Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nincsennek barátaim?...

Miért nincsennek barátaim? Mit tehetnék ez ellen? (16/F)

Figyelt kérdés

Valahogy sohasem voltak barátaim, az általános iskolában volt 2 fiú az osztályból akikkel úgy jóban voltam 5-6. osztály óta, gyakran összejártunk évközbe, főleg hétvégenként.

Valahogy mindig az volt az iskolai szünetekbe, hogy én hiába hívtam őket valahova, sokszor nem akartak jönni, tavaly nyár óta, meg egyáltalán nem is beszéltem velük. (Ők nem keresték a társaságomat, én se az ővékét.

+ Én a jövőbeli osztálytársaimmal voltam jobban elfoglalva)

Ők már kiskoruktól fogva barátok, és én úgymond csak felsőbe "csapódtam" hozzájuk. Ráadásul középiskolában is egy osztályba kerültek,és szerintem elég jól megvannak, és gyanítom, ezért nem is nagyon érdeklem őket. Hozzáteszem, hogy azért 7. évvégén illetve 8. osztályban eléggé megromlott a kapcsolatom velük, elég sokat szekáltak, de nem csak ők hanem mások is, egyszerűen egyre kevesebb témánk volt, meg eléggé irigyek voltak a tanulmányi eredményeim miatt is, azt hitték, hogy éjjel-nappal tanulok, pedig nem hiszem, hogy többet tanultam volna, csak így alakult.


Én azt hittem, hogy majd a középiskolában lesznek normális emberek, de ott meg az volt a gond, hogy szinte a 36 fős osztálynak csak az 1/4 része fiú (kevesebb lehetőség a barátkozásra),és már mindenki úgy jött oda, hogy volt legalább 1-2 ember akivel már jól ismert, meg ugye sokan sok felől jöttünk. Én hiába próbálok barátkozni, nem találok velük se sok közös témát (engem pl. a számítógépes játékok meg az ilyen témák nem nagyon kötnek le), úgy mindenkivel jóban vagyok,

nem vagyok senkivel se rosszba. Mindenkivel el tudok beszélgetni, csak sajnos sok az olyan ember aki kétszínű...

+ Mindenki első benyomásra dönt, sokan azt hiszik hogy csendes, visszahúzódó vagyok, ami csak részben igaz, valójában nem ilyen mértékben.

A másik nagy probléma, hogy nem szeretek sehova se eljárni, bulizni meg pláne, soha nem értettem miért jó az, hogy csont részegre isszák minden pénteken/szombaton magukat.

Leginkább csak a gép előtt ülök (DE nem ezért nincsennek barátaim, csak azért ülök előtte, mert unatkozom, nincs kivel kimenni a faluba stb.)


Nem tudom mit tegyek, esetleg keressem meg azt a két fiút, akivel régen jóban voltam?

Csak félek, hogy már 8.ban is alig volt közös témánk, most meg szerintem még annyi se lenne. Egyébként suliidőben, mindig találkoztam velük a buszon, csak sohasem

éreztem bátorságot beszélgetést kezdeményezni velük...


Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már, de nem találtam senkit, aki hasonló cipőben járt volna. :)


2011. júl. 17. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
A helyzeted azért is rossz mert faluban élsz. Én 19 éves lány vagyok és nekem se nagyon vannak barátaim, így tanácsot nem igazán tudnék adni. Amire még tudok gondolni, hogy a neten is szerezhetsz barátokat, játékoknál elég sok ismerőst össze lehet szedni. Vagy szeptembertől próbálj több emberrel kapcsolatba kerülni és barátságokat tenni. Ennyi telt tőlem, sajnálom, hogy nem tudok komolyabb segítséggel szolgálni:/ Sok sikert! :)
2011. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Még annyi, hogy kétszínű emberek mindig is voltak és mindig is lesznek. Nekem épp ezért nincsenek barátaim, mert túl sok az elvárásom és az előbb megnevezett emberekkel sem szívesen állok szóba. De rájöttem, hogy az emberek nagy része szerepet játszik, így el kell őket fogadnunk olyannak amilyenek. Igaz nem fogsz velük életre szóló barátságokat kötni, viszont eljárhattok együtt majd szórakozni (nem pont diszkóra gondolok) ahol esetleg találhatsz olyan embert aki az ínyedre van.
2011. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia én is hasonló vagyok mint Te,bár nekem vannak barátaim,de én is faluban lakom,ritkábban találkozunk.Szeptembertől meg kolis leszek és még kevesebbet:(.Ha van kedved beszélgethetünk.15/L
2011. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Majd én leszek a bnőd. :D Am sztem próbálj többet eljárni otthonról.Pl menj el futni,biciklizni,megenni egy fagyit,görkorizni,vagy akár csak sétálni. Nem tom milyen faluban élsz ha van helyi uszoda,mozi vagy színház oda is elmehetsz,előbb utóbb úgyis megismerkedsz vkivel. Én is az uszodában ismerkedtem meg egy tök jófej csajjal,mikor diszkóba mentem már első alkalommal észrevett egy fiú aki kicsit gyerekes módon próbálta magára felhívni a figyelmem.:D Szal ha eljársz otthonról tuti h lesznek új ismerőseid akik akár a barátiad is lehetnek.


L/15

2011. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Talán sportolj valamit ott sok új barátot lehet szerezni.


Amúgy ha ennyire nem tudtál sehol barátokat szerezni, gondolkodj el rajta nem-e benned van a hiba.

2011. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kicsit sokat vagyok 4 fal között, pl. évközbe szinte lehetetlen kimozdulni, annyi tanulnivalóm van.

Bár így nyáron elég gyakran lejárok úszni.Sok ismerőssel össze is futok.

De nem tudom... nem azzal van a gond, hogy másokkal nem tudok jó viszonyt kialakítani, hanem azzal, hogy nincs egy személy se akivel eljárnék valahova stb..

2011. júl. 18. 13:04
 7/12 A kérdező kommentje:

"Amúgy ha ennyire nem tudtál sehol barátokat szerezni, gondolkodj el rajta nem-e benned van a hiba."


Lehet, hogy bennem van valami hiba, de egyszerűen más érdekel engem mint őket.

Hogy mondjak egy példát: sokan most vannak belemélyülve a WoW-ba, én meg már vagy 3-4 éve ráuntam. Olyan mintha kicsit le lennének maradva hozzám képest. (Nem tudom jobban megfogalmazni.)

2011. júl. 18. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ha egyedül érzed magad, vagy szeretnél beszélgetni, és úgyis csak a gép előtt ülsz, nekem írhatsz privit ;) Most úgyis eléggé necces dolgok történtek velem és jó lenne megosztani akárkivel. Ha gondolod, írj rám, esetleg felveszlek msnre. Lehet, hogy velem sem lesz közös témád, de nekem az én barátaimmal sincs ilyen, és mégis nagyon jó barátok. :)

Szall nyugodtan írhatsz:)

2011. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy menj el valahova (mozi, úszni, futni). Nem baj, hogy egyedül mész, ott szerezhetsz barátokat! De akár neten is találhatsz barátot.

Vagy legalább is, olyat akivel tudsz beszélgetni.

Amúgy megértelek, mert az én osztálytársaimmal is nehéz megtalálni a közös hangot. A lányok tipikus plázába járósok, agyon sminkelősek. a fiúk meg (ahogy Te írtad) csak WoW-oznak, meg stb.

Amúgy ha akarsz írhatsz privit, nekem is elég sok a szabadidőm :D

14/L

2011. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én interneten keresztül szereztem barátokat:D ha van kedved ismerkedni dobhatsz egy privit:)

Nekem sem nagyon voltak és most se vannak barátaim.Az osztályomból 1 lány volt a legjobb barátnőm.Most elválnak útjaink,itt a középiskola.A többi lány nekem túl cicababás volt.Én ugyanis a szerényebbik csapatba tartoztam,ahol nem voltak nekem valami szimpik a lányok...tehát sehol nem volt jó:D Nyugi találsz majd barátokat:)

2011. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!