Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez reális elgondol...

Szerintetek ez reális elgondolás? Valóra válhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jó ötlet-e az, hogy:

Egy színvonalas (nem túlságosan erős) két tannyelvű gimnáziumba jelentkezem, majd pedig onnan orvosira mennék ha felvesznek.

Már kiskorom óta nagyon érdekel a biológia (pl.: 6 évesen mikroszkópot kértem karácsonyra xD) Szerintem egy nagyon érdekes tantárgy. Az élet tudománya. Ezért gondoltam az orvos hivatásra. A másik ok pedig, hogy egy olyan szakmában szeretnék dolgozni ahol felnéznek rám és megbíznak bennem az emberek mert tudják, hogy segítek nekik. :)

Az átlagom 4,5-5,0 között van és eddig még nem volt problémám a tanulással.

Azért gondoltam két tanítási nyelvű gimire mert szeretnék külföldön dolgozni. (Véleményem szerint Magyarországon az orvostudománynak nincs valami nagy jövője...sajnos -.-")

Az osztálytársaim sokat csúfolnak emiatt az álom miatt. (Szerintük ez mindig is csak egy ábránd marad.)Ők mindig "ott szúrnak ahol érnek." Lassan porig rombolják az önbizalmamat.

Szerintetek lehet ebből valami?

Bocsi az össze-vissza fogalmazásért.

Hálás vagyok a segítőkész embereknek!

14/L


2011. aug. 30. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

abszolut realis, ha valaki tavaj ilyenkor azt mondja nekem jovore lesz 1millo forintnyi kp-d devizaban kirohogtem volna.

szoval ha eleget melozol a celjaidert akkor barmit elerhetsz

2011. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is 4.5-5 között van az átlagom és én is orvosira mennék. Nekem nem rombolják le az önbizalmam. Ja és én is kaptam mikroszkópot karácsonyra 6 évesen :D.


Szerintem reális.

2011. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem simán sikerülhet.


Bár orvostanhallgatóként egy jó tanács: én inkább egy biosz-kémia tagozatos gimit választanék. Nyelvet ott is tanulsz, nyelvvizsgához elég a "normál" óraszámú nyelvoktatás (+ esetleg magántanár), de egy biosz-kémia tagozat sokat segít a sikeres emelt szintű érettségikhez, amik fontosak a bejutásban az orvosira. És ha gimi alatt rájössz, hogy mégsem orvos akarsz lenni, biosz-kémia emelt szinttel a zsebedben elég sok hasznos területen továbbtanulhatsz.


Azért sem mennék kéttannyelvűbe, mert az ugye 0. évfolyamos, azaz + 1 év, és az orvosit eleve sokkal hosszabb elvégezni mint bármi mást.


De ez csak jó tanács volt, természetesen biosz tagozat nélkül is jutnak be emberek hozzánk, de az esélyeid mindenképp jobbak lennének, arról nem is beszélve, hogy mikor már bent vagy, egy csomó minden eleve könnyebb lehet.


Sok sikert! :)

2011. aug. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Ha a szüleidnek van elég pénze,simán.

Az állatorvosi egyetem 2-4 millióba kerül évente.Hacsak nem szerzel ösztöndíjat,nem lesz olcsó mulatság.

Azért sok sikert!

2011. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2011. aug. 30. 23:56
 6/14 A kérdező kommentje:
23:36 sok közös van bennünk :)
2011. aug. 30. 23:57
 7/14 anonim válasza:
87%
Reális és szép elgondolás ha te így gondolod harcolj érte :), de ha tudsz maradj az országban kelleni fogsz te is ide ;) ígyis kevés orvos van mi lesz itt orvos nélkül.
2011. aug. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

szerintem ez egy reális elképzelés.. nekem az az álmom hogy Budapest 5 egyik legjobb gimijébe kerüljek be. 18 éves koromra tudni fogok franciául és angolul. ha sikerül, franciaországba vagy angliába egyetemre menni akkor az nagyon jó, de itthon is "megelégszem". majd 1 évet bébiszitterkedni Fr.o-ban ami alatt megismerkedek a várossal, mindennel, stb. majd dolgozni szeretnék újságíróként, idegenvezetőként, stb. arra gondoltam még hogy gimi után stewardesskednék 1 évig, így halasztanék az egyetemmel, majd egyetem, majd 1 év au-pairkedés, és dolgozás.

álmom még hogy nyissak egy kávéházat.

írni is szeretnék emellett regényeket, ez az én igazi hivatásom, már kiskoromtól fogva írok-írok-írok..meg jelenleg is.


muinkaötletek még:

riporter, rendezvényszervező, forgatókönyvíró, rendezői asszisztens, rádiónál dolgozó akármi.:D, nyomdában, könyvkiadóban dolgozni.

a másik nagy álmom hírügynökségnél dolgozni (mint itthon az MTI, csak külföldön)

fontosnak tartom hogy rendes munkám legyen, ne egy abc-ben tengődjek életem végéig. szeressem a munkám és jól fizessen. de nem akarom a munkának szentelni az életem. szeretnék sokat utazni. fontos hogy boldog legyek. mivel Franciaországban fogok élni, ezért élvezni fogom az életet! croisantot fogok enni, a Szajna mellett fogok sétálgatni, sok francia pasit fogok "Kivégezni", majd megházasodom, lesz 2-3 gyerekem és ennyii:D


ez elég álmoszerű nemde? de miért ne lehetne? kizárt? nem! amúgy én hiszek a vonzás törvényében szóval 100% hiszem h így lesz!! olvasd el a Titok vagy az Erő című könyvet (Az erő jobb) Rhonda Bryne-tól!

amúgy meg aki nem álmodozik és sosem tudja mit akar majd csinálni az áltlában elronta az életét.. nem megy fősulira, se egyetemre, hanem a szüleinél marad, boltban dolgozik, stb. és megöregszik itt magyaro.-n ahol sztem 50 év múlva már csak a bolondok és az alkoholisták fognak lakni

2011. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

teljesen reálisan gondolkodsz... egy jó tanács... hagyd ki ebből a többieket, magadnak sződd az álmaid... én nekem bejött ez a dolog, most külföldön tanulok, még nem tudom, hogy hova tovább, én is hasonló körökben fogok kezdeni, nővérkedéssel, de nekem nagy álmom, hogy filmrendező legyek... sose említettem egyelten egy osztálytársamnak sem, kinevetnének, ha nem jön össze, akkor sem fogok búsulni, van még néhány tervem... szóval, csak biztatni tudlak!

l, 18

2011. aug. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
23:45-öst nem annyira értem, mert egyrészt nem állatorvos akar lenni, másrészt nincs olyan, hogy állatorvosi egyetem, harmadrészt létezik állami támogatás - tankönyvek így is drágák, de nem milliós összeg.
2011. aug. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!