Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Kamasz-baba. Tinik!

Figyelt kérdés

Először is 13 éves vagyok, és imádom a gyerekeket, főleg a babákat. Olyan sokat gondolok rájuk, és úgy irigylem azokat a nőket, akik babakocsival, vagy a kicsikkel kézen fogva sétálnak... Azt mondják, bébiszitterkedjek az unokatesóimnál, hogy majd akkor lefáradok, és mégis rájövök, hogy nem is olyan felhőtlen a dolog, de akkor még inkább úgy érzem, hogy bárcsak nekem is lenne gyerekem. Az unokatesóimat imádom, és ha tehetném minden nap találkoznék velük, mert egyszerűen olyan jó velük lenni. És nem tudok szabadulni ettől a gondolattól!

Mit tegyek?


13L


2011. aug. 25. 17:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
velem is pont u. ez a helyzet, csak én 15 vagyok. nagyon-nagyon szeretnék kisbabát, de tudom, hogy hülyeség lenne. úgyhogy addig mosolyogva nézegetem a babakocsiban szundizó kisbabákat és "sütiért" megyünk a barátaink 3 éves kisfiával. ha adhatok egy tippet, akkor olvass vicky iovine könyveket, mert ő elmondja, hogy pontosan milyen lesz a gyerekvárás-nevelés, lehet, hogy ez ideiglenesen kárpótol, vagy egy időre megszűnteti a baba iránti vágyat. jah, és én alkut kötöttem az anya-énemmel, hogy megpróbálok a 20-as éveim első felében szülni.
2011. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt hiszem, már láttam egy kiírt kérdésedet ugyanerről, és válaszoltam is valamikor. Csakhogy ez rajtam most hatalmasodott el. Javíts ki, ha nem te voltál az.

És lehet, én is inkább 24 körül fogok szülni, bár azt mondják, az nagyon korai. Ha lesz kinek, akkor a lehető leghamarabb szeretnék majd anya lenni, de még nem tudom. De nem is tervezek. Majd lesz, ami lesz. :)

2011. aug. 25. 21:21
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Jó neked, én 26 éves koromig utáltam minden kölket. Komolyan fizetnék is neked, ha vigyáznál néha az enyéimre :)

Szerintem ha a szüleid beleegyeznek, akkor aludjon nálad a kis unokatesó párszor, és akkor tuti lefáradsz. 1-2 óra tényleg öröm, de reggel 6-tól este 9ig az már majdnem munka :) De mindenki jól járna, a gyerek szülei meg te is.

2011. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha szegedi vagy, akkor a legnagyobb örömmel vigyáznék rájuk.

Két unokaöcsém van, a nagyobbik egy csoda. Öt és fél éves, gyönyörű, és az arcáról is sugárzik, hogy egy kész angyal. Hihetetlen, de főleg a szemei. Ő az a fajta kisfiú, akivel tényleg minden egyes perc öröm, még akkor is, ha nem is csinál semmit. És akkor is, ha valami rosszat csinál képtelenség haragudni rá.

A kisebbik már nehezebb eset. Erőszakos és durva, és értelmetlenül bántja, harapdálja a bátyját. Egyszer csak úgy ok nélkül nevetve ráborította anyukámra a kávéját. És állandóan pörög, képtelenség lefoglalni. De őt is nagyon szeretem persze, csak hihetetlenül fárasztó. Ő mindjárt négy éves.

2011. aug. 26. 06:24
 15/20 anonim ***** válasza:

Oh jesszus...

Áhh, aranyos vagy, hogy így imádod őket. De nekem van egy ötéves öcsém, az, hogy együtt élek vele, éppen elég ok, hogy ne akarjak gyereket. Nekem nem lenne idegzetem, hozzá sincs, pedig alig látom, talán este egy darabig. Bár most a szomszéd szobában alszik és egész cuki, mert nem beszél.:D

Unokatesóim meg vagy messze vannak, vagy a 2-8 éves korosztályba esnek. Ne akard megtapasztalni az érzést, amikor mondjuk fáj a fejed, padlón vagy,a vagy csak beszélgetni szeretnél egy baráttal, és egy csapat sikítozó kisgyerek ront be a szobádba, és hárman hadarnak háromfelé...

Lehet, hogy ez a helyzet sem zavarna téged, de nekem épp elég, hogy nem csak akkor látom, ha kérek belőle, hanem akkor is, mikor épp semmi, de semmi szükségem nincs rá.

2011. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én 16 vagyok,de a hátam közepére nem kívánnék egy gyereket. Van egy bátyám,ő 17 éves,vele kijövök,mert ha ő megy egy buliba én is mehetek blabal meg kitudjuk egymást beszélni.

Viszont van egy 4 éves hugunk,őt is szeretem de menekülök előrre,nekem nincs ahhoz türelmem,hogy hallgassam meg leüljek vele. Strandolni,vidámparkba,játszóra szívesen elviszem,de az,hogy otthon a kisjáték sütőgépe felett fütögessek meg ilyenek,az elképzelhetetlen.


Elég pörgős családban élek,apa,tesóm meg én. Anya meg hugom meg ez a lelassult életmód,hisz sehova se kell sietniek,na mindegy.


Nem tudom mit tudsz csinálni,de hugomtól esküszöm teis kikészülnél mondjuk 1 hét folyamatos reggel-esti együttlét után:)) mikor hajnal kettőkor az ágyadon ugrándozna a 20 kilós elefántjával aminek az orrán lévő csatja a pofádat csapkoja (Y)és még sorolhatnám:DD

2011. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:32


nem, nem én voltam :). szerintem nem korai a 24, ha van hozzá valaki, akivel bevállalnád. ez olyan, hogy néhány felnőtt azt mondaná rá, hogy hülyeség, van, aki meg lelkesen bólogatna. az én anyum például azt mondja, hogy később vállaljak, de én ilyenkor mindig azt mondom neki, hogy ez az én életem az én hibáimmal vagy épp helyes döntéseimmel.

2011. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

14/l vagyok én is,és szeretem a gyerekeket.

van egy unokatesóm,ő most lesz 7 éves,és koskorába szinte mindig én vigyáztam rá<3

meg most van az unokatesóm,és lett 2 gyerekük,az egyik 5 éves,gyönyörű szép kreol bőre van,a haja világos barna,a szemeibe pedig ha belenézel..elolvadsz.már most látni,hogy jóképű kis krapek lesz!Egyszerűen gyönyörű!Nagyon komoly kis srác,mindenről el lehet beszélgetni vele,a Lego játékoknak is megvan a saját nevük,és be kell tartani a szabályokat.Nagyon konfliktuskerülő,inkább oda adja a tesójának az összes játékát..stb.^^egyszerűen imádom<33

meg van a 3 éves testvére..az pedig kiköpött ellentéte!Mármint az arcuk hasonló,de neki hófehér bőre van,sötét barna haja,és világos szeme.Ő nagyon kis vad,ha valami nem tetszik neki,akkor azt kerek-perec kijelenti.Kis harcias,volt olyan,hogy az oviban ő védte meg a bátyját,és vert el nála 2 évvel idősebb gyereket^^. de őt is nagyon imádom.olyan jó,amikor csak úgy szó nélkül oda megy az emberhez,és 10 percig ölel^^.

szerintem majd ha jön a suli,akkor kicsit elterelődnek a gondolataid a gyerekekről.

2011. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Érdekes ! Én nagyon nem szeretem őket ! Még egy fél percre sem tudnak lekötni !Amúgy más velük lenni pár órára mint éjjel nappal . Szerintem még nem volnál képes ellátni egy igazi gyereket szóval amit írtál 27-30 éves kor között szeretnél gyereket az okos döntés . Vállalj egy kutyát vagy macskát netán egy teknősbékát vagy valamilyen állatot :) ami helyettesíteni tudja ezt az érzés . És mivel 13 éves vagy ezért azt tudom javasolni hogy tanulj jól és a pályaválasztásnál menj például védőnőnek,óvónőnek,gyerekorvosnak,tanárnőnek,bölcsődébe dajkának :) stb és ,még jó sok ilyen foglalkozás van amiben gyerekekkel foglalkozhatsz . A helyedben én tanár lennék mert gondolj bele hogy majd milyen jó érzés lesz ha majd felnőnek és látod hogy mit értek el és hogy ennek te is részese vagy és mikor majd mennek megköszönni az is jó dolog . És hidd el gyorsan elrepülnek ezek az idők és majd lesz sajátod is :) ! De aztán meg ne bánd :P ! 16L
2011. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem, én már tudom, hogy lakberendező szeretnék lenni. Ebben már biztos vagyok! :) És ha nekem gyerekem lesz, nem fogom megbánni, mivel tulajdonképpen ez az életcélom.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2011. aug. 28. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!