Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9 éves kislányom bajban van?

9 éves kislányom bajban van?

Figyelt kérdés

Harmadik osztályos a lányom.Tegnap mikor érte mentem a suliba nagyon sírt és már messziről kiabálta,hogy anya nagyon rosszat csináltam!...Van az osztályukban egy olyan kislány akit a nagymama nevel ki tudja mióta,mert az édesanyját én életemben nem láttam,se édesapját.Állítólag ennek a gyereknek az anyukája Amerikában dolgozik,ezért a nagymama neveli a gyereket.

Az én kislányom azt mondta a kislánynak,hogy nem Amerikában van anyukád,hanem biztos börtönben.Na ebből az egy mondatból hatalmas botrány lett az osztályban,a másik kislány sírva rohant a tanítóhoz,az meg úgy rámtámadt,hogy csak zengett az iskolaudvar.Hogy micsoda gonosz az én lányom,mikt mondd,meg majd be fog jönni a nagymama,és cirkusz lesz,meg most hogy lerombolta a lányom a másik kislány lelkivilágát...stb stb.

Az én lányom félelmébe annyira remegett,hogy bepisilt hazafelé az utcán!!!Én nyugtatgattam,de szegény még otthon is úgy remegett mint egy kivert kutya...Ma reggel szabályosan félt elindulni a suliba.

Szerintetek normális az ilyen tanár?Szerintem így azért nem kéne leszidni egy 9 évest,jó jó rosszat mondott,na de könyörgöm gyerek!A lányom egyébként odament a kislányhoz is és bocsánatot kér többször is,közben sírt...Nagyon sajnáltam saját gyerekemet.A tanító meg ijesztgette a lányomat,hogy majd bejön a nagymama,mi lesz akkor stb.

Szerintetek mit csináljak?Kinek van igaza?


2009. okt. 22. 08:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan elbeszélgetnék azzal a magát pedagógusnak valló tanárnővel... Az ilyen nem való gyerekek közé! Abszolút helytelenül kezelte a helyzetet, a butaságával a te lányod lelkiviláában is komoly károkat okozhatott. Én elég vehemens vagyok, úgyhogy másnap reggel már tuti, hogy az iskolaigazgatónál ülnék a tanárnő ügyében!
2009. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

A helyedben én bemennék az iskolába már csak azért is, hogy tényleg bemegy e a nagymama és ha igen mi lesz ebből az egészből. Beszélnék a tanárnővel. Szerintem rosszul kezelte ezt a helyzetet, sajnálom a kislányod. Egyébként a két gyerek jó viszonyban van egymással? Vagy haragban vannak és ezért mondta ezt a kislányod a másik gyereknek?

Remélem minden rendben lesz.

2009. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A lányom nagyon jó barátnője ennek a kislánynak,nem is tudom ilyen szöveg hogy pattanhatott ki az agyából,biztos nem komolyan gondolta hiszen annyi marhaságot lát a tv-ben.

És mit mondjak a tanárnőnek?Ez egyébként egy szoláriumozott,kikent-kifent,feltupírozott hajú tanárnő,aki a férfi pedagógusokkal sugdolozik,amit nemegyszer láttam,és a gyerekek sokszor megjegyezték már,hogy miért van kint a melle a ruhából? ......

Na mit mondjak neki?mivel vágjak vissza?

2009. okt. 22. 08:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nem kell visszavágni, egyszerűen mondd meg neki a magadét! Hogy lehetne annyi esze, hogy nem üvölt egy 9 éves gyerekkel, főleg nem a többiek előtt és ezentúl próbálja meg elkerülni a gyerekedet.


Hát nem is tudom, nálunk még oda az iskolaidőszak (6 év múlva:)) de már előre félek, hogy a sok idióta, tuskó tanárral mennyit fogok veszekedni!

2009. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha tudod ki a nagymama,és hol lakik,nem tudsz beszelni vele most?Megelőzheted vele hogy esetleg ő is nekiessen a gyerekednek,és ha tisztáztok mindent,elmondod hogy a lányod bocsánatot kért,nem úgy gondolta,tévében látta,stb...akkor utána cseszd le a tanárt hogy máskor fogja vissza magát,és főleg ne ijeszgesse a gyerekedet.
2009. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
lehet azt csinálom,hogy holnaptól úgyis őszi szünet van.szünet után majd beszélek a tanárnővel,és a gyerekek sem taliznak addíg hátha utána lecsillapodnak a kedélyek(nagymamára gondolok)bár nem tudom,hogy nagymama tudja-e a dolgot az is lehet,hogy nem is sejti.
2009. okt. 22. 10:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
irány az igazgatónőhöz!!! most "csak" bepisilt, remegett, sírt a gyerek, mert "csak" kiabált vele. legközelebb mi lesz?? én azon nyomban mentem volna az igazgatónőhöz!
2009. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
szia.nem tudok sokkal hasznosabbat mondani mint az előbbiek de én pont tanítóképzőbe járok és nekünk ezt külön tanítják gyermek pszichológián,hogy hogyan is kell ilyen helyzetekben viselkedni.Én legjobb tudomásom szerint is ehhez semmi köze a tanárnak és a szülőnek ennek a gyerekek között kell lezajlania.PLÁNE ha bocsánatot kért a lánykád.lehet h az a másik kislány már rég lezárta volna a dolgot magába ha nem csinálnak bolhából elefántot.Én gyakorlatra is járok iskolákba tanítani és ott is megy a beszólogatás de ezt a gyerekek egymás közt megbeszélik.nagyvonalakban ennyi.szerintem csak annyit mondj ha beszélsz a tanárnővel,hogy a te gyereked lehet h megsértette a másikat de bocsánatot is kért...az meg h ő ordít a gyerekeddel mindenki előtt nem nevelés célzatú hanem megalázó.és még egyszer nem szeretnéd meghallani h hasonló történik.Intézze el másként:félre hívva a gyereket diszkréten és úgy megbeszélve...így rád sem mondhatja h bunkón viselkedtél vele,remélem segítettem.sok sikert
2009. okt. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,kívánom,hogy Te soha ne legyél majd ilyen megalázó a gyerekekkel,mert nekem,szülőnek is iszonyúan szarul esik.Igen,ahogy írtad szünet után beszélek a tanárnővel.Köszönöm.
2009. okt. 22. 16:35
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy "elvetemülten" hangzik, de szerintem a lányoddal a nagymamát és a kislányt kéne meglátogatnod.

És 4esben megbeszélni a dolgot..

Miután ( elég valószínű) hogy a dologból négyetek között nem lesz probléma..

Utána meglátogatni a tanárnőt is.. És ezek után, ha bármi baromsággal állna a mama elé valószínű, hogy nem az enyén "r*bancos" tanárnő szavának hinne.

2009. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!