Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit csinálnátok, ha...

Szülők! Mit csinálnátok, ha kamasz gyereketek alkalmakkénti vizipipázásáról tudomást vennétek?

Figyelt kérdés
betegen az internet elé rohannátok, hogy mindent elolvassatok róla? eltiltanátok a gyereket a társaságtól?
2011. márc. 9. 14:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Engem nem zavar ha a lányom vízipipázik.Szerintem ennyi belefér, sőt néha Engem is megkínálnak :-)
2011. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

Vennék neki egy vizipipát. Egy kicsi pipát. Vennék hozzá belevaló szenet, meg valami finomnak vélt dohányt. :)


34/N

2011. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!Én sem vagyok szülő,de elmondom,hogy nálam,hogy zajlott.Nagyon sokat könyörögtem érte,aztán végül megvehettem a szülinapomra.Először nagyon ellenezték,apum utána is járt,szóval képbe volt,hogy rosszabb mint a cigaretta és azt is mondta,hogy ha rászokok akkor kidobja az ablakon.Persze,hogy nem szoktam rá :D augusztusba vettem és azóta hozzá se nyúltam,ott porosodik a polcon.Ja és persze itthon pipáztam és tudták is.

Na és hogy válaszoljak a kérdésre is,igaz nem vagyok szülő :D de én engedném,mert nem lehet rá szokni meg aztán úgyis meg fogják unni és a polcon fog kikötni :)

2011. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
57%
Minnel jobban tiltod annal jobban es tobszor fogja csinalni probald meg neki megmagyarazni hogy felted ot es ha nem is hagyja abba akkor ne szivjon minden nap. Mellesleg ha semilyen drogot nem hasznal nem karos az egeszsegre talan karosabb a szmogos levego
2011. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%
Én vettem a 18 éves fiamnak.Van hogy itt vannak nálunk, akkor én is megkóstolom.Soha nem titkolta, első perctől tudom.
2011. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Van benne szűrő úgyhogy nem kell aggódni, de természetesen NIKOTINOS DOHÁNYT is lehet kapni, amit ne vegyél neki, meg nézd meg hogy milyen dohányai vannak, mert rajta van a dobozon ha nikotinos pl. 0.2% nikotin stb. Mutass neki dolgokat mit művel a nikotin ha esetleg olyan dohányt használ!, vagy egy tüdőről képet a neten amiben már kárt tett a fűst. JOBB MINT HA CIGIZNE! ÚGYHOGY NE NAGYON TILTSD EL, MAX HA Ő MEGUNJA, MERT HA TE ELTILTOD AKKOR A VÉGÉN MÉG RÁGYÚJT, ÉS AZT MÁR NEHEZEBB KÖVETNI! MAX A SZAGÁT ÉRZED MEG HOGY CIGIZETT, DE LEHET ERRE IS LESZ TRÜKKJE! ÚGYHOGY VIGYÁZZ NE HOGY CIGIZZEN, INKÁBB Vizipipa! Ja és járj utána nem e valami piával szívja, mert szoktak bele vodkát tenni víz helyett meg stb.
2011. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: dohányból csak nikotinos van. A vp ben szánalmasan gyengén jön át a nikotin, függőséghez kevés, arról nem pofázva hogy a cigiben sem a nikotin káros, az a rászokásért felel. BÁRMIT égetsz el tökéletlenül (parázzsal és erőss sűrű füsttel) az ártalmas ha belélegzed. Pl a "herbál" cigik is (nem a kenderhelyettesítő patkányméreg+gizgaz játékokra gondolok) , de mivel az nem okoz függőséget, sosem terjed el és már le is tűnt. Vp hatásai: ha sokat (2-3 nál több tömést) szívsz egyszerre okozhat gyenge co mérgezést, fejfájást. Hosszú távon a tüdőd kapacitását növeli de a hatásfokát rontja. Valószínüleg vannak a füstnek egyéb káros részei is amik nem akadnak fenn a vizen, DE 1 a dohány maga nem ég, azt csak a felette parázsló szén melegíti és így a glicerines melasz párolog róla (be tud égni, de akkor olyan mocsok íze van és úgy kapar h tuti lebontod és újratömöd vagy elkerülöd egy hétig) a víz egyszer lehűti a füstöt ami miatt a száj és gégerák kockázatát a cigihez képest radikálisan csökkenti, másrészt megszűri pl a kátránytól és hasonlóktól, nézd meg egyszer a pipában a víz színét amikor szétszedi... Jah fertőzésveszély van de szipkát kb 20 forintért dobnak utánad a jobb boltokban, ez eldobható de akár ki is főzhető. Vannak viszont herbál "dohányok" soex és társai, szívhatatlan szappan íze van, elrettentő eszköznek ajánlnám maximum. És vannak az ásványok. Ezek gyakorlatilag vulkanikus kövek amik a melaszt tartalmazzák, hőre gőzölnek, íze és látványos füstje van, nehezen ég be, kátrány, nikotin egyáltalán nincs benne. Én amúgy hagynám. Két évig szívtam majdnem napi szinten haverokkal aztán most havonta párszor ha előkerül. És vegyél neki követ hozzá. A drogos kapcsolatról még annyit hogy elvben füvet lehet belőle szívni de sok értelme nincs mert a thc jelentős részét megszűri és ahhoz drága móka a tépés. De gyakorlatilag egy vp be bármit be lehet tömni, növényektől a műanyagig.
2013. júl. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!