Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16-17 éves fiúk, lányok!...

16-17 éves fiúk, lányok! Nektek egy héten mennyi és milyen házimunkát kell bevállalnotok otthon?

Figyelt kérdés
Ha válaszoltok, légyszíves a korotokat, nemeteket írjátok le!
2011. jún. 5. 10:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálok...

Hazajövök,tanulok,a barátnőimmel lógok.

De anya sem csinál itthon sok mindent...

16L

2011. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

semmit.


16/L


(nemvagyok elkényesztetett piccsa,kiveszem a részemet,természetesen.)

2011. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

mosogatógépkibepakolás

porszívózás

(ritkán:)

teregetés

felmosás, portörlés

2011. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Én 11 éves korom óta rendszeresen én takarítottam az egész házat,13 éves koromtól meg vasalok is magamra,a kajám én csogagolam,és még iskolás sem voltam amikor már boltba jártam.Mindent magam csinálam,a főzés az amit nem csipek.Már felnőtt vagyok.



Személy szerint jobban megbecsülöm és sokkal jobb a véleményem azokról a fitalaokról akik hetente többször is segítenek otthon és nem azt értem hogy csak a saját szobája a feladata,az számomra nem házimunka,mint akik csak lustálkodnak,lomhák és a pénzt viszik el bulikra csak otthon.Az ilyenekről a véleményen elkényeztetett stb.

örülök,hogy vannak még szorgalmas fiatalok és azt még leírnám pont azt tapasztaltam az ilyen elkényeztetettek akiknek semmi feladatuk nincs és anyujuk szolgája még ki mindig őket,nagyon önálótlanok mert azt látom hogy orvoshoz torok fájással,tankönyv osztáshoz is még mindig anyuci kell nekik,egyedül nem megy.:)

2011. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

hm :) minden hétvégén 1x kitakarítom a házat. ami áll: porszívózás, portörlés, végig surolni a konyhát és a zuhanyzót, emellett minden nap mosogatok, kertimunka, és segítek néha a nagyimnak a főzésben


17/L

2011. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hm, valójában nekem hétköznap is kell ilyeneket csinálni, de már rutinból megy, nem kér meg rá anyukám.

- Bevásárlás

- Porszívózás, szőnyegtisztítás, felmosás

- Portörlés, viráglocsolás

- Ablakpucolás

- Mosás, teregetés

- Vasalás

- Háziállatok etetése


Mikor mi...

Természetesen a szobámat és a két akváriumot rendben kell tartani. Azt hiszem ennyi.

16/L

2011. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Végre mennyi szorgalmas fiatal,ilyenről is hallani.


Ahol dolgozok ott mást nem hallok a munkatársaktól,mint a sok elkényeztetett,agyon pénzelt,szüleikkel mindent megcsináltató(de még sem becsülik meg a fiatalok amit kapnak s szüleiktől és csak úgy 30-50000 szednek a nagyszülőktől össze)nyafogó gyerekeikről,akik az ég adta világon semmit nem csinálnak,anyu meg főz,kivasal,szendvicset csomagol,ja hétévégn Balicsis program a haverokkak,aztán majd diszkó,20000 ért persze a szülőt lenyúlva,még aki diákként jön hozzánk ott is ez a jellemző,mivel nem akar a szülő még egy bulihoz hozzájárulni,de minden más abból vesz ezért jön csak el melózni..Néha elpanaszkodják a kolleginák,aztán meg védelmi stratégiába mennek át,jaj még gyerek,csak egyszer gyerek és próbálják menteni őket.


Öröm ennyi szorgalmas gyerekről hallani,szomorú tapasztalatom az is hogy aki lusta kölyök,az kap meg mindent pénzben és egyében az élettől,mert egyengetni tudják az utját,míg aki mindig is dolgozott,serénykedett az fele annyit ha kap és sose az a jó,akár rokonok szemében se.

2011. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!