Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam kezelhetetlen?!

2,5 éves kisfiam kezelhetetlen?!

Figyelt kérdés

Kisfiamnak akármit mondok, süket fülekre talál.

Utcán nekiiramodik, elszalad egy pillanat alatt, hiába hívjuk vissza, nevet, rohan előlünk-nem fél sem az autóktól, semmitől.

Itthon is bármit kérek tőle, általában nem teljesíti, nem fogad szót, veszélybe sodorja magát folyamatosan.

Se a szép szó, se a felemelt hang, se a rákiáltás, se a kézre/popsiracsapás, se a figyelemterelés, se a magyarázás nem használ. Amikor jól viselkedik, szót fogad, rendszerint megdicsérem.

Mit csináljak?

Elvárható -e egy 2,5 éves gyermektől, hogy visszajöjjön, ha hívom, hogy ne szaladjon el, hogyha megkérem, hogy ne visítson, akkor elhallgasson, hogy ne bántsa a cicát, stb.stb.????

Vagy én várok sokat tőle?

Rendszerint a játékait szétszedi, összerombolja, csapja, vágja őket - miért?????

Kishuga maga a megtestesült nyugalom

Kisfiam már csecsemőkorában egyfolytában mozgott, sosem aludt, folyton visított, semmi sem volt jó neki.

Kishuga átalussza a napot, nyugodt, kiegyensúlyozott baba, még a fiam visítása, csörömpölése sem zavarja igazán.

Mit rontottunk el?

Mit csináljunk?

Mi a megoldás?

Csődöt mondtam, el vagyok keseredve

Van valami ötletetek?

köszönöm, akinek van ötlete


2011. ápr. 24. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is fel a fejjel, szerintem minden problémának van megoldása. Igen, elvárható, hogy egy 2,5 éves kisfiú megálljon, ha szólsz neki, szót fogadjon, nekem is 26 hónapos a fiam. Az első dolog ami eszembe jutott, hogy nem lehet, hogy azért csintalankodik, hogy felívj a figyelmet magára kishuga miatt?
2011. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs két éves a kicsi, de ő is alapvetően szót fogad. Persze vannak rosszabb pillanatai, és akkor ő is elszalad vagy ilyesmi, de kezelhető. Szóval 2,5 évesen már elvárható az esetek túlnyomó többségében, hogy szót fogadjon. Mindig mindenkor úgysem fog engedelmeskedni 6 évesen se, mert azért sokszor próbálkoznak a saját akaratukat érvényesíteni. :)


Ne aggódj a helyzet nem reménytelen, még ha annak látszik sem. Az elsőnek igaza lehet, hogy a figyelemfelkeltés a cél. HA a tesó ennyire tökéletes, akkor esetleg zavarhatja, hogy ő nem emelkedik ki semmiben, nincs amiben ő a lenne a leg... a családban. Ezen a vonalon talán elindulhatnál.

2011. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kislányom csak két hónapos. A kisfiam pedig születésétől többemberes, kezdettől fogva nagyon nehéz volt vele. 1 évesen is ilyen volt, csak eddig reménykedtem, hogy jó irányban változni fog, de nem:(

Nevelési tanácsadón gondolkodom nagyon.

De az is megfordult a fejemben, hogy van egy nagyon ritka fejlődési rendellenessége és hátha amiatt ilyen. (koponya műtétje volt)

De vannak időszakok, amikor tud viselkedni. Olyan sokszor, mintha rohamszerűen jönne rá ez a viselkedés vagy nem is tudom, hogy hogy fogalmazzak.

Pl. egyik reggel felébred és szófogadó, másnap pedig úgy kel, hogy csap-vág, őrjöng szó szerint.

2011. ápr. 24. 21:21
 4/15 A kérdező kommentje:

Láthatóan szereti a hugát.

A kisfiam heti szinten kap valami apróságot, pl. zsírkrétát, buborék fújót, labdát, bármilyen játékot, ruhákat, finomságokat a boltból, sok-sok ruhát.

A huga semmit nem kap a ruhán, arra nem lehet féltékeny.

A fiammal játszunk én is és a párom is egész nap, a kishuga csak a szoptatáskor kap meg engem vagy ha az ölembe fogom, akkor is leülök a fiam mellé játszani.

A játszótéren is vele foglalkozunk főként.

Lehet, hogy "falkavezérnek tartja magát" és ezért ilyen?

2011. ápr. 24. 21:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Érhette a homlok-lebenyét valamilyen sérülés műtét közben?
2011. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 25 hónapos és rossz pillanataiban ugyanolyan,mint amiket felsoroltál,jó pillanataiban pedig szót fogad,ügyes és én mindig megdicsérem. Szerintem feszegeti a határokat. Ezért kell következetesnek lenni,szabályokat állítani. Így tanulja meg,hogy amit tegnap nem volt szabad,ma sem és felesleges próbálkozni,nincs értelme,sőt még meg is büntetik ha nem fogad szót. Kistesó érkezése sem tett jót neki,ezt minden gyerek traumaként éli meg. Nálunk júliusban érkezik a tesó,kíváncsi vagyok mi lesz. Most nagy pocival nehezen viselem ha rossz,nem tudok utána futni,nagyon felhúzom magam,ha incselkedik:S Ha elfárad,egyébként sokkal nehezebb kezelni és akkor kevésbé fogad szót(pl.üvöltve jövünk haza a játszótérről). Kipihenten sokkal aranyosabb.
2011. ápr. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az viszont nem jó,ha ő csak úgy mindig kap valamit! Azt ki kell érdemelni vagy jeles eseményhez kell fűződnie. Így nincs miért jónak lenni,úgyis megkap mindent. Ez nem jó út.
2011. ápr. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
És még valami. Ha lelkiismeret furdalásotok van a kistesó miatt,hogy ő most háttérbe szorult,ezt ő megérzi és maximálisan kihasználja!
2011. ápr. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
persze elvárható hogy szót fogadjon,DE...én fiam 26 hónapos,alapjában szót fogadó de amire 10*szót fogad ma valamiért 11.-re nem,gyerekből van,és mint ahogy írta valaki ilyenkor nagyon a következetesség.ő is szépen sétál velem kézen fogva,de van amikor ő is imád előreszaladni,ha szólok megáll,megvár,de nála is van,hogy nem,ilyenkor megfogom és azt mondom,most amiért nem fogadtál szót nem engedem el a kezed,itt kell velem jönnöd,és nem szaladgálhatsz.érzi tudja,hogy rosszat csinált.Amiket le írtál azért más mint egy átlag gyerek a műtét miatt,én mindenképp felkeresnék egy szakembert,mert jobb elöbb megtudni,hogy nincs semmi gond,lehet ugyanúgy szigorúan nevelni mint a többi gyereket,vagy tényleg van valami baj,és esetleg kapsz szakemberi tanácsot.
2011. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs semmit baja a kisfiadnak. Akaratos, domináns egyéniség, amihez most még a dackorszak is hozzátesz! Kislányom 27 hónapos, sokszor vannak jó pillanatai, főleg, ha kipihent, nem jön foga, és nekem is van türelmem, időm! De ha valamire kicsit is idegesebben szólok, vagy erőteljesebben tiltok, egyből jön az hogy csak azért is és nem mozdul, csak ha felkapom és elviszem, persze akkor jön a hiszti.

Mindig irigyeltem az olyan anyukákat, akiknek szépen kézenfogva sétál mellettük a gyerekük, nálunk egy kezemen meg tudnám számolni hányszor fordult ez elő. Én még nem is nagyon tudok bicikli vagy babakocsi nélkül kimozdulni vele, mert ha csak pár száz métert is szeretnék sétálni, az nem jön össze. Vagy előre szalad (bár ha rákiabálok megáll és ha autó jön magától félreáll) vagy megáll virágokat nézegetni, szedegetni, kutyust nézni és az istenért sem jön. A másik meg hogy vegyem fel, mert nincs kedve gyalogolni. Volt, hogy ott hagytam és én elindultam, de nem ijedt meg, nem jött akármilyen messzire mentem. Próbálok én is következetes lenni és sokat beszélni hozzá, magyarázni, nem tudom mit érek el vele, de majd meglátjuk. Várom, hogy közösségbe kerüljön és akkor talán változik, meg hát nagyon anyás is, állandóan velem van és foglalkozok vele. Remélem később majd a pozitív dolgok miatt még összefutunk és már arról beszélgetünk, milyen jó túl lenni ezen az időszakon! Kitartást és gondolj arra, milyen szerencséd van, hogy legalább a kisebbik nem ilyen vérmérsékletű!

2011. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!