Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elégedetlen lesz a doki a...

Elégedetlen lesz a doki a szülésre szánt pénzzel? 100e helyett "csak" 40e?

Figyelt kérdés

18. hetes kismama vagyok. Magánorvoshoz járunk, akit bár nagyon kedvelünk, 10e Ft 1 alkalom. A szülés elvileg 100e Ft lenne,de az aszisztense azt mondta, 60e is elég lesz neki. Mi viszont csak 40-et gondoltunk. Már eddig is ott hagytunk vagy 50ezret, és még félidős sem vagyok.

A szülésznőnek is szánok valamennyit, bár nem lesz fogadva.

Van itt olyan kismama aki kevesebbet adott a dokinak mint amennyit kért? Egyáltalán miért kérnek külön pénzt???...nem ezért kapják a kórházi fizetésüket,ami amúgy sem kevés?...és mire eljutok a szülésig amúgy is megkopaszt vagy 100-120e-rel?...a kórházban meg amúgy is ott van...


Magándokihoz járunk, mert itt vidéken a kórházban le sem sz@rják az embert, mindenkit futószalagon vizsgálnak meg 2 perc alatt, itt meg nagyon figyelmes a doki,meg rendesen elvégez minden vizsgálatot, UH-ról képeket ad meg minden... de 100e egy szülésért?....de ha csak 40-et adunk mi lesz? Nem fog tovább foglalkozni velünk vagy mi lesz?


2010. jan. 2. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én kb 30 ezret szánok a szülésre,igaz még ezután fogok orvost keresni.Pontosan emiatt nem akartam az elejétől magándokit,mert rengeteg pénz megy ki addig is mig terhes vagyok.A doki mondta neked hogy ennyit kér?Mert ha nem mondott árat,akkor szerintem elég a 40 ezer is.
2010. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát legfeljebb mész utána máshoz!Ez tényleg sok egy szülésért,főleg,hogy ezért kapja a fizuját!Annyit adjál amennyit te gondolsz.
2010. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
az én orvosom nem kért pénzt. legalábbis soha nem célozgatott rá, h nála mennnyibe kerül. kb 30-40 ft értékben ajándékot kapott....és örült !!( tényleg)az egyedi ajándéknak.
2010. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi rákérdeztünk a dokiál, hogy mennyit kér a szülésért, mire ő azt mondta, hogy nem fog árat mondani, mert nem akar a pénztárcánkban turkálni, adjunk amennyit akarunk. így mi 30 ezret adtunk neki, a szülésznőnek meg 10 ezret, nem volt fogadott szülésznőnk. Szerintem kérdezzetek rá ti is. Hogy miért kérnek pénzt? ezt nem tudom, viszont ne gonold, hogy olyan nagyon sok a fizetésük. Közalkalmazottak és diplomás minimálbért és max ügyeleti pótlékot kapnak, ezért ha 120 ezret kapnak egy hónapban, akkor már jól kerestek. De azért nem kell sajnálni őket...

A 100 ezret én is sokallom, ha annyit kér, akkor keressetek másik dokit. Remélem van rá lehetőség! Azért ezeket a kérdéseket feltenném a helyedben a fogadott orvosodnak is!

2010. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy vizsgálat 8000Ft-ba kerül,én is max.40ezret fogok adni!

22h terhes

2010. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

A 100 ezret, én egy bp-i sztár nőgyógyásznál tudom elképzelni, hogy ennyi lenne a tarifája.

Én Szegeden a rendelésen "csak" 5 ezret fizetek, itt a városban a menő dokik kérnek a rendelésükön 10 ezret. A szülést náluk nem tudom.

2010. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szülésre felesleges felfogadni,elég ha csak a vizsgálatokta jársz hozzá.Szülésre inkább a szülésznőt érdemesebb megfogadni,de ez az én véleményem.Nekem még az egyszeri vizsgálatért is sokalom a 10e-et.
2010. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 7000-t fizetek neki alkalmanként, tehát elvileg 70-et kellene neki adni, na de annyit nem adok!!! Van annak a pénznek jobb helye is bár nagyon elégedett vagyok a dokimmal.De a babámra szívesebben költöm! Én kerek-perec rákérdeztem, hogy van-e nála fix ár a szülésért, vagy rám bízza a dolgot. Azt mondta rám bízza, így én olyan 40-50 körül gondoltam adni, attól függ, mennyire leszek elégedett a végén! Nézd, annyit adj, amennyit a pénztárcátok elbír. Ha csak 40 akkor elégedjen meg annyival, ha nem tettszik neki, legfeljebb kerestek más orvost a későbbiekben. Szerencsére van miből válogatni! Nem mindenki engedheti meg magának a 100ezreket!Ha ezt nem tudja a dokid elfogadni, magára vessen! Vannak szegényebb emberek is a földön akik szeretnének gyereket szülni! Egyébként meg ha ennyire figyelmes, akkor talán ennyire megértő is lesz. Ne aggódj emiatt!
2010. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Minek jársz magánorvoshoz, ha nincs rá pénzed? Járj az SZTK-s rendelésre, és szülj az ügyeletesnél. A pénzt pedig költsd magatokra!
2010. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Senki nem mondta, hogy nincs rá pénzünk. Azt mondtam, hogy van jobb helye is annak a pénznek mint a dokim zsebe. És azt is leírtam, hogy azért nem járunk a kórházi rendelésre, mert le sem tojják az embert, ha nincs magánorvosod, elmehetsz a ....

Lehet, hogy ez másoknak elég, de én tudni akarom, hogy a babával minden rendben, és nyugodt akarok lenni a terhesség alatt,ennek pedig ára van.Van beteg ember a családban, így biztosra akarunk menni...ENNYI.

2010. jan. 3. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!