Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mindig elégedetlen kamaszomal...

Mindig elégedetlen kamaszomal mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szemünkre veti hogy szegények vagyunk.Ami részben igaz is.De amit tudunk megadunk neki.A múlt hónapban kapott egy 13 000 ft-os cipőt egy 7000 ft nadrágot,(ugy hogy még van 3 testvére) ezeket persze elfelejti (14,5 éves).

Karácsonyra kapott egy 20 000 ft-os telefont.


2011. márc. 25. 09:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
Én is egy kamasz vagyok, (16/l) és megsúgom, hogy engem hidegen hagynának a fentebb leírt ötletek. Egyébként nagyon jók, csak kicsit más a felfogásunk nekünk, és más a felnőtteknek. Szerintem adj neki havi keretet: Ezt költheted Kisfiam. Ennyi nem több. Ha visszavesz a stílusából, talán.
2011. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Kedves anyuka, már ott elrontottad, hogy engedtél neki. Nehogy már egy 14 éves kiskölyök pofázzon és ugráltasson titeket, ahogy neki tetszik. Ő mit tett le az asztalra, amivel ezeket a drága holmikat kiérdemelné? Milyen jogon követelőzik? Egy elég kemény fejmosás ráférne.
2011. márc. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem kioktatást kértem hanem tanácsot.Majd ha neked már 4 gyereked lesz és soha nem lesz velük semmi problémád még kamasz korban sem,na akkor megvalósítottál valami lehetetlent.

Tökéletes szülő nincs mint ahogy tökéletes gyerek sem.

Vagy nem voltál gyerek vagy nem vagy még szülő,mert azok írnak ilyen stílusban.


Egyébként pedig mindenkinek köszönöm a tanácsokat.Mindenkit pozitívra értékeltem kivéve az utolsó választ.

2011. márc. 26. 21:22
 14/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a cipő meg a nadrág alapfelszereltség, ezeket felesleges szóvá tenni, a 20e-s telefon meg minden, csak nem drága. Nektek lehet hogy igen, de amúgy nagyon nem.


Én javasolnám a kamaszodnak, hogy tanuljon meg valamit, amivel pénzt tud keresni, és csinálja. Esetleg azt sem lenne hülyeség átgondolni, hogy ti mivel tudnátok javítani az anyagi helyzeteteken. És próbáld meg neki az anyagi dolgokat pótolni valami mással.

2011. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi Utolsó,hasznos volt.
2011. ápr. 5. 19:49
 16/21 anonim válasza:
100%
Szerintem, legalábbis amit olvastam, hogy a legidősebb, ráadásul kamasz, hogy csöppet nem neveltétek meg kiskorában. A gyerekeket jobb egy kicsit kisebb korban befenyíteni, mit szabad és mit nem, amíg hallgat a szüleire és nem nagyképűzik, önfejűsködik. Persze nincs jogom bírálni téged és nem is ezt akartam. Mivel én már 15 vagyok megmondhatom, hogy TÉNYLEG a lelkiismeret furdalás a legjobb támadás, bár én nem vagyok ilyen, mint a fiad, de tudom, hogy mit gondolhat xD Ne nagyon próbálj meg vele veszekedni, vagy lelkizni, le sem fogja sz*rni. De amire tényleg gondolni tudok, hogy kicsit elkényesztettétek kiskorában és azt hiszi mindent szabad:S nekem lesülni az arcomróla bőr, ha ilyeneket mondanék a szüleimnek... Gondolom rosszul is esik nektek, hogy hálátlan, mindegy. Mondom: lelkiismeretfurdalás keltés
2011. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%
Nos kedves kérdező, remélem leszoktál már arról, hogy vadidegen, arctalan idiótáknak tegyél fel a saját életedet érintő kérdéseket.:)
2011. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Igaz nekem még nincs gyerekem,mi is szegény családban nőttünk,fel a tesóimmal(6-an vagyunk tesók)szerintem csak próbáld meg neki elmondani,vagy ha van (sajnos) a közeletekben rá példa,mutasd meg neki,milyen is az amikor sok kisgyermeknek nincs amit megegyenek...és sajnos a hónap majdnem mindennapján..ahhoz mit szólna ha( ne adja Isten )ti is így kéne éljetek??nem tudom ezt megérteni,mostanság miért ilyenek a kamaszok???,és szerintem ezt nem ti rontottátok el!!!Én is sokszor gondoltam nekünk,miért kell nélkülözni,mert sokszor volt rá példa,de soha nem mertük volna a szüleinknek odavágni,soha!!Szerintem biztosan megfog változni,ebben igazán tanácsot sem lehet adni,mert a gyermekedet te ismered!Én biztosan leülnék vele,és megkérdezném kicsim mi fontosabb :mi a szüleid,akik azért vagyunk,amit,s amennyire lehet megteremtsünk,vagy az ajándékok?Saját környezetemről beszélek most,amit látok,nővérem és a barátnőm is minél többet megadnak a gyerekeiknek,annál többet várnak el a mai gyermekek,és már nem csak a tinik,már az ovisok is....ez egyre nehezebb lesz és ez nem csak nevelés kérdése!A barátoktól,a haveri körtől is függ,mert pl.:azért csúfolják a társaikat sokan mert az egyiknek szebb a ruhája,telefonja jobb és még sorolhatnám...és ez otthon így is lecsapódhat..Hát sok sikert hozzá!!

2011. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%

Azért ne számítson már elrontásnak, ha egy gyerek többre vágyik, mint az ennivalóra, meg pár rongyos ruhára.. hol élünk, a középkorban, vagy a balkán legmélyén?

Inkább örülni kéne neki, hogy a gyerek igényes.

2011. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves 21,59 azt hiszem a lényegre tapintottál,amiket leírtál sajnos így van a mai társadolomban.

A fiam egyébként rendes gyerek,jól tanul,sportol, csakhát vannak a jól menő haverok akiknek minden megvan sok felesleges dolog is ebből vannak konfliktusok,de mára már sokat javult a helyzet.



Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válszt.

2011. ápr. 13. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!