Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mindig elégedetlen kamaszomal...

Mindig elégedetlen kamaszomal mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szemünkre veti hogy szegények vagyunk.Ami részben igaz is.De amit tudunk megadunk neki.A múlt hónapban kapott egy 13 000 ft-os cipőt egy 7000 ft nadrágot,(ugy hogy még van 3 testvére) ezeket persze elfelejti (14,5 éves).

Karácsonyra kapott egy 20 000 ft-os telefont.


2011. márc. 25. 09:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az elégedetlen kamaszodat, hogy tudja-e hogy mennyibe kerültek a cuccai amiket az elmúlt időkben kapott... Mond el neki, hogy annak ellenére, hogy többen vannak testvérek, ti igyekeztek mindent megadni neki és hogy örüljön hogy legalább ennyi jut, mert másnál még a turis cipő is nagy számban megy. Becsülje meg a dolgait, ne háborogjon.

Amúgy nekem ez annyira furcsa, mi soha nem kaptunk tesómmal méregdrága ruhákat ennyi idősen, nem is volt rá annyira pénzünk, de nem is hiányoltuk és főleg soha nem vetettük a szüleink szemére azt hogy mennyire szegények stb...

Sajnállak. Rossz lehet ilyenkor, mert annak ellenére hogy te mindent megteszel azért hogy nekik jó legyen , ő/ők nem tudják értékelni.

2011. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Csak a legnagyobb fiam ilyen,kicsinek is követelőző volt.

Hiába magyarázzuk neki az apukával együtt nem érti.

A válasza: Apa miért nem megy ki dolgozni külföldre hogy több pénzünk legyen?

Agyrém....

2011. márc. 25. 09:38
 3/21 AĐA ***** válasza:
100%

kérdezd meg tőle hogy mit választana?

-az apját csak 3-4 havonta látná a külföldi munka miatt

-pár 10.000-15.000 ft-os nadrágot


gondolkozhatna egy kicsit...nekem is még van 2 öcsém,mi kb. a "középosztályba" tartozunk(pénzügyileg), de már 3000 ft-on felül nem nagyon kapok cuccokat...

2011. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Tedd helyre hogy azok szegények, akiknek nincs mit enni, nincs hol lakni. Tegye össze a két kezét hogy mindene megvan, és ha nem tetszik lehet dolgozni is iskola után!

Alkalmazz egy kis lelki terrort! Bocsi, le lehet szavazni, de egy próbát megér.

Mond el mennyit dolgozol az apjával együtt azért hogy nekik mindene meglegyen, és ezzel hálálja meg amivel téged nagyon megbánt, és soha nem fogod neki elfelejteni hogy így viselkedik veled stb stb stb......

csinálj neki egy kis lelkiismeretfurdalást.

2011. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 25. 10:35
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

"lehet dolgozni is iskola után"


nem lehet... 14 és fél a gyermekmunka törvény szerint nincs meló

2011. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már csak azért sem adnám meg neki amit akar amiért így követelőzik és ilyen stílusban beszél veletek.

Egyébként nem hiszem hogy aki olyan szegény megengedhet magának 13.000 ft-os cipőt. Sokan vannak akiknek még ételre sem jut vagy akik számtalan szükséges dolgot nélkülöznek. Ezekkel kéne szembesíteni az ilyen követelőző telhetetlen kamaszokat. Én hallottam olyat hogy a szülő elvitte egy egy olyan helyre ahol tényleg nagy a szegénység és felhívta rá a figyelmét hogy becsülje meg azt amije van.

2011. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Soha nem kapott még ilyen drága cipőt.

A befektetés egyetlen oka,hátha tovább bírja 2 hónapnál.

2011. márc. 25. 13:47
 9/21 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot nem bírja. Legalább is nagyon ritkán.

Nekem egyetlen egyszer volt évekkel ezelőtt egy drágább cipőm. Az sem bírta tovább mint az olcsóbb.

2011. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves Ákos! Tisztában vagyok vele!

Nem "törvény" szerintire gondoltam.

Iskolai szünet alatt 15-től, tehát még fél év ha annyira szabályosak akarunk lenni

Iskola utáni meló : segítés apának, szomszéd néninek , bácsinak.

Az én nagyszüleim cipészek voltak, otthon is dolgoztak. Beálltam én is kisebb munkákba segíteni, és kaptam érte pénzt!

2011. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!