Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves fiam miért kezelhetetlen?

13 éves fiam miért kezelhetetlen?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bővebben?
2011. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert 13 éves.

:)

2011. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban ennyi a válasz, hogy 13 éves. Ez a korral jár. Talán nem emlékszel kérdező, de te is biztosan ilyen voltál. Mindenki átesik ezen a korszakon. És ez még kb 16 éves koráig rosszabbodni is fog, aztán majd szépen lassan megenyhül.
2011. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...Az összes fiú osztálytársamat lehet így jellemezni,pedig már 14 évesek,és én úgy reménykedtem,hogy végre "megjavulnak",de hidd el,nincsenek csodák!


14/L

2011. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz. Most az a dolga, hogy "leváljon" a szüleiről, és ez nem megy fájdalom nélkül se neki, se a szülőnek.


Most te vagy az utolsó, akit beavatna a titkaiba, és ha eddig nem igyekeztél azon, hogy állandó része legyél az életének (hogy beszélgessetek, hogy meghallgasd, stb.), akkor ezután már hiába is próbálkozol.


Amit tehetsz: kerüld a konkrét tiltást, a kioktató hangnemet, mert az csak olaj a tűzre. Könnyebben boldogulsz, ha kisebb engedményekkel igyekszel meggyőzni őt, hogy attól még, hogy szülő vagy, nem vagy szükségszerűen az ellensége is. Amíg nem veszélyezteti saját magát, addig engedd, hogy bontogassa a szárnyait, esetleg próbálj olyan dolgokat is megvitatni vele, ami már a felnőttek világának problémája. (Nem szexuális dolgokra gondolok, hanem a mindennapi életre, politikára, hírekre, anyagiakra, stb.) Ettől érezheti, hogy már nem tekintesz rá teljesen gyerekként, és megnyugszik.

2011. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: ahogy már előttem is írták: emlékezz vissza a saját tinédzserkorodra, és amikor úgy érzed, szakad a cérna, hívd segítségül az akkori énedet! Sose példálózz azzal, hogy "bezzeg, amikor én fiatal voltam", mert ez biztos kudarc. Senki sem tökéletes, és tizenévesen mindenki lázad valamilyen formában. Az empátia, és a humorérzék csodákra képes a rázós helyzetek kezelésében, és hidd el, ez az időszak csak pár évig tart. Utána visszakapod az imádott fiadat, de akkor már felnőttként. :)
2011. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Itt keress rá a 1007 részre!


[link]

Tölsd le nézd meg!

Egy kezelhetetlen gyerekröl szól hogy kell kezelni!

2011. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Mert nem nevelted meg.
2011. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon érdekesek voltak..utolsónak üzenem:A gyerekem meg van nevelve!!!! Vagy a az összes kamasz aki kezelhetetlen az nincs megnevelve?Ezt azért nem gondolod komolyan?De várok még további válaszokat ha valaki esetleg hasonló cipőben járna...
2011. febr. 13. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!