Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez reális elgondol...

Szerintetek ez reális elgondolás? Valóra válhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jó ötlet-e az, hogy:

Egy színvonalas (nem túlságosan erős) két tannyelvű gimnáziumba jelentkezem, majd pedig onnan orvosira mennék ha felvesznek.

Már kiskorom óta nagyon érdekel a biológia (pl.: 6 évesen mikroszkópot kértem karácsonyra xD) Szerintem egy nagyon érdekes tantárgy. Az élet tudománya. Ezért gondoltam az orvos hivatásra. A másik ok pedig, hogy egy olyan szakmában szeretnék dolgozni ahol felnéznek rám és megbíznak bennem az emberek mert tudják, hogy segítek nekik. :)

Az átlagom 4,5-5,0 között van és eddig még nem volt problémám a tanulással.

Azért gondoltam két tanítási nyelvű gimire mert szeretnék külföldön dolgozni. (Véleményem szerint Magyarországon az orvostudománynak nincs valami nagy jövője...sajnos -.-")

Az osztálytársaim sokat csúfolnak emiatt az álom miatt. (Szerintük ez mindig is csak egy ábránd marad.)Ők mindig "ott szúrnak ahol érnek." Lassan porig rombolják az önbizalmamat.

Szerintetek lehet ebből valami?

Bocsi az össze-vissza fogalmazásért.

Hálás vagyok a segítőkész embereknek!

14/L


2011. aug. 30. 23:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én álmom szerinted reálisabb? Olasz-orosz szak után, dolce vita Olaszországban, egy Fiat 500-assal, minden reggel igazi cappuccinót inni, elolvasni egy Gazzettát, utána megbeszélni a hétvégi focimeccseket a baristával... Az álmoknak nem az a dolga, hogy reálisak legyenek, hanem hogy a lehető legtöbb motivációt és erőt adják ahhoz, hogy a maximumot kihozd magaból.


18L

2011. aug. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne reális az, hogy orvos szeretnél lenni, és külföldre akarsz kimenni? Én ugyanezt tervezem.

Miért maradna egy ábránd?! Nem értem az osztálytársaidat. Jól tanulsz, ha középsuliban is így folytatod, akkor simán felvesznek az orvosira, külföldön pedig úgyis hiányszakma az egészségügy, és nagyon megfizetik az orvosokat/nővéreket.


Szóval az én álmom pontosan ez:

Még 4 évesen eldöntöttem, hogy gyerekorvos szeretnék lenni. Akkoriban volt, hogy betegséget színleltem, csak, hogy elvigyenek orvoshoz, és ott birizgálhassam a műszereit az orvosnak. :D Azóta tartom magam az akkori elképzelésemhez. Úgy tervezem, hogy általános után egészségügyi középiskolába megyek, általános nővér szakra, így legalább a gyakorlatok során szerzek valamennyi tapasztalatot is, középsuli után pedig a szegedi orvosi egyetemen szeretnék továbbtanulni. De még rögtön a középsuli elvégezte után szeretnék kihagyni 1 évet, és addig au-pairkedni szeretnék. Meg egyetem közben is, nyáron, vagy valamilyen más munkát végezni külföldön. (tudom, hogy az ilyen munkákat alig fizetik meg, de legalább így is látok világot, meg lesz külföldi munkatapasztalatom). Az egyetem elvégzése után pedig szeretnék kimenni külföldre (nagy álmom az USA és Ausztrália - bár mindkét helyre nehéz kijutni, azért még reménykedem, főleg, hogy Ausztráliában élnek ismerőseim / rokonaim) (vagy pedig Németországba, Ausztriába, vagy Svájcba --> mindenképpen valami német nyelvterületre, mert angolt és németet tanulok) (Olaszországot is imádnám, csak ott rosszabbak a fizetések, meg ha nem jön össze, akkor kb hiába tanultam meg a nyelvet -->ha tanulnám). Anyukám azt szeretné, ha itthon nyitnék majd magánrendelőt.:D Ezen is gondolkodom, ő már "gyűjti rá a pénzt", mert tudja, hogy komolyan gondolom a terveimet, és nagyon örül, hogy orvos szeretnék lenni, és hogy jól tanulok (eddig minden évben 5,00 átlag (év végén, félévkor 4,8-4,9 szokott lenni)). :)


14/L, 8.-os leszek.

2011. aug. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy az, biológia, fizika, kémia kell. A külföld meg mégjobb elgondolás.
2011. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig reálisabb álmaid vannak, mint nekem:D Az egyetlen megvalósítható közülük a tetováló szalon, tehát hajrá, ne add fel:)
2011. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!