Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a lányommal ha...

Mit tegyek a lányommal ha állandóan sir egy beteljesületlen szerelem után?

Figyelt kérdés
Alányom 15 éves,és még korai a szerelemhez,nem is fiúzik vagy ilyesmi egy nagyon csendes visszahuzódó leányka,a 25 éves matek tanárjába szeretett bele,aki egy nagyon sármos,kedves inteligens ember és a lányom bizonyára félreérthette a "jelzéseit"..ugy derült ki hogy megtaláltam a konyha asztalon egy levelet miben z érzései voltak leirva . képes fél napokat tanulni matekből csak h felfigyeljen rá...mit tegyek?? az előtt mindig élet vidám kislány volt..most állandóan sir szomorú nem érdekli senki és semmi......már azt is eltervezte hogyan fogja lesmárolni..próbáltam beszélni a fejével de nem hallgat rám sem az apjára..:( mit tudnék tenni h olyan legyen mint előtte?
2011. máj. 25. 19:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

szerintem nem érdemes kétségbe esni...

a legtöbb diák legalább egyszer szerelmes lesz a tanárába, szóval ez önmagában még nem probléma...

Sőt.. egyész életemben egyszer volt 5ösöm matekból, amikor szerelmes voltam a tanárba... :) szóval még a tanulásnak is jót tesz...


a tinik meg nagyon érzelmesek, ha nem a tanár miatt sírna, akkor akadna más, amiért hullanának azok a könnyek... de ez csak átmeneti :)


nemsokára jön a nyár, el tud szakadni a mindennapokban ettől..


Ha szeret/szerettek olvasni, akkor nagyon tudom ajánlani Jacqueline Wilson - Szerelmi leckék című könyvét... nem megerőltető, nem hosszú, és hajszálra ezt a történetet dolgozza fel... Csak a rajztanárról van szó, de ugyanúgy 14-15 éves a lány, a tanárnak menyasszonya van... stb.

A tanár ugyan viszont szereti a lányt, de a kapcsolat lehetetlen...

Szomorú a vége, de segíthet feldolgozni az érzelmeket.

Szerintem ha elolvasnád, neked is segíthetne, mert legalább megismernél egy a lányodéhoz hasonló nézőpontot... onnantól talán könnyebb lenne beszélni is vele...


Ne ess kétségbe, nincs olyan nagy baj. :)


ja és egy új kisállat minden problémát megold.. terápiás jelleggel :)

2011. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem csináljatok közös programokat, ülj le vele beszélgetni, és ha sír, vagy feljön a téma, ne azzal papolj neki, hogy ez így meg úgy nem jön össze ezért és ezért, hanem vigasztald!!! Hogy mennyire sajnálod, hogy nem jön össze neki, emlékszel, te is szerelmes voltál valakibe, aki miatt ezért és ezért nem jött össze, és sírtál sokat. de elmúlt, tudod, hogy most nehéz, és fáj, de el fog múlni, és valaki jön majd helyette... Legyél megértő, és nézz mindent az ő szempontjából. Ha a fentebb említett papolásba kezdesz, akkor csak még jobban fog ragaszkodni ehhez a szerelemhez (tudat alatt).

14/l

2011. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
ja, és a tanárral SEMMIKÉPPEN se beszéljetek!!!! azzal csak megalázod
2011. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is egy barátnőm van teljesen belezúgva a szintén fiatal, sármos matektanár úrba:P Semmit nem tudsz tenni. Majd elmúlik.
2011. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

85%-ps ma 08:59 Én is olvastam a könyvet amiről írtál csak annyi különbség van hogy a tanárnak a könyvben nem menyasszonya van hanem felesége és 2 gyereke ami azért így még durvább...:S De hogy válaszoljak is a kérdésre:Szerintem is beszélj a lányoddal,mondd el neki h ezen sok kamasz átesik hogy szerelmes lesz vmelyik tanárába, de egy idő után elmúlik és felesleges emiatt keseregni.


L/14

2011. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen az irodalomtanárba zúgtam bele. Szintén 25 éves, jól is nézett ki, kedves volt, stb. Nem indultam rá, nem próbálkoztam be. Ez amolyan ártatlan szerelmecske volt.

Én verset írtam neki, de nem adtam át.

Visszagondolva, tomboltak a hormonok. De most már feleség, és anya vagyok, mosolyogva nézek vissza tinédzser önmagamra!

2011. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
13%

Miért az anyád nevében írsz?? Látszik hogy nem felnőtt írta,de mindegy.


Semmit. Majd elmúlik. Lehet azt mondod hogy nem igaz,de tényleg. Nekem is volt ilyen nemis olyan régen. Én most készülök MEGINT!! beszélni a fiúval. Mivel én egy talpraesett,erős személyiség vagyok,nem okoz gondot,nem azért mert egoista vagyok. Csak kézbe veszem a dolgokat. Esetleg tedd ezt teis.

16L

2011. máj. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%

Ja bocsi nem láttam hogy tanár.

Akkor semmit. Mondom majd elmúlik.

16L

2011. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

És én nem a tanáromba szerettem bele,hanem egy teljesen hétköznapi fiúba,aki a haverom. =/

16

2011. máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

hát kedves válszoló,nem tudom miért következtetsz arra hogy nem vagyok felnőtt?

Én egy két gyermekes férjezett anyuka vagyok,a lányom isten ments hogy egy oldalon kiteregesse a szennyesét ..

A lányom érdekében kérdeztem

2011. máj. 27. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!