Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól nevelem a húgomat?

Jól nevelem a húgomat?

Figyelt kérdés

Az élet úgy hozta, hogy én nevelem a húgomat, már közel 4 éve. Eleinte féltem, hogyan boldogulok majd, hiszen azért ez nem kis felelősség, főleg hogy akkor 26 évesen, nem is voltam teljesen felkészülve erre. Ráadásul 14 év különbség van köztünk, szóval 4 éves kora óta szinte alig láttam, először a főiskola miatt, később pedig a barátnőmmel egy másik lakásba költöztünk. Így aztán húgommal nem alakult ki túl nagy testvéri kapocs, bár a főiskola után már viszonylag többször találkoztunk. Ezeket azért írom le, hogy jobban megértsétek a helyzetet. Egyik napon viszont megtörtént, amire nem számítottunk, édesanyánk nem kelt fel többé :( Nagyon nehéz ezt leírni... Ez engem nagyon megrázott (gondolom mást is megviselt volna, de még olyan "fiatal" volt), és akkor bele sem tudok gondolni, hogy egy 12 éves kislány mit érezhet ilyenkor, hiszen elvesztette azt, akit a legjobban szeretett, és aki végig mellette volt.

Sajnos az élet azonban ment tovább, a húgomról már nekem kellett gondoskodnom. Én és a barátnőm odaköltöztünk, mivel a mi lakásunk elég kicsi volt. Egyből az elején nagy kihívás várt rám/ránk, mert a húgom képtelen volt feldolgozni, hogy anyánk nincs többé. Szakember segítségére volt szükség, de végül sikerült túllépnie.


Most viszont új problémával állunk szemben... Az elmúlt 3-4 évben nem volt semmi probléma vele, jól tanult, nem keveredett rossz társaságba és egyéb rossz dolgokba sem. Most 16 éves, és az utóbbi időben ezek kezdenek megváltozni. A jegyei ugyan nem romlottak (még), de attól tartok ez nem marad így sokáig. Furcsa barátai vannak, akik többsége cigizik meg piázik is. Etiltani semmiképp sem akarom, mert annak tudom hogy csak rossz vége lesz, viszont ha sokat engedek annak is, de azt sem akarom, hogy megutáljon. Most kicsit össze vagyok zavarodva... Sokban nehezíti a dolgot, hogy mostanában elég sokat kell dolgoznom, és későn érek haza, szóval nem tudok rá annyira figyelni. Igaz, a barátnőm ezt a szerepet át tudja venni (szerencsére nincs köztük viszály).

Visszatérve a húgomra: Hétvégén néha elég későn (hajnalban) jön haza, szerencsére józanul:D Egyéb napokon is mindig "épp" állapotban ér haza. Meg aztán nagyon jól néz ki, és gondolom a fiúk is "megfordulnak utána". Szerencsére a húgom tud gondolkodni (elég érettnek tartom), mielőtt cselekszik, de félek, hogy valaki majd rámászik csak azért, hogy lefeküdjön vele. Bár lehet ez már megtörtént... remélem tévedek. A másik hátránya annak, hogy jól néz ki, hogy több lány is irigykedik rá a suliban, volt már ebből néhány incidens is. Mindenki a másikat hibáztatta, így aztán nem lehetett eldönteni, hogy ki is volt a hibás. Azt mégse mondhatom, hogy menjen iskolába csúnyán :D. Otthon mindig kedves és mosolyog, csak azt remélem, hogy nem előttem játssza meg magát, mert ilyenről is hallottam már. A gondolkodása és a tanulmányai viszont azt mutatják, hogy minden rendben van vele. Tudom, én is voltam kamasz, de anyám nekem sem engedte, hogy túllépjek bizonyos határokat. Szóval inkább már most szeretnék lépni, minthogy később a rendőrségre, vagy a kórházba kelljen érte mennem...


Gondoltam kérek egy kis külső segítséget, hátha valaki tud mondani valami okosat. Lehet túlreagálom az egészet meg minden, de aggódom... Ja igen, bocs hogy egy ilyen kisregényt írtam :D


29/F voltam


2011. jan. 7. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalom amit gondolok:úgy figyelsz rá,aggódsz érte,és gondoskodol róla mint egy igazi szülő...

Szerencsés lehet a húgod,hogy te neveled,ennél többet a saját szüleitek sem tudnának tenni érte.

Nagyon jól csinálod.

Szerintem ami a törekedjetek továbbra is a jó viszonyra mindketten vele.Ha úgy van ahogy írod,és meg lehet bízni benne akkor,csak az a lényeg,hogy ha gondja van akkor merjen hozzátok fordulni tanácsért,segítségért.

2011. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nagyon megható volt,rendes vagy hogy a továbbiakban átvetted a "szülő" szerepet,ha jól tanul és nem csinál semmi hülyeséget akkor szerintem nagyon jól neveled,annak ellenére hogy írtad hogy félsz hogy rossz társaságba keveredik,amíg mindent megtudtok beszélni addig szerintem nincs gond.A gond ott kezdődik mikor titkolozik és hiába kérdezel rá xre nem mond semmit vagy tereli a témát.Sok szerencsét a továbbiakban.

21/N

2011. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 8. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra törekedj, hogy nagyon szeressen téged és te is őt, akkor nem lesz probléma.
2011. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól neveled, de van egy kis probléma. Nem veled, hanem a mai világgal. Néha ilyenkor sokak extrém módszerekkel próbálják meggyőzni a srácokat, de néha egy jó kis beszélgetés kell az egészhez. SŐT! A "bezzeg a mi időnkben" témát, bár sokan uncsinak találják, de ha egy ismerőstől hallja, akkor ragad rá valami.
2011. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beszélj vele. :)

Ahogy leírtad, nagyon az jön le, hogy jó közted és a húgod között a viszony, így hát üljetek le, és beszélgessetek.:)

Persze nem úgy kell, hogy rögtön rákérdezel, hogy akkor túl vagy az elsőn, vagy nem? Hanem kicsit finomabban, óvatosan kezdd el kérdezgetni.. utána majd úgy is látni fogod, hogy elmondja-e neked vagy nem. Ha azt látod rajta, hogy nyílt, és szívesen beszélne veled erről, akkor rákérdezhetsz a dologra.. Mondd el neki, (akárhogy is reagál) hogy te mindig itt leszel neki, és rád bármikor számíthat. :) Hidd el értékelni fogja, hogy ennyire aggódsz érte, és hogy próbálsz nyitni felé. :) Csak jól sülhet el a dolog. Szerintem azt is mondhatod neki, hogy ha tanács kell "női dolgokról" akkor a párodtól nyugodtan kérdezhet..vagy esetleg avasd be a "tervedbe" a barátnődet is, és ő is mondhatja a húgodnak, hogy bármi van csajos, (esetleg más dolog), ti itt vagytok neki. :)

Sajnálom, ennyit tudtam így hirtelen, de remélem tudtam segíteni. :) 13L

2011. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előszőr is sajnálom ami veletek történt, őszinte részvétem. Szeritnem jól neveled egyébként, bár még egy szülőnek is húzós ez az ugymond tinikorszak, talán neked könnyebb lesz mert azért neked nem volt annyira régen amikor még te is ezeket élted át, és fiatal voltál. Szerintem ha szeret téged és bízik benned akkor nem lesz gond. A lényeg tényleg azon van hogy sokat beszélgess vele, barátilag. Szerintem mivel korban közelebb állsz hozzá mint egy szülő neked talán jobban is megnyilik. A tiltások helyett inkább a jó útra terelgetést válaszd. Ha megbízik benned és elmond majdnem mindent akkor tudod jótanácsokkal befolyásolni ha esetleg rossz döntéseket hozna majd valaha.
2011. jan. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok. Szerencsére a bizalom mindkét (mindhárom) részről megvan, szóval nagy baj nem történhet :)
2011. jan. 11. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!