Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Manapság hány évesen szoknak...

Manapság hány évesen szoknak rá a fiatalok a cigarettára?

Figyelt kérdés
Sok mindent hallok körülöttem,és tapasztalok,és az elég ijesztő.Nekem is van gyerekem.
2011. aug. 24. 16:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
ne általánosíts már... ez 10-100 évig terjedhet... valaki meg sosem szokik rá
2011. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki szokik rá. Én 20 vagyok, a tesóm 16 egyikünk se dohányzik. Párom 26, tesói 24, 22, 20 évesek és náluk se dohányzik senki mert ott van az elrettentő példa, méghozzá a saját anyjuk, aki 5 percet nem bír ki cigaretta nélkül.


Amúgy ez nagy mértékben függ a neveléstől illetve attól, hogy a gyermek milyen környezetben van (család, suli, barátok stb). Én már hallottam olyat is aki 10-13 éves korától dohányzott.

2011. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 voltam... tudod, miért? Mert anyu a számba adta. Elszívtam, és azt mondtam neki, hogy nem értem, mit élvez ezen. Azóta is messziről kerülöm a cigit. 25/N
2011. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

* Második vagyok


Amúgy nálunk is hasonlóan történt a dolog mint a harmadik válaszolónál. 13 évesen kérdeztem anyutól (aki még akkor dohányzott), hogy kipróbálhatom? Mondta, hogy nesze, majd többet ilyen eszedbe se fog jutni, hogy a szádba vedd. Na azóta a szagától is rosszul vagyok.

2011. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az öcsém mesélte(mikor még általános iskolába járt), hogy 12-3évesen már sokan próbálgassák, most ahogy középslis, ismer fiatallabakat is és minden generációban van aki ,már 12-3évesen elkezdi.. Na de nem mindenki, van aki 15, van aki 18éves korában, van aki soha.
2011. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az hogy valakinek a szájába engedik tenni a cigit hogy majd nem fog neki kelleni,azért két esélyes a dolog.Értem hogy akik írták azokkal pozitív irányba sült el,de mi van ha menő dolognak érzi,mondjuk mások a környezetében erre biztatják.PL az osztálytársait nem választhatom meg.És akkor még én is a szájába adom.Persze lehet hogy előttem azt mondaná hogy nem kell,vagy azt amin én is meglepődnék...Ha szívni akarja mert szimpi neki,akkor nem tudom mit lehet tenni.Az az egyszerűbb dolog ha nem tetszik,de ha igen???
2011. aug. 24. 16:53
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

16:44, ez a lehető legjobb módszer a függőség kialakulásának megakadályozására. Ezek szerint muterod elérte a célját.:D

Amúgy tényleg a neveléstől és a környezettől függ. Az én osztályomban/haveri körömben abszolút nem számít "menőnek" a bagó, viszont egy spanom ismerősei már kb. emberszámba sem veszik azokat, akik nincsenek rászokva (ott olyan 12 éves kortól lép élbe ez a jelenség, de nagyjából két évre rá fajul el).

13/L

2011. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem én sohasem fogok cigizni,mert ha valaki mellettem cigizik,én rosszul vagyok,meg miért roncsolnám magam ezzel?csak pénzkidobás.amugy van egy osztálytársam aki cigizik,ő fiu,de mi lányok mindig mondjuk neki,hogy ez nem menő,meg mire jó ez neki,és már azt mondja,hogy le akar szokni,mert igazunk van.
2011. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

16:44 es vagyok :)

Nem tudom, tényleg ez a volt a célja, mert azóta is cigizik, én meg továbbra sem értem...

Az alkoholt nem szereti, azt tiltotta, de nem volt nehéz dolga, mert apu alkesz volt, láttam, mit tesz az emberrel, ha iszik, hiába tiltották, nem lett számomra "édes gyümölcs", életemben egyszer ittam pár kortyot, azóta sem.

2011. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Ne általánosíts mert én 13 éves vagyok és nem cigizek és nem is iszok alkoholt. És sok mindenkit ismerek aki nem cigizik.
2011. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!