Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akarnak lelkiismeret...

Miért akarnak lelkiismeret furdalást kelteni azokban a gyerekekben, akik nem napról napra élnek, főleg ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kérdés (önismeretibe átrakták), amiben egy gazdag lány megkérdezte, hogy miért hiszi mindenki elkényesztetett ribąncnak. Abban a kérdésben is találtam olyan választ, hogy máshol éheznek, percenként meghal egy gyerek vízhiány vagy betegség miatt, stb., neki meg az a baja hogy luxusban él. Egy korábbi kérdésben (Családi kapcs.) egy 11 (!!!) éves kislány tett fel kérdést, mert az apja nagyon szereti, de mégse hajlandó több gyerektartást fizetni neki és a tesóinak, holott megtehetné. Ott is leosztották szegény kislányt, hogy nőjön már fel, mert egy válaszoló a báttyával havi 20ezret kap az apjától, ő meg itt rinyál, stb. Na de most kérdem én, miért kell lelkiismeret furdalást kelteni egy olyan emberben, aki semmiről se tehet? Mindenkinek más a nagy baj: van, akinek az, hogy letörött a műkörme, van, akinek viszont az, hogy nem tud minden nap rendesen enni. Erről senki se tehet, legeslegfeljebb a szülők, de ha valaki luxusban nőtt fel, egészen kicsi dolgokat tragédiának él meg. Egy kisgyereknek óriási tragédia, ha felhorzsolja a könyökét, egy nagyobbacska gyereknek meg majd' leszakad a lába, de mindketten ugyanazt érzik. De ha nem tehet a kérdező a helyzetéről, miért kell azt magyarázni neki, hogy mások éheznek, amikor ő nem? Sosem értettem ezt.
2011. jan. 7. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
"Akinek pénze van mind lopta, aki nem maga lopta annak atyja nagyapja lopta." Jókai Mór :Aranyember
2011. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mi szinte a semmiből élünk, de boldog vagyok. Vajas kenyérrel is. Sajnálom azokat a kicsiket, akik 10 évesen sírnak a saját laptop és telefon fölött, hogy pocsék az élet, mert nem szereti őket senki. Igaz, a köztünk lévő szakadékot nehéz áthidalni, mert nehezen értik meg, hogy nem heccből hagyom ki a luxuswellnest, és szívem szerint én is megennék néha egy sütit, de olyan áron, hogy az ő életüket éljem pompában, de lelki ridegségben(tisztelet a kivételnek), na, olyan nem kéne.
2011. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
nos mi jómódban élünk. nem vagyunk gazdagok, de mindenre jut, járunk nyaralni, jó autóink vannak nagy házunk. keményen tanultam, hogy felvegyenek államira az egyetemre, holott ki is fizettethettem volna. egy ismerős/barát szintén oda jár. mindenben segítek neki, tudom, hogy nincs sok pénze, így megveszem a tankönyveket, amiket megkapnék a rokonoktól, idősebb barátoktól, hogy ne legyen benne hiánya. így tudok segíteni. másokat talán ez felháborít. lassan 2 éves a laptopom, életem első szg-e, a mobilomnál csak modernebb készülékek vannak. nem nagyzolok. sokan mégis megvetnek, mert anyával szaunázunk minden pénteken, és a saját nyaralómba járok a balatonra. nem szoktam másokat osztani, de az elkényeztett kiskölköket meg tudom érteni. anya, apa melózik, testvére nincs, és semmi sem elég neki. persze, h nem elég. csak 5 perc figyelem az, amit nem kap meg... kár, hogy arra a milliós havi bevétel is kevés:(
2011. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!