Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A problémám az, hogy gátlásos...

A problémám az, hogy gátlásos vagyok, szorongok. Miért érzek így és mit lehetne tenni annak érdekében hogy megszűnjön ez az érzés?

Figyelt kérdés

18 éves fiu vagyok. A problémám az, hogy gátlásos vagyok, szorongok. Kissé túlsúlyos vagyok, ennek következtében ha végigmegyek az utcán, vagy ha buszon villamoson stb.. utazom állandóan azt érzem, hogy engem néznek, vagy mindenki a hátam mögött kibeszél. Barátaimmal mostmár szórakozni sem szeretek eljárni, mert ott is tartok a sok idegen embertől, nem tudom elengedni magam még egy-két pohár valami után sem, nem merek táncolni, stb...(régebben szívesen mentem, pedig akkor állitólag még több felesleg volt rajtam mint most) Lányok? Az végképp elképzelhetlen, nem azért mert a fiukhoz vonzódom, hanem mert egyszerüen nincs bennem elég mersz hogy odamenjek egy idegen lányhoz beszélgetni vagy táncolni vele. Ha az utcán szembe jön egy velem kb. egykorú lány, akkor ha tudok, inkább átmegyek a másik oldalra, mert félek attól, hogy mit gondolhat rólam, arról ahogy kinézek stb...

Minden tapasztalat, tanács, vélemény érdekelne.


2009. febr. 1. 19:08
 1/3 anonim válasza:
50%
Szerintem próbálj meg határozottan megdolgozni a külsődért, pl.edzésekre járj,sokat mozog,figyelj az étkezésre. Ha pozitív irányba alakul a külsőd,ez idővel a magabiztosságodat is növelni fogja,ebben biztos vagyok! Ezek után majd semmiképpen ne várd,hogy a lány legyen a kezdeményező!
2009. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az segített,hogy apró célokat tűztem ki magam elé.

Pl.megszólítottam olyan embereket,akiket nem mertem volna azelőtt,eljártam társaságba.Persze a szívem mindig a torkomban dobogott és nagyon nehezen vettem rá magam ilyesmikre.:-)

Arra gondoltam,hogy ha ezt megcsinálom,sokkal többet érek majd a saját szememben.

Ezzel mindig haladtam a magabiztosság felé,pedig piti dolgok voltak.Nekem bátorságpróbák.

Most már sínen vagyok. :-)

Te egy egyéniség vagy,vannak barátaid,sokat jelentesz másoknak.Ne húzódj vissza,te is annyit érsz,mint bárki más,jogod van mindenhez!!!Elmenni szórakozni és azt csinálni,amihez kedved van.

Csak ügyesen!

Ja,a súly nem szempont,attól jól érezheted magad a bőrödben,hidd el! :-)

2009. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :) ki fogom próbálni a módszeredet.
2009. febr. 10. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!