Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? A kislányom 15...

Mit tegyek? A kislányom 15 éves. És elment a barátnőivel egy kertibuliba. és ivott de nem rugott be. Hazajött éreztem rajta a piát de letagatta jó akkor eltiltottam a barátnöitöl.

Figyelt kérdés

aztán a kisasszony csinált egy 40 ezres telefon számlát..

Akkor vége lett mindennek nem birtam tovább mindentöl eltiltottam barátok,számitógép,telefon..,de szegény mindennapa sirás hatásán van szerintettek oldjama büntit vagy ne?


2011. júl. 16. 00:07
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
49%
Miért kell megbüntetni,mert ivott egy kicsit?
2011. júl. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
78%

kezdd ott, hogy 15 évesen nem kislány. örülj neki h nem rúgott be, ezek szerint tudja hogy hol a határ. legyen kártyás. büntetésként mosongasson, vasaljon, vásároljon beszünetbe eltiltani alap dolgoktól szerintem nem jó, márcsak azért se, mert megfog rád haragudni, elszökik, megromlik a viszonyotok...

16/f

2011. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem teljesen felesleges volt ez az egész cirkusz. Ivott egy kicsit, de nem rúgott be. Akkor hol a probléma? Nyilván azért tagadta le, mert tudta, hogy így reagálnál. Eltiltottad a barátnőitől, hát telefonon tartották a kapcsolatot. Nem tudom, hogy mire számítottál? Majd csöndben ücsörög egész nyáron a szobájában? Az egész hisztit (tőled is meg a gyerektől is) megspórolhattad volna, ha szépen megbeszélted volna vele, hogy most nem bünteted meg mert ivott, de szerinted még korai, és nem szeretnéd berúgva meglátni. Csak tiltással nem lehet gyereket nevelni. Ha így folytatod kicsit sem fogok csodálkozni, ha amint betöltötte a 18 at úgy húz el otthonról, mint a vadlibák.
2011. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%
A tiltással csak azt éred el, hogy még jobban ellened fordul és azért is az ellenkezőjét fogja csinálni. Nem tudom egyébként, hogy mit gondoltál, ha már 15 évesen kertipartyba engeded. Hogy majd nem iszik? Dehogy is nem, hisz fiatal. Te magad is mondtad, nem rugott be, csak ivott valamennyit, ez nem akkora bűn. Ne legyél vele olyan szigorú, nem érdemelte meg, hogy eltiltsd a barátaitól, főleg hogy te engedted el. Butaság volt. A telefonszámlát bosszúból növelte. Tiltás helyett ülj le vele és beszéld meg a dolgokat értelmes ember módjára. Nem olyan kicsi már, mint te azt gondolod. Persze ne érts félre, nem azt mondom, hogy hagyd elzülleni, de ebben a korban 1-2 ilyen buli bőven belefér. Ez már a 21.század.
2011. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
De tudjátok az a baj,hogy a mostoha lányom is..
2011. júl. 16. 00:16
 6/46 ava87 ***** válasza:
90%
Ha nem volt részeg, akkor eleve kár volt ekkora felhajtást csapni. Egy jó beszélgetés többet ért volna (persze nem akkor rögtön, hanem másnap).
2011. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy szerintem örülj neki, hogy tud mértéket tartani, és nem a saját hányásában fetrengett egy árokban. Más gyerek már 13 évesen annyit piál, hogy lefordul a székről. Nem értem, miért kell ebből ilyen ügyet csinálni. Jó, egy gyereknek nem kéne innia, de nem olyan hatalmas nagy probléma. Inkább igyon, és legyen jó kedve, minthogy drogozzon és azt se tudja mit csinál.
2011. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
91%
A mostoha lányod. És? Nem értem az összefüggést. Kötelességednek érzed, hogy gonosz és igazságtalan legyél vele, vagy csak most mi van? Teljesen mindegy, hogy csak nevelt lányod vagy sem. Ha nem akarod teljesen elvadítani magadtól, akkor hagyd abba ezt a buta viselkedést.
2011. júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is örülj, hogy nem totál részegen tért haza. javaslom a feltöltőkártyás telefont. A számlára meg mindig emlékeztesd amikor zsebpénzt kap, hogy miért csak annyi amennyi, de ledolgozhatja házimunkával. Én nem tiltanám el a társaságtól, és mindig megbeszélném vele, hogy mi volt. Inkább mondja el őszintén, hova züllött, mint pl egyszer csak bejelenti h terhes.
2011. júl. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem se volt jó ötlet az eltiltás, bár megértem, hogy kiakadtál.

Ha úgy érezte, hogy előtted titkolóznia kell, akkor már előtte voltak gondok.


A "kisasszony"-ozás elég cinikus, nem pozitív stílus.

Valahogy oldanod kell ezt a helyzetet, mert még csak most jön a lázadósabb korszak, hogy lesztek meg, hogy vigyázol majd rá?

2011. júl. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!