Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam 14 éves, és cigizi....

A fiam 14 éves, és cigizi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nyáron rászoktatták a barátai,és sokat szív.én nem örülök neki,mert korán kezdte,de nem teszi le.nem tiltom,mert annál jobban csinálná haveri társaságban.nem voltam vele igazán soha szigorú,ő az életem,most bánom hogy nem fogtam keményebben.az apja nem törődik vele,új családja van.jó gyerek volt mindíg,de ez a kamaszkor őt is megváltoztatta nagyon.nem érdekli a tanulás sem 3 tárgyból bukásra áll,nem hagyja hogy segítsek,és most lenne iskolaválasztás.nagyon öntörvényű lett.nevelési tanácsadóba vittem nyáron,járt is egy darabig,de nem hatott rá,és már ők is félvállról veszik.de nem akarom hogy intézetbe kerüljön,,pedig ha ez rosszabb lesz,félek elviszik.mit tanácsoltok?kérem az írjon,aki hasonló bajban van,volt,és tud segíteni tanácsot adni.egy elkeseredett 35 éves anya.
2010. dec. 30. 23:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
49%

meg sok szemét nő is

de ha te is cigizel meg mindenki akkor ő is cigizik mert ezt látja

2010. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
de férfiből több a szemét!és nem azért cigizik,mert én is,mert mindíg is látta,anno az apját is,hanem mertr olyanokkal barátkozik,és egymást viszik bele a hülyeségekbe.és sajnos a mai fiatalok több mint a fele ebben a korban már cigizik.
2010. dec. 31. 09:39
 13/28 anonim ***** válasza:
50%
Add be egy nagyon kemény bentlakásos suliba! Az hatni fog rá.
2010. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ez nem mentség, hogy azért cigizik, mert ezt látja, igazából nem sok köze van hozz- nekem is dohányoztak szüleim mégis világ életemben vallottam, hogy soha nem fogok egy szálat sem elszívni. Na meg attól még, hogy a felnőtt anyuka dohányzik, aki a saját pénzéből, keresetéből tesi ezt, nehogy feljogosítsa már a 14 évest, hogy nah ő is nagy fiú akkor. Kérdező! Ha nem akarod semmivel megbüntetni, ami teljesen jogos lenne, akkor mégis mit vársz mitől fog majd megoldódni a helyzet? Nem úgy kell büntetni, ahogy írtam is, hogy csak azt mondod szobafogság, szépen elmondod a miértjeit. Büntetést nem bosszúból kell adni, hanem nevelő hatás céljából. A gyereknek is meg kell érteni azt, a pénzt senki nem szarja, tanulja meg, lássa meg mi van, ha nincs pénz. Megpróbálhatod, hogy kap próbaidőt, ha normális lesz, akkor semmi büntetés, de ha továbbra is ezt csinálja akkor viszont... De, ha te továbbra is bólogatsz meg szépen mosolyogsz ehhez, mert nehogy tiltsunk valamit, mert úgyis akkor még inkább megteszi (hozzáteszem ez is a szülői tisztelet hiánya, mert nem azért teszi, mert meg van tiltva, hanem azért mert NEM érdekli, hogy meg van tiltva, és pontosan tudja, hogy úgyse kap semmit, így megteszi továbbra is). Szóval szerintem gondolkodj el, ha a tisztán beszélgetős elkényeztetős engedékeny taktika nem jött be eddig, talán valamin változtatni kell.
2010. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

egy évre írasd bentalkásos iskolába.

vagy katonai kiképzés.

2010. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Bocsi én nem értek ehhez, de sok sikert! ((:

És Boldog Új évet ;)

13L

2010. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzázsólásokat,és különösen a 12.30-ast,mert teljesen igaza van!BUÉK!
2011. jan. 1. 12:39
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem a barátai szoktatták rá. Senki nem tartott fegyvert a fejéhez, tehát csak a drága kisfiadat okold. Nincs jó megoldás, eltiltani nem tudod, mert annál inkább akarja majd azt amit nem szabad. Ha megengeded neki az szintén nem jó.

16/L

2011. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
akkor sokan nem értitek ezt úgylátom.ha 1 gyerek olyan baráti társaságba keveredik,ahol mindenki cigizik,akkor ő is rászokik,hogy ne cikizzék,vagy ne közösítsék ki őt.nem tartottak fegyvert a fejéhez az igaz,de a haveroknak is részük volt benne hogy rászokjon,mert biztatták,és sajnos nagyon sok ilyen korú gyerek cigizik már,és a legtöbb titokban.nem tiltom már,mert semmi értelme.úgyis csinálná akkor a hátam mögött.az igazság az,hogy nehéz ilyenkor okosnak lenni.
2011. jan. 2. 10:28
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk énis 14 éves vagyok, A családban páran cigiznek, Az osztályomban kivétel nélkül mindenki cigizik,1-2 Füvescigizik, Rengetegszer Kináltak, De én soha nem fogadtam el. ezt ők észrevették és 1 ideje nem piszkálnak ezzel(hála ég).
2011. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!