Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a lányotok azt kérné 14. szülinapjára, hogy elmehessen egyet bulizni egy szórakozóhelyre?

Figyelt kérdés
Eddig még nem volt egyszer sem,Budapesten lakunk.
2011. febr. 22. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hova? Nem mindegy. A hajógyári közelébe ne engedd.
2011. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

14-15 évesen én is sokat jártam discoba, gyakorlatilag minden szombaton, vidéki vagyok és Bp-re jártunk fel a barátnőkkel (ott is tanultunk), soha semmi bajunk nem esett, nem csináltunk hülyeséget, mert úgy voltunk nevelve, hogy nem is akartunk hülyeséget csinálni.


te ismered a lányodat, ha úgy gondolod, hogy megbízható, akkor engedd el, persze nem reggelig, de 10-01-ig szerintem elmehetne, főleg ha érte is tudsz menni.


mi reggel a fél 6os busszal jártunk haza, mert az volt az első....

2011. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Jobban jársz ha elengeded mert ha tiltod majd sunyiba csinálja. A mai 14 évesek nem olyanok mint a te idődben, annyi a lényeg ne add magad könnyen, és menj érte kocsival vagy adj pénzt neki taxira, és finoman informálódj kivel megy. A lényeg hogy úgy add elő a dolgot mintha a legjobb barátja lennél akkor mindent el mond majd, sőt még azt is elmeséli ki próbálkozott nála és mivel.....
2011. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%
Szó sem lehet róla nem nem és nem. Még csak 14 éves kislány. Aki nem képes felelősség teljes döntést hozni és félő hogy bele viszik valamibe. Ebben a korban olyan sebezhetőek és naivak. Én biztos hogy nem engedném el az enyémet 14 évesen sehová. Abban a korban még otthon a helye nem bulizni. Gyerek még!
2011. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy kislány a 14 éves! Aki azt írja, h 14 éves még kislány, az nem tudja mit érzett mikor ő volt ennyi? Ha érett a leányzó, akkor semmi gond. Amúgy előbb felajánlanám neki, hogy otthon tartson bulit, szülők akár el is mennek otthonról, ha ez nem tetszik neki, akkor tavasszal egy kertiparti (talán akkor sem késő ünnepelni) netán sátrazással, vagy egy koncert/fesztivál, esetleg a bowling is szóba jöhet. Ha nem tetszenek neki ezek az ötletek, vagy ragaszkodik a bulizáshoz, akkor meg szerintem had menjen. Feltehetően ismered kikkel megy el, jó ha tudod, hogy milyen hely(ek)re mennek. Nem valószínű. hogy gond lesz, ha ki van okítva bizonyos dolgokról. ( csak zárt üvegből igyon, vigye magával, ha ott hagyta valahol, ne menjen vissza érte, inkább vegyen újat, ha valamiben nem biztos, akkor azt hagyja a fenébe, menjen biztosra, ne vitesse magát idegennel haza, stbstbstb.)
2011. febr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nevetségesnek érzem, amikor valaki azt bizonygatja, hogy egy 14 éves engedjünk elé egyedül az éjszakába, mert ha "úgy" van nevelve, semmi rosszat nem csinál.


Színtiszta naivság és hülyeség. Mondom mindezt tapasztalatból, mert én is voltam 14 éves, és noha engem még 17 éves korom után is csak ritkán engedtek bulizni, azért láttam, hogy mi maradt meg egy buliban a felelősségteljes nevelésből.

Nos, nem sok. 14 évesen a legrosszabb kamaszkorban van, amikor népszerű akar lenni, felvágni a barátai előtt, azt akarja, hogy mindenki szeresse - és ennyi idősen szinte senki nem tud nemet mondani, ha alkalmat kap arra, hogy mutasson valami "menőt". Mert anyu-apu nem látja, hát igyunk! Vergődjünk, tomboljunk!


Pedig én sem vagyok álszent, de erről szól egy buli 14 évesen. A felvágásról... az akarat meg elszáll, mint a pinty. Nagyon sok ilyen "felelősségteljes" ismerősöm van, akikről a szüleik nem is sejtik, hogy miket műveltek hétvégente 15-16 évesen a bulikban. Mert a szülőt könnyű becsapni - bizony, azokat a szülőket, akik annyira bíznak a gyermekeikben...


Szóval ha 14 évesen bulit akar, akkor rendezzen otthon.

2011. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a mai gondolkodás módot szóval 14 évesen kimaradni éjszakára csavarogni bulizni inni nem gyerek.

De ha felelősséget kell vállaljon vagy csak rendet kell tartson maga körül akkor azt az anyjának kell megcsinálnia mert ugye bár akkor még gyerek. Hogy is van ez akkor?

Csak akkor vagyok érett felnőtt ha az érdekem úgy kívánja?

Egy 14 éves kislánynak lehet vitatkozni de még kislány. Otthon van a helye éjszaka a szüleivel és semmi keresni valója éjszakai szórakozó helyeken. Be se lenne szabad engedni az ilyen kölyköket.

2011. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a WB-óta 3x jobban ellenőrzik kik mennek be és mennyi idősek, ráadásul a legtöbb helyre 16 év alatt be se engednek senkit.


16/F

2011. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!