Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagylányos anyukák: hogy is...

Nagylányos anyukák: hogy is van ez a szex-el?

Figyelt kérdés

A 14 éves lányom tegnap elmondta, hogy a barátjával már szeretnének túllépni a pettingen, de a gyógyszertárban nem szolgálák ki, és nem tudott kotont venni.

Megmondtam neki, h picit aggódom és jobban örültem volna ha erre csak pár év múlva kerül sor, de azért ma megvettem... :S

Persze a férjem totál kiakadt, és fel sem fogta az érveimet. Szerintem örülnünk kéne, hogy ilyen felelősen gondolkoznak, és hogy segítséget kértek. Szerintem jó dolog, hogy ennyire bizalmas dolgokkal is hozzánk (hozzám) fordul, és eszem ágában sincs ezt elrontani azzal, hogy homokba dugom a fejem és problémamegoldás helyett csak tiltanék... Ti mit gondoltok?

Totál hülye vagyok?

Szerencsére értelmes lány, meg is beszéltük, hogy semmit nem KELL csinálnia amit ő nem szeretne, és tudom, hogy ki is tud állni magáért ha szükséges ( a srác nem dúvad hál istennek) - mégis aggódom! Ti hogyan éltétek meg?

Normális, hogy sztem én jobban izgulok, mint ő?

A körülményeket igyekeztem a lehető legoptimálisabbra igazítani: szombaton este a férjemmel a sógoroméknál leszünk névnapozni, javasoltam ,hogy hívja meg ő a srácot, boldogan le is csaptak a lehetőségre ( így valamiféle helyzeti előnye lesz a lánykának , mi meg 15-20 perc alatt otthon lehetünk ha kell)

Mit gondoltok, elcsesztem ezt az egészet?


2009. febr. 28. 22:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%
én mennék a gyógyszertárba balhézni. miaz h nem szolgálták ki... nem korhatáros termék.
2009. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
5%
szerintem jól döntöttél de azért beszéld meg vele hogy ez nem olyan mint a "de jó volt és így folytatom mert nem történhet baj!" ezt max. akkor mondatja ha csokoládéról van szó! a szexet nem lehet csak úgy engedni! j hogy nem tiltod meg tőlle de kéne egy bizonyos rendsze hogy mondjuk egy hónapban egyszer szexelhetnek... vagy valami mert vigyázni kell!
2009. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%
Helyesen cselekedtél. De ha a lányod rendszeres szexuális életet szeretne élni,érdemes lenne nőgyógyászhoz elvinni és tabit íratni neki. Ezt is próbáld vele megbeszélni,de szerintem nálatok ez nem fog gondot okozni,ha így beavatott a dologba! Remélem szép élmény lesz neki az első alkalom és legfőképpen szerelemből teszi!
2009. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsés a Lányod!:) Én anno egyedül vánszorogtam el a nőgyógyászhoz, alig 15 évesen, anya kb annyit se mondott, hogy létezik szex.. na mindegy.. elmentem a nődokihoz, mondtam, hogy 1 hónapja lefeküdtem a barátommal, és jobban örülnék, ha nem gumit kéne használni, hanem szedném a tabit. megkérdezte, hány éves vagyok, és mikor meghallotta, hogy 15, vizsgálat minden nélkül úgy elhajtott, hogy még én kezdtem el szégyellni magam, hogy el merészeltem menni. pedig, tudtommal, azért van a nődoki, hogy megvizsgáljon, segítsen megelőzni a nem kívánt terhességet. erre rá kb egy fél évig még óvszet használtunk, mert nem volt kedvem elmenni újabb nőgyógyászhoz, pedig, mikor először voltam, olya büszke voltam magamra, hogy ezt is megoldom egyedül...
2009. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Megkérdezhetem, hogy végül hogy alakult a dolog? :)

Egyébként nagyon jó anyuka vagy, ez látszik a kislányod felelősségteljes viselkedéséből, és abból, hogy őszinte mer lenni hozzád. Ez mind a Te érdemed, gartulálok hozzá! :)

2009. márc. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

Azthiszem mindent leírtak előttem..

Megkérdezhetem, hogy hogy sikerült ennyire mély, bizalmas kapcsolatot kialakítani a lányoddal?

2009. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek még 1x :)

Hál istennek minden rendben (természetesen megbeszéltük már korábban az esemény utáni tabi dolgot is, de nem került rá sor), összességében meg volt elégedve az események alakulásával.

Kölcsönadtam neki a Kriston-féle intimtorna könyvet, apánk nagy morcogására :D És még nem is tud a helyes (nem kihívó, ízléses és finom) csipkés fehérneműkről meg csajszis felsőkről amit közösen vettünk.

(Gondoltam inkább csináljunk ezzel egy jó csajos progit, és legalább nem fog önállóan mindenféle metálénekesnőbe oltott q*vának illő hacukákat venni - mint ahogy a kis osztálytársnői közül egyik másik kinéz)


Arra nagyon nehéz válaszolni, hogy hogyan sikerült így nevelni őket (van egy 17 éves fiunk is).

Mindig is partnerek voltak mindenben, örömben, bánatban egyaránt, ami a családot érte.

Rengeteget beszélgettünk egész kicsi koruktól kezdve.

Bár voltak és vannak elvárásaink, de kompromisszum készek vagyunk - már amiben lehet.

A "nem"-nek viszont súlya van, tudják, hogy ha odáig jutunk hogy vmit határozottan elutasítunk akkor annak oka van - de sosem élünk vissza a szülői tekintéllyel ha egy mód van rá, akkor nem vétózunk, hanem érvelünk.

A hazugságot nem tűrjük, de nincs is rá szükségük hogy ezzel az eszközzel éljenek, hisz mellettük állunk mindenben, és ha fejmosást is kapnak, akkor is segítünk amiben csak lehet.

Néha nagyon-nagyon nehéz egyensúlyozni a szívvel/ésszel - engedném/tiltanám határmezsgyéjén :)

2009. márc. 24. 14:08
 18/27 anonim ***** válasza:
65%
Ez igen. Tökéletes anyuka!!!Szeretnék én is ilyen lenni, bár nekem két fiam van. Nagyon irigyellek, légy nagyon büszke a lányodra((és fiadra) hogy ilyen okosan viselkedik ilyen komoly dologban. Ez a mai világban igen ritka. Sajnos a lányoknak ma csak az a fontos, hogy minél előbb elveszítsék a szüzességüket bármi áron. Azzal hogy megbeszéltétek, maradjanak inkább nálatok a legjobb dolgot tetted. Nem ment utcára, bokorba, kapualjba. így legalább kicsit biztonságban is érezhette magát a lányod. Még egyszer gratulálok a gyerekeidhez, szerintem irigylésre méltó anyuka vagy.
2009. márc. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm - de azért én sem vagyok ám tökéletes . Erről főleg a férjem tudna mesélni asszem... :D

Nem sok mindent tudok felmutatni az életemben, de a gyerekeimre nagyon-nagyon büszke vagyok.

Olyan nehéz, hogy ilyen hamar el kell engedni őket.

2009. márc. 27. 20:54
 20/27 anonim válasza:
14%
Én is 14 éves vagyok! Nálam már 1 éve tart ez a dolog és már nem azért, de az ilyeneket kimondja el az anyukájának? xD Sztem nem kéne aggódnod jól csináltad! :) Ha tiltottad volna akkor semmit nem értél volna el! Mert ha akarja vhol úgyis sor kerül erre. De sztem ezzel a húzásoddal +pontot értél el a lányodnál. :D
2009. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!