Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Hatalmas bűntudato...

Mit tegyek? Hatalmas bűntudatom van

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak. Még kissebb voltam akkor, mikor ez történt. Akkor anyu pártját fogtam. AZóta mindig közelebb álltam anyuhoz, apuval is jóba voltunk de lelkileg anyuhoz álltam közelebb. Viszont apa az eltartó, akihez ítéltek minket.

Volt egy dokinál beszélgetés, ahol felszakadtak a régi sérelmek, elmndtam mindent a családról, és mindig "bevédtem" anyut, és elmondtam apuról, hogy úgy érzem kevesebbet foglalkozik velem, úgy érzem izé anyuval, stb. Utólag attól félek, hogy megbántottam apukámat, azt mondta semmi baj, sőt, jó, hogy őszinte voltam, de akkor is, visszagondolva elég durvva dolgok, de akkor kifakadt belőlem egypár dolog....Mit tegyek???:S

Jogosan van bűntudatom?


2011. aug. 4. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jól tetted, jobb ezeket kibeszélni, hosszú távon rosszabb lenne, ha bentmarad.
2011. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sose legyen bűntudatod, ha őszinte vagy!
2011. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság mindig jobb, még ha fáj is, mint a hazugság! Második voltam.
2011. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Annak idején a pszichológus és a szüleid is biztosan tudták, hogy miért fogalmaztál akkoriban durván. Az, hogy ezt most te is belátod, azt jelzi, hogy kezdest felnőni. A következő lépés az, hogy felelősséget vállalsz a tetteidért, és egyszerűn elmondod apukádnak, hogy látod most a dolgokat.


Ne legyen bűntudatod, akkor még gyerek voltál, most pedig félig-meddig már felnőtt.

2011. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem haragudnék a gyermekemre. Ezeket ki kellett mondanod, különbem belülről emésztett volna. Ezt apukád is tudja. Jó, ha tudjuk, merjük tudni, hogy hogyan érez a gyermekünk, mivel bántottuk meg őt. A gyereknem pedig jó, ha van lehetősége elmondani. Apukád most már tudja, hogy mire figyeljen oda nálad. Ez csak javíthat a szülő-gyerekkapcsolaton. Sokkal jobb így, mint otthon hirtelen felindulásból a sérelmek hatására kiveszekedni. Itt számíthatott erre, föl tudott készülni. Az meg különösen jó, hogy együtt mentetek. A szüleid nagyon szeretnek. Ne aggódj, szerintem ettől csak jobban szeretnek majd.
2011. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Valószínűleg szüleid számítottak rá, hogy mindezt kimondod annál a dokinál.De valahonnan mégis motoszkál benned valami bizonytalanság, elutasítottság? Talán ha az apud tudná, hogy ez benned még mindig dolgozik...Talán csak ő sem meri szóba hozni ezt a dolgot, közben ő is rágja magát, míg meg nem beszélhetitek, hogy ...


Érzés: bizonytalan,elutasított,

Szükséglet:

2011. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat:)!

Tudom, hogy az igazság sosem szégyen, főleg, ha kimondjuk, csak nem tudom, de valahogy nagyon megviselt, hogy ennyi mindent kimondtam. Végig sírtam mindent, tényleg:D

Aza baj, hogy azért van bennem bizonytalanság, mert van pár dolog amit NEM mondhattam el, valamint úgy érzem, hogy apu azóta szomorú, vagy nem tudom...attól félek, hogy emiatt már kevésbé szeret, holott tudom, hogy ez butaság.

Meg valamiért mindig anyut védem be, még ha apunak van igaza akkor is. Annyira hiányzik, hogy most megöleljen:(

2011. aug. 4. 11:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj el hozzá, öleld meg!:) Mutasd ki neki, hogy szereted, szeretsz vele lenni. Esetleg kérd, hogy többször láthasd, hogy érezze, fontos neked!
2011. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most valahogy nem tudom megtenni, pedig megakarom, arra vágyok, hogy Ő jöjjön ide...:( Nem értem miért ilyen nehéz, egy válás ennyire enm tud megviselni, és pont most jön ki a hatása, rá egy 4 évre???:S Nehéz..:( KÖszönöm a válaszokat!
2011. aug. 4. 11:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Fiú vagy, vagy lány?

A fiúk természetüknél fogva általában közelebb állnak az anyjukhoz, és ez ugyan így igaz a lányokra. (Ők az apjukhoz állnak közelebb.)

2011. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!