Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiskorú vagyok, hogyan tarthat...

Kiskorú vagyok, hogyan tarthatnám meg a babát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

17éves vagyok, tudom h sokaknak nem tetszik ez de kérem az ilyen véleményeket mellőzzétek...csaka kérdésre válaszoljatok!

Ha nem mondom el a szüleimnek, hogy babát várok és letellik az az idő h elvégezhetik az abortuszt akkor ugye már nem vehetik el tőlem a babát?


2011. szept. 27. 17:39
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit sokkolt amit írtál. Igen, elvileg ha a 12. hét után szólsz, akkor nem vehetik el tőled a babát, kivéve ha a szüleid a saját gyámságuk alá helyeztetik és örökbeadják. Jobb, ha szólsz édesanyádnak. Orvoshoz védőnőhöz kell járni, mellesleg a rosszullétek miatt titkolni se nagyon tudod, de ha mégis akkor sincs semmi értelme. Mire szülnél gyereket? Egy másik tininek? Miből vennéd meg a szükséges dolgokat? Egy gyerek nem játékbaba, foglalkozni, törődni kell vele és 100%-os figyelmet igényel. A te esetedben inkább menj el abortuszra, vagy esetlegesen add örökbe. Nagyon fiatal vagy még, gyereknek gyerek nem való. Mellesleg se háttered, se biztos párod. De mindenekelőtt édesanyádnak szólj, mivel orvoshoz el kell menned a 12. hétig is.
2011. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%

És addig nem akarsz elmenni nőgyógyászhoz vagy ezt mégis hogy gondoltad?

Jobban járnál ha elmondanád és megbeszélnéd velük,hogy te meg akarod tartani.

A legelején nagyon fontos lenne az orvosi vizsgálatokra elmenni, nem tudhatod, hogy véletlenül nem-e beteg a gyerek.

2011. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Volatam orvosnál, mivel az apuka nőgyógyász, szval az ilyen kérdések meg az anyagi dolgok meglennéenk oldva!
2011. szept. 27. 17:47
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmondod - akármost - akkor sem kényszeríthetnek a szüleid abortuszra.
2011. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Akkor apukának kell a legjobban tisztában lennie a dolgokkal...
2011. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Ha nem vagy 18 éves, azaz nagykorú a gyerek születésekor, hivatalosan nem te leszel a gyerek gyámja. És ha a szüleid sem akarnak azok lenni, akkor a baba biztosan nem marad veled.

Ha betöltötted a 18-at, de teszem azt a szüleid nem egyeztek bele mégsem, hova viszed a kórházból?

A terhesség alatt védőnőhöz is kell járnod, ha ő nem találja megfelelőnek a körülményeket, márpedig ha nincs hova menned a gyerekkel, az nem megfelelő körülmény, megint csak állami gondozásba kerülhet a baba.


Én a helyedben nem a szüleimtől félnék.

Egyébként indokolt esetben csaknem a terhesség feléig elvégzik az abortuszt, addig meg nem hiszem, hogy tudnád titkolni az állapotodat.

2011. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Még érdekesebb a téma. Szerinted egy jóval idősebb férfinek hosszú távon, akár anyukaként kellesz 17 évesen egy numerán kívül? Ne érts félre, nem akarlak bántani, én is fiatalon lettem anyuka, de volt mire és nem ennyi idősen. 18 éves korod előtt nem házasodhatsz szülői beleegyezés nélkül, illetve ha elköltözöl a szüleid haza is vitethetnek rendőrrel. Ha tévedtem és komoly a párod, akkor a legegyszerűbb ha együtt leültök a szüleiddel és elmondjátok ti mit szeretnétek.
2011. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

és az apuka is akarja a gyereket vagy csak te, A szüleid ismerik az apukát, tudják hogy ti együtt vagytok?

A kapcsolatotokat ellenzik vagy szeretik a hapsit?

2011. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
74%
kedves 17:51,ma már régen nem ilyen rossz a helyzet. Ha egy fiatalkorú terhes lesz és a szülei nem vállalják,akkor mehet anyaotthonba, mehet lakóközösségbe ahol felügyelettelilyen fiatallányok élnek együtt, kérhet családsegítőt.....nagyon sok a lehetőség. Semmiképp nem veszik el a gyereket
2011. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
50%
Egy 17 éves már nem annyira gyerek. 18,5 lenne akkor már jobb lenne. Viszont fatális hiba egy gyereket otthagyni a kórházban, ha megszülőd akkor vállald, el is vetetheted, de ne hagy ott a kórházba. Sokára kerül csecsemő otthonba, a kórházba nem foglalkoznak vele, és mire nevelő szülőhöz kerül, addigra annyira vissza van maradva, és már tönkre ment. Vagy vetesd el vagy neveld fel. A szülők majd megemésztik.
2011. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!