Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezért piszkálni tisztességtelen?

Ezért piszkálni tisztességtelen?

Figyelt kérdés

Állandóan beszólnak. mert nemszeretem Magyarországot.

Imádom Japánt. Imádom az animéket, mangákat. Egyszerűen megragadnak. Mikor megnézek egy animét elképzelem magam az egyik szereplő helyébe, és olyankor kicsit kalandozok, meg milyen lenne ha velem is megtörténne. Csodás érzés *-*

Csak éppen ezeket nem mondhatom előben senkinek. Legjobb barátnőimnek elmondom de őket igazából nem érdekli nagyon :ss Fentvagyok közösségi oldalon ahol ugyanúgy anime kedvelők vannak nekik szoktam mesélni, de mégsem olyan, hogy igazából elmondhatom nekik. Suliban ha van valami hazáról szólóvers hidegen hagy. Voltunk ilyen kontraszkiállításon ahol aaz utolsó "teremben" a hazaszeretetről volt szó és egyszerűen továbbsétáltam. És a földig szidtak, hogy mi az , hogy nemszeretem a saját hazámat. Meg mondták hogy menjek a japán barátaimhoz úgyis olyan sárga vagyok mint ők. Már bőgtem a szégyentől és a földön kuporogtam amikor mondták, hogy menjek és nézzem a meséimet. (Amiről tudni, hogy nagyon utálom ha valaki az animéket lemesézi.) És feláltam és beütöttem neki. Persze nemtőrt el az orra de megérezte. És igazgatóit kaptam, és persze, hogy mindenki engem hibáztatott.


2011. febr. 13. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek magánügye, hogy mit szeret és mit nem. persze egy bizonyos tisztelet elvárható a hazáddal szemben, de szerintem te ezt megadod. Ne emészd magad. ütni meg hüyleség volt. Az erőszak nem megoldás. Amikor szidnak vagy a hazaszeretetre akarnak ránevelni csak vigyorogj, aztán szelektálj a zinformációk közül. :)
2011. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

14-16-nak tippellek. (it isn't?)

Azért piszkálnak, mert őket ez hagyja hidegen, téged meg Magyarország. Nem éri meg besértődni ezeken. Mellesleg szeresd a hazád, mert egyre több japán jön ide, ugyanis ők is kedvelnek minket, közeli a japán-magyar kapcsolat.


A japánok ilyenek, irrealisztikus animéik minden korosztályt "megfertőznek", tudod aki többet van gép előtt meg TV előtt, annak könnyebb ezekre rákattannia.

Ha ez megnyugtat, 13 éve vagyok oda meg vissza Japánért, engem is piszkáltak hogy mi ez a kínai mese őrület, csak nevetni kell rajtuk. :)

Szóval felesleges volt a kérdést feltenned, mert te is tudod, hogy aki nem tiszteli a másik stílusát meg amit szeret, az saját magát minősíti.


にっぽんずっと ! :)

2011. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
az sem kevésbé tisztességtelen, h te meg sem próbálod megadni a többiek felé azt a gesztust, h végignézed a kiállítást. magánügyed, h mit szeretsz és mit nem. ha nagykorú vagy mehetsz japánba. addig viszont itt élsz magyarországon. keress cserekapcsolatot középiskolával, akkor jobban meg tudod ismerni a kultúrát.
2011. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

mintha nem is egy bolygón élnénk, annyira távol állsz tőlem

Most te eldöntötted, hogy utálod a hazádat és szereted az animéket, hát jó, sok mindent eldönt magáról az ember, amikor kamaszodik, attól érzed magad különlegesnek, attól vagy más, mint a többi ember, hogy különböző dolgok szerint beskatulyázod magad

Az erőszak nem megoldás, viszont nem baj, ha kiállsz magadért, csak kicsit másként kellene

Igazgatóija is volt sokaknak, nem gáz

Ha valamit nagyon szeretsz, az figyelmeztetés, hogy egy valamit helyezel előtérbe, amikor az élet dolgai elég sokrétűek, az agyad tornáztatni kell, minél több dolog iránt érdeklődni, hogy az agyad erre "álljon be", és később, ha felnőtt leszel könnyebben boldogulj az életben.

Én nem szeretem az animéket, nem az én világom, de nem is az a lényeg, hanem, hogy nem szabad hagynod, hogy egyetlen valami a hatalmába kerítsen, egy fiktív világ beszippantsa az agyadat! Annyi minden van a világon, ha minden nap tanulnál valamit, akkor sem érnél még csak az érdekes dolgok végére sem életed végéig.

Talán a többiek is csak azért csesztetenek, mert belebújtál a saját kis világodba, és annyira, hogy másokkal nem is akarsz közösködni semmiben. A közösség kilöki magából az antiszociálisokat, illetve te lököd ki magad közülük. Gondolod, te jól elvagy magadban, a többiek meg csak tűrjék ezt és hagyjanak? Az neked nem is lenne jó, de a közösség meg mindig arra támad rá, aki egyedül van, a magányos soha nem tudja megvédeni magát...

Blabla...

Gondolkodj el ezeken kicsit, nehéz ez a kor, de ne szabályozd be az agyad ezzel az egysíkúsággal, mert csak magadnak nehezíted meg a későbbi életet.

2011. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
vííí. Nem szoktál animeszerepezni? :D (nem wow meg hasonló, hanem fórumozás. :D Ahol magad alakítasz ki egy történetet :D velünk együtt :D )
2011. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek vagytok! Én is szeretem az animéket, de tudom, hogy a felkelő nap országa nem csak arról szól amit az animékben, prospektusokban látsz. Azt csak a turistáknak csinálják.

Magyarországon Sokkal nagyobb szabadságot kapsz, mint a veled egykorú japán fiúk/lányok.

Képzelj el egy világot, ahol úgy nézel ki mint a többiek. Mert muszály. Persze vannak kirívóan öltözködő tinik, de ez kb 1%. Gyakoribb a nemi erőszak, és ott van a világ legjobban kiépített bűnszervezete, a Jakuza.

Ráadásul, csak annyit látsz japánból mint bárki más. Ott letelepedni és dolgozni? Esélytelen. Irtózatosan nacionalisták. Japánban a betelepülő külföldiek aránya 1:150 -hez.


Az álmodozás nem bűn. De hiába képzeled magad Higurashi Kagome helyébe, soha nem fogsz a Shikon no Tama nyomában járni egy hanyou-val.

viszont baromi sok mindenről lemaradsz.

2011. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat. Tudom hogy ütni nem volt szép, azt azóta megbántam. Viszont én már elterveztem hogy egyszer minimum biztos kifogok menni, lehet csak látogatóba, ha úgyhozza maradok. Igen 14/L vagyok primitív gondolkodással :D Tudom, hogy nemleszek Kagome, de attól még jó azon gondolkozni, hogy milyen lenne ha velem történne meg mindez :D PL: Bokura ga Ita (márha tudja valaki miaz)

Amúgy nemszoktam animeszerepezni fórumokon de cosplayezni itthon szoktam, Conra nemtudok menni mert messze van :ss

2011. febr. 13. 20:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Emberileg megvannak hozzá a jogaid, hogy kinyílvánísd a nemtetszésedet, amellett azt szimpatizálhatsz, amit csak akarsz. Emiatt hatalmas bunkóság piszkálni valakit. Viszont nem is csodálkozom, hogy így gondolkodsz: Magyarország már csak árnyéka önmagának (ha régebben éltél volna, akkor biztos büszke lennél erre az országra, mert nem is tudjak a mai fiatalok, hogy a magyarság milyen különleges nép volt), valamint a tv elég nagy hatással van a fiatalokra, szóval nem lepődöm meg a japán mánián se. Gyerek vagy még, majd kinövöd. Addig is érezd jól magad a hobbiddal.

Jómagam is japán harcművészetet tanulok és tetszik is ez a fajta japán "szellem". De nagyon büszke vagyok a RÉGI Magyarországra és azoknak hun és káldeus őseire.


Egy darab igazgatói meg nem a világ vége. Ne törj meg semmiképpen se.

2011. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet :) Engem is piszkáltak általánosban mert japán mániákus vagyok,8.-ra már ki is utált az osztályom emiatt,most hogy gimis lettem változott a helyzet,nem mondtam el senkinek hogy mennyire szeretem Japánt hanem ők kerestek meg vele :D minden vágyam hogy Japánba utazzak vagy oda költözzek :) Szerintem hagyd figyelmen kívül az osztálytársaid piszkálódását,talán ráunnak majd :/

15/L

2011. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
most 8dikos vagyok szóval már csak egy félévet kell kibírnom :))
2011. febr. 14. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!