Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőt ti mennyit engedtek...

Szülőt ti mennyit engedtek meg 17éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:

pasinál alvás, piercing,tetoválás, bulik, menyire szóltok bele az öltözködésébe otthon mikot kell csinálnia és hasonló dolgokra gondolok.

40

2011. okt. 18. 21:32
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan nekem még kicsi a gyerekem, de 4 év nincs messze. Soha nem voltam az a bulizós tipus, de soha nem is tiltottak. Meg volt (és persze van a mai napig is) köztünk a bizalmi viszony. Édesanyám mindig annyit kért, szóljak mikor jövök és vigyázzak magamra. Ha éjfélt mondtam, akkorra is érkeztem, soha nem mentem később mint amit megígértem. Ennyit kért, nem tiltott, azt hiszem ez teljesen korrekt így, én is ezt fogom tenni. Pont 17 évesen volt az első barátom, ő ha jól emlékszem 1 hónap után ALUDT ott nálunk. Azt nem mondom, hogy örült neki édesanyám, de nem szólt bele. Annyit mondott, ő nem tenne semmit sem, korai még, fiatal vagyok. És lám, milyen igaza volt. Tetoválásra sosem vágytam, piercinget pedig titokban csináltattam az orromba 14 évesen. Azért titokban, mert azt akkor nem engedte volna, de most egy 17 évesről kérdeztél. Nos engem akkor már úgy kezeltek, mint egy fiatal felnőttet, bár azt hiszem az esetek nagy részében úgy is viselkedtem. Nem tiltottak semmit, csak tanácsoltak.
2011. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nekem még nincs gyerekem, de nem annyira nagyon régen voltam 17,anyum egyedül nevelt ( nem tudom ez számít e), 17 évesen alhattam a barátomnál, de mindig tudnia kellett róla és természetesen minden felvilágosítást segítséget megkaptam tőle. Sajnos visszaéltem a bizalmával...:S de szerencsére nem sokáig haragudott. Piercing: érettségi után megengedte, a nyelvembe lövettem, szerencsém volt, viszonylag hamar meguntam, kivettem és így nem látszik a helye sem. Tetoválást akkor nem is akartam, azon most vagyok rajta, de még nem döntöttem, bár most már ilyesmiben inkább barátom véleménye számít :) 26 vagyok (upsz, lehet mégis régen voltam 17:))

Bulizás, meg nálunk úgy volt megoldott, hogy van egy pár nappal fiatalabb unokatesóm és együtt mehettünk bárhová, persze erről is tudnia kellett az ősöknek, ami szerintem egyáltalán nem volt gond. 17 éves szerettem lenni a legjobban.... :D

2011. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

tudom, 15 évesen nem vagyok szülő, de gondoltam, válaszolok.

piercing-attól függ, hova. pl köldökbe/orrba megengedném.

tetkó-nem hiszem. esetleg valami nagyon nagyon pici, egy nem olyan látható helyre.

pasinál alvás-hát, szerintem 17 éves korára már eldöntötte, hogy szeretne-e szexelni, vagy nem. de legkorábban talán 3 hónap járás után engedném meg neki...

bulik-fogalmam sincs.

öltözködés-maximum 1-2 megjegyzés, de ne igazán, mert a végén még kijön nála a lázadás, és akkor azt fogja csinálni, amit tiltasz neki.(a végén nem csak öltözködés terén)

házimunka-heti 2-3x mosogatás, szobája kitakarítása, rendrakása, esetleg néha a fürdőszoba kitakartása

2011. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
61%
szerintem nem nekünk, az adott korosztálynak kellene válaszolni, mert egy felnött teljesen máshogy látja ezeket a kérdéseket, hisz sokkal jobban félt minket mint mi magunkat. egyébként a tiltás nem megoldás, attól csak a tiltás ellenkezőjét fogjuk tenni...
2011. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
A lányom épp 17-éves,a kapcsolatunk a kölcsönös bizalmon alapul.Tudja a határokat,be is tartja,ha nem, nincs kimenő,smink,buli...stb.Volt komoly kapcsolata,ott alvás nem,erkölcsi okokból.Bulizhat bármikor ha elvégzi a kötelezettségeit(házimunka).Tudja hogy számíthat rám bármiben,és én is számítok a bizalmára.Igyekszem következetes,de megértő szülő lenni.37-éves édesanya.
2011. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!