Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiúk/Lányok, akik most 10....

Fiúk/Lányok, akik most 10. -esek. Nektek milyenek voltak tavaly 9. -ben az első napok, hetek? Rögtön összebarátkoztatok sok mindenkivel, vagy kb mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Én most kezdtem a gimit, és az osztályomban mindenki idegen. Ugyanebbe a suliba jár a 2 legjobb barátnőm, akikkel általánosban barátkoztam, de velük nem tudok találkozni mindennap, mert nincs mindig időm a nagy suliban keresgélni őket.. A mostani osztálytársaimmal még nem barátkoztam össze. Ti hogyan barátkoztatok? Eléggé csendes, visszahúzódó vagyok, de a baráti körben 'feloldódok'. Eddig pár lány szimpatikusnak tűnik, de nincs semmi ötletem, hogy hogyan menjek oda hozzájuk, mit beszéljek velük.. Segítsetek!! Van egy lány, akivel már beszélgettem pár szót, de ő pont a stréber, és én nem nagyon szeretnék vele barátkozni, mert akkor engem is ugyanúgy kiközösítenek. Kérlek, segítsetek! Mindenkit felpontozok, aki hasznos választ ad! Köszönöm.

15/L


2011. szept. 5. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia!:)

Én nem most vagyok 10.es,hanem tavaly voltam,szóval most 11.es vagyok,de én is hasonló gondokkal küzdöttem mint te.Én se voltam akkor még egy nagy társasági ember,inkább csendesebb voltam,így elég nehezen ment a barátkozás eleinte,nem nagyon mentem oda senkihez sem,amit már bánok,úgyhogy te ne tegyél így!:) Nyugodtan menj oda ahhoz aki szimpatikus,mondjuk kérdezd meg hogy megcsinálta-e a házit,és kérd meg,hogy mutassa meg,mert te nem értetted,hidd el ő is ugyanúgy izgulhat mint te,ne félj!Kérdezd meg tőle,hogy hova járt általánosban,ott milyen volt az osztály,az osztályközösség,a tanárok,milyen tantárgyakat szeretett,miért pont ebbe a gimibe jött,van-e más osztályban ismerőse,mi a véleménye xy tanárról.Aztán ha ezek megvoltak,jöhetnek olyan dolgok,hogy mit csinál szabadidejében,milyen zenéket szeret,ilyenek,persze nem kell ilyen sorrendben,meg a helyzet úgyis adja magát szerintem.Legyél kedves,vicces,barátságos.A többiek is biztos paráznak,még akkoris ha nem mutatják ki.

Sok sikert!:)

17/L

2011. szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én is most lettem kilencedikes és nekem is idegen (volt) mindenki. Ma már mindenkivel beszélgettem, szal eltudom mondani hogy értem ezt el. Mindenkitől kérdezősködj. Persze normálisan nálam bevált
2011. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

De úgy nem lesz fura, hogy odamegyek egy nagyobb lánycsapathoz (4-5 fő), és elkezdem őket kérdezgetni, vagy van még 2 lány, ha hozzájuk megyek oda? Nem merek odamenni hozzájuk, nem is tudom, hogy mitől félek.. Ti is így voltatok?

2011. szept. 5. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem annyiban szerencsém volt, hogy volt egy lány, akit már előtte ismertem, nagyon jó barátnők voltunk(meg vagyunk is), tehát nem voltam egyedül. Szerencsére én nem féltem barátkozni, mert elhatároztam, hogy nem követem ugyanazokat a hibákat mint régen, és igenis odamegyek az emberekhez, és beszélgetek. Az előttem ülő lányt rögtön leszólítottam, és tök jól elbezsélgettünk. :)

Amúgy nyugodtan odamehetsz csoportokhoz is, mivel ők sem igazán ismerik még egymást, mi is ide-oda mászkáltunk, hogy megtaláljuk a társaságunkat. De amúgy is ez előbb-utóbb ki fog alakulni, mindenki megismer mindenkit.


Remélem segítettem. :)

16/L

2011. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugye milyen könnyen ment ez az oviban, és az általános 1. osztályában? :D Valahogy hasonlóan kéne most is megoldani...:D
2011. szept. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ciossa ***** válasza:
77%

Huh...hát...én és a haverjaim egymáshoz sodródtunk,ha jól emlékszem.Volt egy pillanat,amitől kezdve elkezdtünk beszélgetni,"felfigyelni" a másikar.:D

Nem volt nagy ördöngösség ^^

2011. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én úgy próbálkoztam, hogy valaki akiről gondoltam h menő próbáltam barátkozni(én sem ismertem senkit) aztán odaültem infóórán egy sráchoz és beszéltem vele meg minden aztán barátok lettünk, aztán meg már a többi csak úgy jött : D.
2011. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
előzőhőz elfelejtettem írni 16/F
2011. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én sem vagyok már 10.-es, hanem 11.-es, és én is visszahúzódo voltam. Az oszt.kiránduláson kezdtünk el beszélgetni, hülyülni, stb... És így alakult ki. Nem kell félni, középsuliban már éretebben gondolkodnak.:):)

L/17

2011. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem inkább ne is beszélj senkivel úgyse mennél semmire...
2011. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!