Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? 16 éves fiam...

Mit csináljak? 16 éves fiam lóg az iskolából. Nem hajlandó tanulni. Egyedül nevelem, és abszolut nem fogadja el amit mondok neki, nem hallgat rám.

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 18:07
 1/6 anonim válasza:
50%
Mond meg neki hogy 18 éves korára legyen munkája (amihez tanulás kell) és ha nem lesz te nem fogod eltartani, csak ha tanul!
2010. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
87%

Most már abban a korban van amikor nem igazán lehet nevelni. Valószínű engedékeny voltál vele még amikor kisebb volt.

Értesd meg vele, h a saját érdekéből kell tanulnia. Más megoldás nincs, ő már a saját életét építi.

Tudom, hogy nem ilyen válaszra számítasz, de amíg hatással lehettél volna rá, addig kellett volna vele megértetned, hogy tanuljon.

Még nincs elveszve semmi, nagyon sokan 17-18 éves korukban ismerik fel, hogy mégiscsak tanulni is kellene, ha valamire vinni akarják. Igazából még akkor se késő, bár nem akkor kellene elkezdeni

2010. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
Nekem is van egy ilyen osztálytársam. Lóg, cigizik, 'neveletlen', iszik is, és nem fogad szót. Őt is egyedül neveli az anyukája. Én jóban vagyok vele {mellesleg nem vagyok olyan, mint ő, félreértés ne essen}, és ahogy látom, meg amiket mondd szerintem nem nagyon tudsz vele mit csinálni, mert ugyan úgy megcsinálja a hülyeségeit, és nem fog hallgatni rád. Nem tudom, mennyire 'súlyos' a helyzet, mert lehet, hogy még 'befolyásolható' a fiad, és megtudod 'javítani', de lehet, hogy már nagyon elkanászosodott, és tényleg nem tudsz vele mit csinálni. Bocsi, ha kicsit szétesett ez a hsz, de széttanultam az agyamat, nézd el nekem. Remélem tudtam valamit segíteni. 16L
2010. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyre több az ilyen fiatal a környezetemben. Ezeket a srácokat nem sok minden motiválja, észérvek nem használnak. A tanulást meg erőltetni nem lehet és nem is érdemes, mert nagyon meg tud romlani a kapcsolat a szülő és a gyerek között, az állandó veszekedések miatt. Szerintem azt kellene elérni, hogy valami motiválja, és akkor megoldódnak a gondok. Nem jutalomra gondolok, inkább célokra kellene ráébreszteni, amiket el szeretne érni.
2010. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos a gyermek elérte a tinédzser kort, ilyenkor nem tudsz vele mit kezdeni. Lázad, és senki nem parancsolhat neki. Megértem, hogy nagyon nehéz, hisz egyedül neveled. Nem gondoltál még arra, hogy esetleg rossz társaságban van? Ilyenkor jól bevált módszer a környezetváltás, egy másik iskola. Meg kell értetned vele, hogy muszáj tanulnia, hiszen így nem lesz belőle senki. A büntetésekket nem javaslom, az ellenkezőjét éred el vele. Szervezzetek közös programot, ajálnd neki a diákmunkát, hadd tudja meg, hogy milyen keményen küzdesz ezért, hogy neki legyen vacsora az asztalon.

Üdv, Iza

2010. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Iza!
2010. ápr. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!