek! Eszedbe ne jusson.

És egyébként ha van egy csöpp eszed, akor pont úgy kezeled a helyzetet, ahogy a férjed tanácsolja. Sok kapcsolatototok úgysincs ezek szerint a nagyival, hamarosan még kevésbé fogjátok érdekelni, ezt tudomásul kell venni. Vagyis nem kell, de változtatni nem tudsz rajta...

Szóval nézz át a nagyin, zárd ki az életetekből, valóban nem ér annyit, hogy idegesitsd magad rajta.

Többé már ne szólj, ha bárkinek bármi ünnepe van, nem fog hiányozni az ő nem szivből jövő ajándéka senkinek...

2010. dec. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne mondj semmit a gyereknek. Úgyis érez Ő ebből valamennyit, ne terheld a részletekkel. Ha ti szeretettel nevelitek, nem származik hátránya anyósod viselkedéséből.

Azt azonban nem tartom jó ötletnek, hogy kizárd az életedből. A kisebbik csemetédnek Ő a nagymamája, szüksége van rá. Nekem híresen rossz volt anyósommal a viszonyom,mindenbe beleszólt, áskálódott ellenem. Amikor a férjem elhagyott 3 gyerekkel, teljesen megbolondult, mindenféle őrült dolgot terjesztett el rólam. Végiggondoltam és rájöttem, egyszerűen fél, hogy elveszíti az unokáit, és ez így nyilvánul meg nála. Elkezdtem elhordani hozzá a gyerekeket, tanácsokat kértem tőle, vagy csak úgy néha rányitottam az ajtót.

Most már új házasságban élek, mégis nagyon jó a viszonyunk. Amikor megszületett a pici lányom, újra eldurvult a helyzet, gondolom aggódott a pozíciója miatt. Így hát a picit is elkezdtem hozzá hurcolni, néha egy fél órára rábíztam, stb... és minden rendbe jött.

Mindezt azért írom le, mert a harag rossz tanácsadó. Az anyós, a nagymama sokkal mellőzöttebb szerep,mint a szülő, a feleség. Éreztetni kell vele, hogy hasznos, hogy szükség van rá. Szerintem enyhülni fog a helyzet. Jó alkalom erre a közeledő Karácsony. Kívánom, hogy töltsétek boldogan és békésen.

2010. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ne felejtsd el, hogy a lányod neki nem unokája. Készen kapott egy nagylányt, soha nem fogja úgy tekinteni, mint a fia gyermekeit. Kár is ezen lovagolni, és ismerek olyan családot, ahol csak az "igazi" unoka kap ajándékot, a másikat úgy kezelik mintha ott sem lenne. Ehhez képest nálatok tök jó a helyzet!
2010. dec. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
de nem is az unokája...én nem mérgelődnék ilyensmin...nem kellene elvárásod legyen vele szemben.normális hogy az igazi unokáját részesiti előnyben. nyugi, semmi gond!
2010. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Én unokatesóm mostohanagyijától is kapok ajándékot! Szerintem nagyon bunkó, tedd is szóvá neki!
2010. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van, de nekem nem az ajándék a fontos!!!!!!!! Csak abból van már elegem, hogy mindenkinek azt mondja, mióta megszületett a férjemmel a közös gyerekünk, hogy neki 4 unokája van. A sógornőm gyerekeinek (aki valóban unokája) mindig a napján köszönti (legyen az hétköznap, akkor is megy)az én kisebbik lányom, aki valóban az unokája, igaz még csak névnapja volt a kicsinek, 3 nappal utána köszöntött, most is mikulásra csokit vett a 9 hónapos gyereknek. 1 db mikulást! Ez normális? Mikor mondtam, hogy majd megeszi a nagy, teljesen ki volt akadva! Pedig elmondtam neki, akár tetszik, akár nem, nekem 2 gyerekem van! Már remegek, hogy karácsonykor mibe fog bele kötni. Szegény pici lányom is állandóan cseszegeti. Pedig ő még alig tud valamit a világról! Ha valami nem tetszik a gyereknek, természetesen jelzi a maga módján. Anyósom ha hallja, akkor mindig azt mondja: Minek nyávog már megint? Látszik mennyire el van kényeztetve és rád van kapva! Én nem bírnám ezt hallgatni egész nap!

Még szerencse, hogy van köztünk 30 km!

Mert ugye ő ahhoz van szokva, hogy mások előtt a sógornőm gyerekeit "szeretgeti", hogy milyen szépek és okosak, bezzeg ha velük van, akkor még meg is veri őket. Sógornőmnek ez természetes, mert ő is veri a gyerekeit, meg úgy ordít velük, mint az állat. Azt mondta anyósom a múltkor a kicsimnek, hogy ha nő még egy kicsit, akkor ő is fog kapni, nehogy azt higgye, hogy ő kivétel lesz!

Bocsánat, hogy hosszú lett, de annyira fáj a lelkem!

2010. dec. 17. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!