Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen könyvet tudnál ajánlani...

Milyen könyvet tudnál ajánlani egy 13-14 éves lánynak?

Figyelt kérdés

A könyvnek nem feltétlenül kell romantikusnak lennie, sőt ha nincs benne az se baj. Szeretem a fantasy és az elgondolkodtató könyveket is. A horrorral megvagyok, bár ha már arról van szó, akkor ne ez a "minden csupa vér, wáháhááááá" típusú legyen, hanem az a hátborzongatósabb ;)

A humoros irományokat nagy előnyben részesítem, bár Adrian Mole titkos naplója óta nem igazán olvastam ilyen témájú könyvet. Ha a könyvben megjelenik néha 1-1 történelmi szál, az se gond, de örülnék, ha nem 1 történelmi könyvvel kerülnék szembe (hacsak nem 1 borzasztóan érdekes történelmi személy életét dolgozza fel). Nyugodtan lehet leírásokban gazdag a könyv, csak akkor legyen igényesen kidolgozva, pl 1 szereplő alakja. Ha tudsz javasolni a fentiekhez hasonló könyvet, akkor kérlek írj! Előre köszönöm a segítséget :)



2011. jún. 19. 22:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
2011. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%

* Battle Royale - Igaz, hogy sokszor tocsog a vértől, de nagyon elgondolkodtató. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

* Darren Shan vámpírkönyvei - Egyszerűen fantasztikus történet, nekem nagyon tetszett.

* Truancy - Most olvasom, ez is véres-gyilkolászós, elgondolkodtatós, eddig tetszik.


16/l

2011. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
92%

14 éves lány vagy és az olvasás érdekel?? Le a kalappal előtted! Gondolom sokat olvasol mert nagyon jó szókincsed van. Legalábbis szerintem meglátszik azon ahogy írtál, komolyan mondom 17-18 éves lány ismerőseim nem tudnának megírni egy ilyen szöveget...

Csak így tovább, belőled még lesz valaki! :)

19/f

2011. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
85%

Anna Rice: Interjú a vámpírral :)

Stephen King: Ragyogás

Holtsáv

Állattemető

Rémautó

Carrie

Cujo

Dallos Sándor: Nap szerelmese

Darrenshan vámpírkönyvei

Victor Hugo: Nyomorultak

Meg Cabot: neveletlen hercegnő naplója

John Knittel: Via mala

Szabó Magda: abigél

Kertész Erzsébet: Teleki Blanka


én ezeket nagyon szeretem :)

15L

2011. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
80%
Alkonyat könyvek. Tudom hogy mindenkinek a hócipője tele van már az alkonyattal de én imádom és csak ajánlani tudom. Én utálok olvasni de ezeket a könyveket nem tudtam letenni. ;)
2011. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Fuh, köszönöm a gyors válaszokat! :)Holnap teszek egy gyors könyvtárlátogatást, és megnézem, hogy miből raktározhatnék be egy időre :) Egyedül az Abigélt olvastam a felsoroltak közül, de az nagyon tetszett :) A neveletlen hercegnő naplóját már ki akartam venni, csak sajnos túl lassú vagyok, és mire eljutok odáig, hogy könyvtárba menjek, már az első rész sosincs bent, megvenni meg nem akarom, mert én inkább a könyvtár híve vagyok :) Kedves 2. kommentelőnek üzenem, hogy ha van benne néhány brutális jelenet, az csak feldobja a művet, csak azt nem szeretem, amikor az egész könyv primitív módon úszik a vérben, sehol semmi új fejlemény, csak az értelmetlen kaszabolás :S A 3. komment írójához intézek néhány szót: először is köszönöm a dícséretet, nagyon jól esett, másodszor, igazából 13 éves vagyok, a 14-et csak azért írtam, hogy aha esetleg a könyv durvább, akkor is lehessen ajánlani minden bűntudat nélkül! Mellesleg igen, az olvasás már-már hobbimnak mondható gyakran olvasok (ha időm engedi) csak most kíváncsi voltam a ti véleményetekre is :D És kedves utolsó: az alkonyatról is sokat hallottam már, először csak filmben láttam az új holdat, de az az én ízlésemnek túl érzelmes volt, minden esetre köszönöm!:) További ötleteket szeretettel várok!
2011. jún. 19. 23:08
 7/40 anonim ***** válasza:
85%

Vicces: Adrian Mole féle időnként megjelenő iróna megjelenik ebben a könyvben: Menjünk a Francba!


És még sci-fi: Köddé váltak

2011. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Menjünk a Francba? :D Ezen jóízűt nevettem, és ha hasonlít az Adrian Mole-hoz, akkor biztos jó lehet, köszönöm :)
2011. jún. 19. 23:17
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a Jane Eyre-t.Ezekívül az alkonyat könyveket én is ajánlom,bár a legelején én is utáltam őket,mert hogy "mindenki azt szereti". Mayer írt egy másik könyvet a The Host,most olvasom,teljesen más mint az alkonyat,de nagyon tetszik.Igazán elgondolkodtató,hogy az az "idegen faj" most tényleg gonosz,vagy inkább csak sokkal felsőbbrendűek,mint mi?! Alex Finn Beastlyje..megjegyzem,nem igazán kedvelem az ilyesfajta modern meséket,de ez...bátran ajánlom.Rengeteget bőgtem rajta-sajnos részben azért,mert Kyle apja a saját édesapámra emlékeztet.Habár romantikus könyvnek szánták,ez a műfaj csak a végén volt érzékelhető,és engem Kyle személyének átalakulása fogott meg igazán.

itt van még a Gyengéd,mint a farkasok,ezt akarom még elolvasni,mert elég izgalmasnak tűnik.Bemásolom a tartalmát:

"Kanada 1867: Ahogy a tél egyre szorosabban markolta Dover River elszigetelt települését, egy asszony élete legveszélyesebb útjára indul. Egy férfit brutálisan meggyilkoltak, a nő tizenhét éves fia pedig eltűnt. Az erőszak régi sebeket tép fel, és lángra gyújtja a kisváros mélyen ülő feszültségeit. Vannak akik meg akarják oldani a bűntényt, mások csak ki akarják használni. Hogy fia nevét tisztára mossa, az asszonynak nincs más választása, mint, hogy kövesse a halott férfi kunyhójától induló nyomokat, és északnak induljon az erdőbe, és az azon túli kietlen tájra... "


13/L

2011. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Ígéretes könyveknek ígérkeznek, mindenképpen utánuk nézek, köszönöm az ajánlásokat :)
2011. jún. 19. 23:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!