Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet rá venni egy 19...

Hogyan lehet rá venni egy 19 éves fiút hogy legyen egy kicsit figyelmesebb, igényesebb maga és környezete körül?

Figyelt kérdés
kicsit olyan a fiam mintha anti szociális lenne,nem érdekli a körülötte élő emberek véleménye,és tettei következménye sem.Úgy él a lakásban mintha semmit nem kellenne csinálni.nem kell takarítani,mosgatni,nem rak rendet maga után ha evett,mindent elől hagy maga után,nem huzza maga után a wc-t,nem takarít se a szobályába se máshol.a hőttőben lévő dolgokat hanyagul kezeli ezért sokminden megromlik.figyelmetlen,pl ha 2 rúd szalámi van mindenkettőt megkzdi egy nap,pedig egyforma,persze hogy igy hamarabb megromlik és dobhatom ki.nappal égeti a villanyt mert lehuzza a redőnyt igy meg nem lát.1 fizetésből élünk 4-en,figyelni kell mire költünk.ő persze most alakmi munkában dolgozik de egy centet se ad haza,hülyeségekre köti el minden pénzét,nem vagyok egy veszekedős fajta,de nagyon nehéz ogy vele,ha szolok neki,pakolnjon már el maga után legalább,csak morog de megcsinálja,hogy ne kezdjen meg minden zárt dolgot a hüttőbe mert megromlik,hülyeségnek tartja,hogy sokba kerül a villany nem hiszi el,mindent csak támadásnak vesz és úgy hogy én csak őt piszkálom.dehát nem gyerek már,és ezekre igenis oda kell figyelni.Csak pár dolgot említettem,mert minden napra jut jó pár ilyen.mit tehetnék még,ti mit tennétek?hagyjam béként is csináljak meg mindent utána,ne szoljak semmiért?
2011. júl. 29. 09:00
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ez az én vélemény ! te ha nem igy gondolod oké szal...

ha meg kezdi a kaját akor had hagy öö egyemeg mind de ha valamit elölhagy kédmeg ha nem csin akk dobki a szemétbe ne mosst rá na takrits rá se semit

2011. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tuti valami nagyon igénytelen dolgot csinálnék vele. Pl hogy ha evés után ott hagyja a tányérját az asztalon nem vinném el, hanem ugyanabból kellene ennie, de nem is mosnám el. Vagy miután evett beraknám a koszos tányért a szobájába vagy valami. a lényeg hogy hatásos legyen...
2011. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Minden alkalommal más poharat vesz elő inni.igy a nap végére az asztalon sorakozik,kb 7 pohár amiből csak ő ivott,más mindenki ugyanazt a poharat használja egész nap.naphosszat sorolhatnám ezeket,de ezek mind azért vannak,mert igénytelen,figyelmetlen,és nincs tekintettel senkire.szomorú mert nem volt ilyen.
2011. júl. 30. 16:52
 14/14 anonim válasza:

Szia!

Megmondom őszintén,az én öcsikém ugyanigy viselkedik,mint a te fiad...

Nem olvastam végig az összes kommentet,és bár én már nem lakom a szüleimmel jóidelye,nekem édesanyám mindig azt mondja,hogy ő a két szép szememért nem fog eltartani....

Ez az 1ik. Válemányem szerint,ha nem keres,vagy nem talál munkát,akk segits neki te is.Mindenképpen én is a beszélgetések hive vagyok,mondogasd neki,vagy szerintem célravezetőbb lenne,ha főznél neki valamit,amit nagyon szeret,és csak ti 2en legyetek otthon,és mondd el neki,h azért vagytok csak 2en otthon,mert te szeretnéd ezeket a problémákat komolyan,és normális körülmények között megbeszélni,(pont azért,h ne mindennapi b.szogatást kapja/ v.annak érezze.)és szerintem ha erre a beszélgetésre tényleg összeszeded a gondolataidat,és őszintén(még akár sirhatsz is neki) elmondod,h te igy nem tudsz tovább élni,biztos,h el fog rajta gondolkodni....,vagy ami még hatásos lehet,ha valaki kivülálló beszél vele,esetleg az ő családján belül még példákat is mesélhet(ez lehet kitalált is) és megkérdeni a véleményét,ha mondjuk az ő fia csinálná ezt,neki hogy esne?? te gürizel egész nap,ő meg nem becsüli meg,nem pakol maga után semmiT? igen is ki kellen szabni rá feladatokat,segitsen ő is a házimunkában...lehetne övé a teregetés pl....

remélem segitettem,én ezt tenném,ha ilyen helyzetbe kerülnék....

2012. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!