Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy félek az autóban való utazástól?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan félek, ha autóba kell ülnöm, de anya ezt nem érti meg, még annyit se enged, hogy ha a család valahova menne, akkor én mehessek külön tömegközlekedéssel. Rögtön azzal kezdtem, hogy a zsebpénzemből fizetném ki az utazásaimat, hogy inkább elindulok előbb, hogy egyszerre érkezzünk, de ő ezt nem hagyja. Ha beülök az autóba, mindig bezártságérzésem lesz, elkezdek izzadni, hányingerem lesz vagy fájni kezd a gyomrom, és ez addig tart, amíg ki nem szállhatok végre. Már ott tartok, hogy inkább otthon maradok, nem vállaltam be a négy órás utat a rokonok vidéki esküvőjére, és sok dologról lemaradtam. Egy buszon, vonaton semmi ilyesmi nem jelentkezik, sokkal kellemesebb, sőt. Ezt miért nem lehet megérteni? Lehetetlen, amit kérek?
2011. ápr. 27. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Miért, ő még sosem látott téged utazás közben, hogy milyen rossz állapotban vagy? Egyszerű fóbia, klauszrofóbia. Ami a nagyobb terű bezárt helyiségben nem jön elő (busz, vonat, lakás) csak a kicsikben (pld. lift, autó).


Ha nem hiszi el, menjen el veled egy pszcichológushoz, rögtön kiderül. :)

2011. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Anyudnak valahol igaza van mert ez egy fóbia amit csak úgy tudsz legyözni ha szembenézel a félelmekkel.

Ilyenkor vigyél nyugtaó zenét, igyál elötte egy nyugtató teát, esetleg egy felest. Az orvos is ezt tanácsolná.

2011. ápr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

cocculine. ez pont ilyenre van. menj el gyógyszertárba,kérj rá vmi homeopátiás bogyót. de sztem az lenne a legjobb,ha egy szakemberrel-pszichologus,kinezológus amelyik neked szimpibb- kitalálnátok h miért van ez.


én pl kicsinek folyton hánytam buszon. de csak buszon. sajna én nem jártam utána mi lehetett,viszont kinőttem

2011. ápr. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Egyetértek az előttem szólókkal (kivéve a homeopátiás izéket) Nem csoda, hogy nem hagyja...


Ha félsz valamitől, akkor egész életen át menekülni fogsz előle? Én is félek egy csomó dologtól (rettenetesen be tudok görcsölni :))), de van annyi önfegyelmem, hogy ne feledjem el, mi a fontosabb.

2011. ápr. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

jó kis tanács: nehogy már segítsen magán,szenvedjen egész életében mert akkor lesz f.asza gyerek!


ez marhaság!!! tegyél ellene!! sok sikert!

2011. ápr. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"jó kis tanács: nehogy már segítsen magán,szenvedjen egész életében mert akkor lesz f.asza gyerek!"

??? Senki nem mondott ilyet, ne ferdíts.

2011. ápr. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Apukád nem tud beleszólni ebbe? Ha rosszul vagy ezt illene jól kezelnie, ha anyukád rosszul kezeli forflj más családtaghoz, talán addig nem veszi komolyan mig erőteljesebben nem adod jelét a problémádnak, pl. úgy hogy másik családtagot is bevonsz a dologba.


Ha anyósülésen ülsz, esetleg leengedett ablak mellett az sem segit?


Igazából a szorongás mértéke az ami eldönti mit kéne tégy, de ha feltetted ezt a kérdést akkor minden bizonnyal komolyan foglalkoztat, én másik családtag bevonását javaslom.

2011. ápr. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A fobia nem mas mint felelem egy olyan valamitol, ami valojaban nem (vagy csak nagyon kicsit) veszelyezteti az eletet. Pl csuszomaszoktol valo fobianak annyi alapja van, hogy megszur, harap, csip stb. Az autozasban is ott van a baleset veszelye, de te nem ettol felsz.

Akkor mitol? Probald meg megismerni a felelmedet, hogy le tudd kuzdeni.

Nem az a megoldas, hogy anyukad beken hagy es soha eletedben nem fogsz autoba ulni, hanem a megoldas az, hogy ezt lekuzdod. (amugy meg lehet hogy kesobb kinovod).


Ahhoz, hogy le tudd kuzdeni, meg kell ismerned. Mitol felsz? Mit erzel? Hol erzed? Ha helyzethez kene kapcsolnod az erzest, hova helyezned? A szived kozelebe? A fejedben? Mik a testi tunetei? Labremeges? Hanyinger? Izzadas? Milyen szinu? Milyen ize van? Ha nevet kene adni neki, hogy hivnad?

Ha a legjobb baratodnak lenne valamilyen fobiaja es segitsegedet kerne, mit mondanal neki? Ha le kene rajzolni, mit rajzolnal? Vegyel kezedbe gyurmat es probald meg legyurmazni, ugy hogy ha valaki arra ranez, akkor kideruljon neki, hogy a remekmu az autos fobiadat abrazolja. Nem lesz konnyu, de nem remenytelen.


Amugy egy jo szakember is tuttira tud segiteni, csak az lehet h tobbe fog kerulni.


Sok sikert!


Jah, de hogy a kerdesre is valaszoljak: ha nem ert a szep szobol, ird le neki. Irj anyudnak egy levelet, amiben minden reszletre kiterjedoen leirod a terrort amit akkor erzel, mikor kocsiba kell ulni. O majd ezt szepen elolvassa es segiteni fog. Vagy elkiser valakihez, aki tud ezen segiteni.

2011. ápr. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
pszichológus, a homeós bogyó meg tényleg használ, de a gyerekorvostól is kérhetsz segítséget
2011. ápr. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer vezess, azután nem lesz gáz hidd el.
2011. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!