Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9éves kislányom menstruálhat?

9éves kislányom menstruálhat?

Figyelt kérdés
Júniusban lesz a kislányom 9 éves. Tegnaptól emlegette, hogy görcsöl a hasa, ma reggel hívott az iskolából, hogy véres a bugyija. Egy kisebb foltocska volt a bugyiján, de azóta semmi.
2011. máj. 4. 12:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
igeb
2011. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nekem is akörül jött meg. Nem valami jó:/
2011. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10-11 évesen már volt folyásom és mégis csak 14 év körül lehettem mikor megjött :)

De már ideje felkészíteni őt ha már ilyenei vannak,de ne ijedt meg ez szerintem ez normális dolognak számít.

2011. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka!


Igen, menstruálhat. :)

Ma már nem szokatlan, ha 9 évesen jön meg az első vérzés. Még az én korosztályomban is volt néhány lány a suliban (26 éves vagyok most), aki már 9-10 évesen menstruált, melltartót hordott és kinézett kb. 16 évesnek. :)

Egyébként messze nem biztos, hogy az első mensit megelőzi a többi külső nemi jelleg. Én pl. 5. osztály utáni nyáron, alig 12 évesen menstruáltam először, de a mellem éppen hogy csak elkezdett nőni, szőrösödni sem kezdtem még, vagy csak egy-két szál volt rajtam (azt is leszedtem). :D


Ha azóta nincs semmi, ne aggódj, mert az első menzesz sok lánynál hasonlóképp zajlik le. A biztonság kedvéért tartson mindig magánál egy-két betétet a kislányod, ha esetleg váratlanul megjönne neki, ne ázzon át. Jó, ha tisztasági betétet is minden nap használ.


26/L

2011. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen lehet bar nem valami szerencses szegeny, en 11 voltam es utanna fel evig semmi aztan elkezdodott.
2011. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!