Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valóban nincs nevelési módszer...

Valóban nincs nevelési módszer a kamaszkori lázadás és szembefordulás elkerülésére?

Figyelt kérdés
2007. júl. 8. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kamaszoknál már szinte "életkori sajátosság"... Nem hiszem, hogy a nevelési módszerekben lehetne általánosítani. Minden szülő a saját gyerekét ismeri a legjobban, de talán az őszinteség, a bizalom, és a sok-sok beszélgetés átsegít ezen a nehéz időszakon. Ügyelni kell arra, hogy ez tényleg beszélgetés legyen, ne egyoldalú "osztás"!
2007. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
88%
de van! sok szeret, megértés és rengeteg türelem. egyébként lehet a gyereknek is igaza.
2007. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Ez a magatartás bármilyen furán is hangzik, pozitívumokat is rejt magában. Ha nem akarna leválni a szülőről, akkor inkább a szülőnek kellene megijednie - ezért inkább azt kívánom, hogy ne kerüld el :). Ha a szülő megértően viselkedik a gyerekkel, és tudatosítja benne, hogy baj esetén nyugodtan fordulhat hozzá, akkor a korábban beléplántált értékrendekkel azért a gyerek nagyobb nehézségek nélkül túlesik ezen a koron.

Ilyenkor már késő elkezdeni a nevelést, illetve ilyen korban nem is hagyják már magukat nevelni.

2007. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hatásos módszer nincs, de én, mint kamasz, azt mondom, hogy kompromisszumal sok lázadást és szembefordulást elkerülhettek.
2007. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Saját módszerem:gyermekkortól fogva önállóságra nevelés, /mindig a korának megfelelő/, személyes példamutatás,

problémák megbeszélése és hagyni a gyereket dönteni-ha a szülőnek nem tetsző irányba akkor megbeszélni annak mi lehet a vége? Néha hagyni hogy "kis" dolgokban az Ő megoldása érvényesüljön,ha kudarc éri átbeszélni hogy mit csinált rosszul./fel kell tudni dolgozni a kudarcokat, a veszteséget is,és tanulni belőle !!!!

2007. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

A lényeg, hogy nem oktasd ki, ne alázd meg, és igen, néha azért lásd be hogyha igaza van. Engem anyám

arra nevel, hogy időnként hajoljak meg mások akarat előtt, még ha nincs is igaza az illetőnek. De ez nagyon idegesít, és nehezen tudom betartani.

Üdv:

Egy kamasz

2007. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%
Az utolsó előtti hozzászólóval teljesen egyetértek. Bizonyos határokon belül nem parancsolni, csak véleményezni. Engedni belemenni kisebb csínyekbe, és ha nekünk volt igazunk a végkifejlt tekintetében TILOS!!! az mondani, hogy " ugye megmondtam". Akkor jöhet az éjszakába nyúló beszélgetés. Egy idő után észrevétlenül a kamasz elkezdi értékelni a véleményt, és már nem úgy áll hozzánk, hogy azok az "okos felnőttek". De a mindent megbeszélésre mindenképpen kicsikorban kell rászoktatni a srácokat. Ha kamasz korban szeretnénk elkezdeni, nem biztos, hogy sikeres lesz.
2007. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is most vagyok ebben a korban és apám egyszerüen nem érti.Mintha ő még soha nem lett volna kamasz.Ha máshogy beszélek(nem kislánykori hangsúllyal) akkor bedurvul és megbüntet.Lehet h korlátozásokat kell bevezetni ha a gyermek tulságosan elzüllik, de sztem az én esetemben még nem tartunk ott.


Ui:ezt elárulom így mellékesen hogy apám miatt már gondolkoztam rajta hogy rászokom "dolgokra".Remélem lehet érteni.Lényeg hogy ne korlátozzák nagyon a kamaszokat.Sajnos én ezt nem tudom apámnak megmagyarázni:(:(:(:(:(:'(:'(

2007. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
A szulok tenyleg sokkal nehezeben ertik meg annak ellenere hogy ok mar tulvannak ezen!
2008. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
93%
te is voltál kamasz nem?-
2008. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!