Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd a 16 éves gyermekedne...

Engednéd a 16 éves gyermekednek, hogy legyen tetoválása?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 20:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, milyen,hol?
2011. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
Az én anyukám engedte a nővéremnek, de a tetováló srác azt tanácsolta, hogy várjunk még vele pár évet, mert még változóban vagyunk ilyen korban. :)
2011. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Nem!Semmiképp!!!!Én 25 voltam ,amikor csináltattam,és ha a lányom majd szeretne,nem fogom megtiltani neki,de csak ha önálló keresete lesz és legalább 20 éves.Ez nem játék...egy életre szól.
2011. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
16 évesnek nem.
2011. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Csak úgy általánosságban kérdeztem. :)
2011. jún. 14. 20:36
 6/30 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta anya, hogy megengedi de nem ad egy fillért sem. Egy 10be került a tetkóm amit 16éves korom óta büszkén viselek:) Azt hitte nem csináltatom meg ha nem ad pénzt.

Hazamentem mutattam neki, hogy mim van, azt mondta nem vagyok normális, de tetszett neki. Apa az meg szinte büszke volt rám, hogy hogy bírtam ki egy ilyen tetkót xD egyébként a hátamon van, és nem nevezhető kicsinek. én nem bántam meg egyébként, pár éve viselem már:)

2011. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Nem.bár nincs gyerekem meg még messze vagyok tőle
2011. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Én nem. Várjon még 2-3 évet, és ha akkor is akarja még, akkor legyen neki!
2011. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Elmondanám neki,hogy mivel jár ez,meg hogy nem lehet azt csakúgy lemosni.Előbb ezt elolvastatnám vele:

"Tulajdonképpen nincs senki, aki a forgalomban lévő illetve saját kezűleg gyártott, tetováláshoz használt anyagok mibenlétét pontosan ismerné. A részletes összetétel tehát nem ismert, de történtek már vizsgálatok, amelyek számos egészségtelen anyagot mutattak ki benne, mint amilyen pl. a higany, a grafit vagy a fagyálló folyadék.


Az írás arra is felhívja a figyelmet, hogy a tetoválások későbbi eltávolítása nem olcsó mulatság, és ráadásul nagy fájdalommal jár. Míg egy kiválasztott jelkép felfestése már 100 dollárból megúszható, addig ugyanannak az eltávolítása akár 1000 dollárba is kerülhet. Ráadásul csak műtétileg vagy lézeres beavatkozással van rá lehetőség, és a dolog egyáltalán nem veszélytelen. A lézersugarak ugyanis amellett, hogy a festék kristályokat szétroncsolják, olyan kémiai anyagokat szabadítanak fel, melyek rákkeltőek lehetnek."


Aztán kérném,hogy gondolkozzon még 2 hetet a dolgon.A tetoválószalonba elvinném,leültetném a tetováló pasi vagy csaj elé,és vele is elmeséltetném a káros hatásokat,én is elmondom,hogy mivel számolhat,meg mondanám, hogy keresse meg az árát nyáron!

Aztán ő döntene..

2011. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Én nem.

Szerintem még ráér,legalább átgondolja.Nem hiába kell hozzá szülői engedély 18 év alatt ilyenekhez...csak mert most ez a divat és ezt akarja...majd ha áttudja felnőtt módjára gondolni 25 évesen,a saját felelősségére akkor csináltathat.Majd megbánja,hogy hova és mit,amikor 60 évesen is ott lesz:D


15/L :)

2011. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!