Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon sírós babából válhat...

Nagyon sírós babából válhat kiegyensúlyozott kisgyerek?

Figyelt kérdés

7 hós fiam örökké nyüszít, ha látszólag semmi baja nincs akkor is, és születésétől kezdve végtelenül sírós baba.

Reménykedhetek, hogy ez egyszer elmúlik, és azt látom rajta, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek?


2010. márc. 12. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

reménykedem, én is.

hallottam ilyet, többet is.

az én kisfiam is, nem csak sírós, kifejezetten hisztis!

azt mondják, nyugodt, türelmes felnőtt lesz az ilyenekből.

a fiúk pedig nagyon anyásak. tapasztalom.

2010. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti sort komolyan írtad, vagy irónikusan? :-)

Anyás az biztos, már most.

Te fiad mennyi idős?

2010. márc. 12. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
szia, ajánlom Ranschburg Jenő Szülők könyve c. munkájának temperamentum című fejezetének elolvasását. az alapján igen. az n kislányom is ilyen. ilyenkor sajnos csak a türelem segít, csak hát már 15 hónapja folyamatosan türelmesnek kell lennem, egyre nehezebben bírom. De nem szabad feladni, mert csak az segít állítólag, elvileg 3 éves korára beérik a feje lágya, de csak ha azt tapasztalja hogy őt minden nyüszögésével és vergődésével együtt alapjában véve elfogadják a szülei, és nem neheztelnek rá amiatt, hogy ilyen.
2010. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok, komolyan, persze! (különben jelzem! )

Tényleg többen mondták, hogy kicsi korukban hisztiztek, mesélték a szüleik, most meg fát lehet vágni a hátukon.

És azt is hallottam, hogy a kamaszkor is könnyebb az ilyen gyerekekkel már.

Ez is komoly! (DE, csak hallottam, még nem tapasztaltam.)

A fordítottját igen, nagyon jó gyerek voltam, aztán a kamaszkorban őrültek meg mellettem.

2010. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, 2 és fél éves. Nagggyon hisztis. Ha jó napja akkor pedig tündér. Nem tudom ez hogy fér össze.

Visít az utcán, mint akit nyúznak. Olyan hangja van, hogy mindenki megnéz.

(és jól járunk, amikor nem szólnak semmit)

2010. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze!!!!

A sógornőm mind 2 lánya állandó bőgésben volt, kb 1 éves korukig!A gyerekgyógyász is azt mondta csak rájuk: "ilyen fajta" Sírós, és kész!Semmi bajuk nem volt!Szóval oka nem volt a sírásnak!Aztán mikor megtanultak menni, és kezdtek önállósodni, akkor változtak egyik napról a másikra!Azóta a nagyobbik 4 éves, okos, értelmes teljesen kiegyensúlyozott nagylány, a másik pedig ugyan ilyen csak 2 éves!

A babakori állandó bőgés, és a későbbi viselkedés között nincs összefüggés!

2010. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam. Egy tündérien okos, segítőkész, jókedvű kisfiú. Eleven, és nagyon mozgékony, de higgadtan, felnőttesen játszik, figyel, segít. (Persze vannak azért néha még rossz napok :-))


Szóval az előzmények:

5 napos (!) korától kezdve azt hittem, hogy megőrülök! Az egész csecsemőkorát végigordította, de nem is akármilyen hangon, mert egy nagy, erős baba volt. Volt, hogy 5 házzal arrébb is hallották, hogy ordít. Egy horror volt, hogy MINDEN miatt ment a hiszti. Teljesen ki voltam akadva. Aztán már olyan 10 hónapos korától kezdve egy kicsit jobb volt, mert elkezdett járni, és elfoglalta jobban magát. De nagy-nagy hisztik még persze voltak és elég látványosak is (pl. bevásárlóközpont közepén földön fekve üvöltés vagy 15-20 percig - felemelni sem tudtam, mert tele voltam cuccokkal és apát vártuk éppen.) Szóval baromi nehéz volt vele egészen olyan 20-21 hónapos koráig. És akkor? Mintha kicserélték volna! Még mondtam is a férjemnek, hogy: mi van vajon a gyerekünkkel, olyan csendes, türelmes, figyel rám, stb. Azóta ilyen. Mivel még csak pár hónap tapasztalatom van a jóságról, nem tudom, milyen időszak jöhet még, de már közel 3-4 hónapja ilyen!

2010. márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló: akkor reménykedem, hogy megéri türelmesnek lenni, de néha már nagyon kész vagyok. Teljesen a fiamra ismertem a Te leírásod alapján. Ő is nagyon erős baba szerintem ő is előbb fog járni, mint az átlag.

Az nem gond szerintetek, hogy már hetek óta kutyázik és ez nem megy át mászásába, viszont napok óta csak a felállást hajlandó gyakorolni és picit lépeget is állva, bár ez még nem jellemző. Az ülésnél jobban érdekli az állás. Nem fordítva kellene? És mi van ha előbbb jár, mint mászik? Hajlam a hiperaktivitásra??? így is úgy érzem, mintha az lenne születésétől kezdve.

2010. márc. 13. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!