Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány éves kortól...

Szülők! Hány éves kortól engednétek a lányotoknak, hogy együtt aludjon a barátjával?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 00:04
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
93%

Én 16 évesen aludhattam először a barátomnál. Most van egy 1.5 éves lányom de én 14 évesen még nem engedném.

21/N

2011. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
40%

Én 13 évesen aludtam a barátomnál először. Aztán szinte az egész nyarat együtt töltöttük, nem igazán aludtunk külön.

Attól függ, mennyire érett. Együtt aludni nagyon jó érzés, összefeküdni meg nappal is tudnak.

Ha bíznék a lányomban, engedném, hogy együtt aludjanak, de első néhány alkalommal inkább nálunk, és előtte elvinném fogamzásgátlót íratni.

Játszhatunk szentet, de akkor is él nemi életet a 14 évesek 85%-a, ha erről a szüleik nem tudnak.


Egyébként a mienk komoly kapcsolat, már 3 éve házasok vagyunk. :)

2011. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
81%
Az egy dolog, hogy a 14 évesek 85%-a él nemi életet, ettől még nem lesz helyes, és nem kell elfogadottnak tekinteni.
2011. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen szilveszteri bulira hazudtam be valamit, mert azt jobban elhitték a szüleim, mint hogy megbizzanak bennem és a barátomban, akivel 2 éves jártunk együtt. És nem feküdtünk le ;) Nem azt mondom, hogy hajrá, 14 évesen aludjon ott, de ott is vannak szülők nem? Legalább őszinte volt, ha baj van, tud szólni, előtte meg fel tudod világositani mint felnőtt a felnőttet. Attól még, hogy elengeded nem biztos, hogy egy szex vadállat lesz belőle. Sőt.
2011. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
78%

15-16 évesen engedném. Én is ennyi idös voltam, elsö komoly kapcsolat. 1 év járás után feküdtünk le. A szex nem azon múlik, hogy együtt alszanak-e vagy sem. Azt meg tudják tenni napközben bárhol ha akarják. Ellenben odabújni a párunkhoz nagyon jó érzés.:)

Most 6 hónapos a lányom, ha oda kerül a sor és lesz normális párja, engedni fogom.

23/N

2011. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
75%

15-16 évesen.

És igen, egyet értek azokkal a hozzászólásokkal amelyekben azt írják, hogy nem tiltani kell, hanem leülni a lányoddal, és értelmesen elbeszélgetni vele, óvszert adni neki, felvilágosítani mindenről. Persze ez függ attól is, hogy milyen a lányod jelleme. De azért az együtt alvás nem feltétlen jelenti azt, hogy le is fognak feküdni egymással. Ha meg igen, akkor nem jobb, ha tudsz róla, felvilágosítod, és védekeznek? Ha nagyon le akarnak feküdni egymással megoldják valahogy a tudtod nélkül. Most komolyan melyik a jobb? (:

2011. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 desperadó válasza:
22%
kedves utolsó! szerintem az a jó,ha egy 14 éves lánynak,nincsen barátja és a barátnőit is válogassa meg a szülő!A nevelés nem csak engedékenységről,hanem tiltásokról is szól.A demokrácia is ilyen.Ha megengedjük,mint szülők,hogy barátja legyen,nyilván úgy fogja érezni,hogy ő ,már érett erre a dologra.Másrészt pedig, idővel egymásba szeretnek a tinik,és akkor tényleg megtörténhet akár a szülő beleegyezése nélkül is a " dolog"! Ilyenkor válik kezelhetetlenné a a gyermek! Ennek kell elejét venni,a fent leírtak szerint.A tini lány pedig csak azt fogja érezni,hogy van aki törődik vele,van aki figyel rá és vannak szülei....
2011. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:
69%
Első kérdés. Mi köze a szexnek az alváshoz? Azt bármikor lehet és ha valaki akar, helyet és időt is találni fog rá. És a szülő szégyene, ha a gyereke nem bízik meg benne annyira hogy nem beszélik meg az ilyesmit. Inkább tudd hogy a lányod hol kinél mit csinál, mint hogy titkolózzon elötted. Ha már barátja van nem jobb "ismerni az ellenséhet"? Az se mindegy hogy ki a srác... mennyivel idősebb, milyenek az ő szülei... De a kérdés az ottalvás volt így arra válaszolok. Ha ismerem a lányomat (ami elég valószínű ha nem vagyok szélsőségesen begyepesedett konzervatív és vak) és ismerem a párját, tudom mióta vannak együtt, hol lakik kik a szülei mennyire megbízható stb. akkor engedem.
2011. márc. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
81%
Jajj,hagyjatok már ezzel a naivával,hogy mi köze a szexnek az alváshoz...Nem az alváshoz van köze és senki nem erről beszélt,hanem az együtt töltött éjszakáról,ami magában foglalja a testi közelséget,lenge ruhát,meghitt sötétséget,egyedüllétet,miközben a család többi tagja alszik.Az egy dolog h a gyerek máshol is tud szexelni ha akar,de ha megengedjük neki az ottalvást,nyílt felhatalmazást és engedélyt kap a szexre.Senki ne mondja nekem hogy adva vannak a körülmények két hormonoktól tobzódó tinédzsernek,és ők majd 8 órakor az esti mese után bevágják a szunyát reggelig..
2011. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 pudingocska válasza:

Na itt lehet látni melyik szülő áll közel a gyerekéhez.

Én is feltenném azt a kérdést hogy mi köze van az alváshoz a sexnek?

Vissza kénne gondolni hogy mikor "12-14 éves voltam"?! Mit is akartam. 14évesen mesekönyvet olvastál otthon és soha nem gondoltál egy fiúra se, hogy de jó lenne vele lenni stb. , KIZÁRT.

Tiltás mindentől. nem jó nevelési mód.

Sex. Bárhol lehet csinálni.Ésszel és ész nélkül. Le kell a gyerekeddel ülni és felvilágosítani.

Egyetértek hogy 12-14 évesek 85% sexuális életbe él.

Belekénne a gyerekek börébe képzelni magunkat.

Mindenki a saját hibájából tanul.

és belekénne abba is gondolni hogy van egy gyereked és hogy ö miket csinál ha nem látod.

Kis apróságok.

Nem érdekel más véleménye. Kérték a véleményt nem egymást kénne szidni.

2012. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!