Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a 12 éves kislány úgy...

Ha a 12 éves kislány úgy sminkel mint egy 25-ös, és mivel tájékozatlan, a csillámos szemhéjpúdert ( mert úgy tetszik neki), a szeme alá a fél arcára is rákeni. Mit mondhatok?

Figyelt kérdés
nem akarok a lelkébe gázolni, de az olyan mint egy mini K. félek, ha szólok, az olaj a tűzre, de utoljára egy keresztelőn is így jelentünk meg én láttam tekinteteket a hátam mögött. és igazuk volt, de az apja nem szól semmit, ő ezt nem veszi észre ( pasi) mit szóltok,
2009. márc. 5. 10:36
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
igen, sose mondom, hoyg nem jó, csak hogy jobb lehetne, vagy szebben állna, erre azt mondja, nekem így jó. az ígyen a hangsúly, szóval amiket mondtok, azokkal már részben próbálkoztamn, de egyszerűen nem engedi irányítani magát kcisit se, nemhogy én sminkeljem. egyszer az bevált, hoyg elfogadta a kék ceruzámat, legalább nem fekete volt, de csak azért, mert kék felsője volt. nehéz nagyon. örülök, hoyg írtatok, jólesik mások véleméynét megtudni. köszi mindenkienk.
2009. márc. 6. 08:19
 12/23 anonim válasza:
87%

Én megpróbálnék vele beszélni, bár amit eddig írtál nem hiszem hogy sikerülne. Nálunk is voltak hasonló gondok, de én egyszerűen elvettem a smink cuccokat. Talán kipróbálhatnád azt, hogy együtt elmentek vásárolni és ott választotok valami nem túl feltűnő sminket, ami a kiscsajnak is tetszik.

Remélem tudtam neked segíteni:)

Rena

2009. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
A kislány nem veletek lakik, hanem az anyukájánál, ugye? Mert akkor érdemes lenne bevonni az apát ebbe, akinek az anyukával beszélnie kellene (nem tudom bár, hogy mennyire vannak beszélő viszonyban). Mondja el az apuka, hogy a lányát mások megszólják a sminkje miatt és vegye el tőle őket. Az édesanyjától lehet, hogy jobban elfogadna tanácsot is. Az apukának magyarázd el, hogy ez miért fontos. Ha kell, mondd neki, hogy te nem akarod, hogy a gyereket 12 évesen K-nak titulálja bárki is (bocsánat). Ez talán hatna rá is. Vannak tanfolyamok, ahol kb. 25,000-40,000 Ft-ért lehet az alapokat elsajátítani pár napos képzésen. Ha van erre pénzetek, talán érdemes őt befizetni, mert pl. nekünk elég keményen odaszólogatott anno a smink tanár, szóval gondolom, hogy ha "profitól" látja a sminkelést és megerősíti, hogy ahogy ő csinálja, az nem szalonképes, akkor a véleménye meg fog változni. Rád lehet, hogy azért nem hallgat, mert úgy érzi, nincs hatalmad felette. Vegyél neki divatújságokat szép sminkekkel vagy sminkes könyvet (ilyen is van, amiben le van írva pontosan, hogy hogyan kell sminkelni). Talán az segítene és nem is olyan drága. Valahogy azt kell eljuttatni a tudatáig, hogy az ő sminkje rossz, nem pedig különleges.
2009. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

utolsónak:

van ilyen tanfolyam GYőr környékén?

és nem az anyjával lakik, a bíróság az apának ítélte itt van velünk. ( ezért is fáj nézni, minden délután, vagy hétvégén, mert suliba reggel nem megy így, de a szakkörökre már igen, suliba csak akor ha hétvégén bekente és nem mossa le hétfőre marad)

2009. márc. 7. 14:36
 15/23 anonim ***** válasza:
11%
szia szerintem szold az aapjának vagy ha nemvagytok rosszba akkor az anjának én 13 vagyok és 5.be mi is sminkeltük magunk a barátnőmnél azért még ne szolj neki mert minden kiscsaj átesik ezen de az már nemjó ha mindenhol sminkeli magát mert az emberek majd aztgondolják hogy tevagy az anja és nemérdekel téged a saját gyereked mond azt neki hogy tecsak jót akarsz és nagyon csúnya lesz a bőre a sok sminktől és ez igaz is.
2009. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
66%

Esetleg némelyik nevetséges sminkjéről csinálj fényképet, persze ártatlanul, mintha csak simán őt fényképeznéd. Ez azért jutott eszembe, mert a fotó néha mást mutat, mint a tükör, ezt saját tapasztalatból mondom. Nekem a 20-as éveim elején volt egy kedvenc sminkem, mindig abban voltam, hogy tökjól nézek ki, mert a tükörben tetszett, aztán megláttam magamról pár képet, és égett a pofámon a bőr, hogy így emberek közé mentem. Egy próbát megér.

A smink le nem mosásával kapcsolatban meg említsd meg neki, hogy hamarosan szépen ki fog hullani a szempillája, mondjuk hogy igaz-e, nem tudom, de el tudom képzelni, hátha megijed ettől. Vagy ha csak lusta lemosni, egyszerű és gyors megoldás, amit én használok, a Nivea (vagy bármilyen) nedves intim törlőkendő, amivel fél perc alatt lemosható a smink, és az illata is jó.

2009. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

nem volt kedvem az összes választ végigolvasni, de ez elsősorban az anyuka hibája... :S

jézusom, hogy lehet valaki ennyire felelőtlen hogy a 12 éves kislánya kezébe ilyen cuccokat ad :S

szerintem beszélgess vele nyíltan, készíts róla egy képet, és mutasd meg neki, vagy mondd meg neki, hogy mi lesz akkor ha egy fiúval össze akar jönni, meglátja így, többé felé se fog nézni

2009. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
47%
Ezzel nincs semmi probláma, főleg, hogy 12 éves. A lányok ilyenkor nagyobbnak szeretnének látszani és szeretnék ha mindenki rájuk figyelne és mindenkinek ők tetszenének. Az ő korukban mindneki így sminkeli magát, ez 1-2 éven bellül majd elmúlik, amikor rájön arra, hogy nem jó ha az embert k..nak nézik. Ha rászólsz vagy besélsz vele attól csak rosszabb lesz, még azt is elérheted ezzel, a "tiltással", mert ő tiltásnak fogná fel, hogy elmenjen az iskolába és ott sminkelje ki magát. Ez el fog múlni csak várni kell!
2009. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%

Beszélj az apjával, vagy amikor nem veszi észre csend el tőle a smikkészletét:))), pénz meg ne legyen nálla, mert még vesz 1 újjat, de az attól is függ, hogy a lány kikkel barátkozik a suliban, mert lehet, hogy ők rángatták bele ebbe!!

Sajnos ez van az én osztálytársaim úgy festik magukat, hogy már ázik rajtuk az alapozó a suliban, a körmüket meg kifestik pirosra...és had ne soroljam tovább.

13/L

2009. ápr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

elcsenni?,ilyesmi eszmbe sem jutna... annyivan, hogy kiürülne a fürdőszoba, és nagyját az anyja adja neki . a smink hagyján, de állandóan lakkos a körme és amikor már kopottas akkor is még tetszik neki. a gonodm cska az, hoyg mit is mondhatnék én, aki nem vagyok senkije? igen talán ez utolsó a legokosabb, nem mondani semmit, várni....

üdv mindenkinek, aki írt.

2009. ápr. 6. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!