Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell minden kamasznak...

Miért kell minden kamasznak csúcskategóriás mobil pl galaxy s s2 iphone, ês egyáltalán miért vesznek nekik a szülôk?

Figyelt kérdés

Egyébként egy kamasznak elég olyan mobil amin 2számot hîvhat és kész anyu apu. Ilyenkor még úgysem mehet bulizni fiamnak ilyen van bár vehettem volna neki 2-3galaxy s2-t is de hülyeség.

Meg az összes okosteló is. Minek egyáltalán okostelefon a világnak ha rajtam múlna nem lenne.


2011. aug. 31. 17:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Azért persze van amikor fölösleges, de alapjában véve nem értek egyet veled, eléggé eltúlzod a dolgokat.

Pl. mi az hogy elég ha két számot tud hívni anyu apu? 1. ha beteg vagyok és el szeretném kérni a házit, valóban át is lehet menni egymáshoz, de barátnőmnek csak az utazás lenne másfél óra, miközben ha telefonon beszélünk közben tud enni/leckét írni/pakolni/akár nem otthon lenni is (amúgy vezetékesen szoktunk, de ha nem otthon vagyok és úgy kell a lecke elég praktikus.) Vagy ha elfelejtem mi a házi másnapra akkor a telefonon két sms és már meg is tudom csinálni, de ne mondd már hogy azért a két feladatszámért sétáljak minimum 20 percet(legközelebbi osztálytársam), majd pedig derüljön ki, hogy nincs is otthon, és indulhassak el a másik irányba...De most tényleg... nem vagyok egy napot és azért, hogy azt az 5 feladatot elmondják nekem rendeljem oda magamhoz az osztálytársaimat(akik egyébként ahogy én se, nem érnek rá erre a különóráik és a tanulás miatt),, plusz ha nem lenne csak olyan telefon amilyet te akarsz, akkor ha szünetben találkozni akarunk, menjünk házról házra járjuk be a baráti táraságot(közben derüljön ki hogy hiába mentünk, mert senki sem ér rá), ami pl. az én esetemben kb 2 és fél óra lenne, és akkor a legszűkebb kört néztem, ha még néhány embert beleveszek+másfél óra és kb 300 ft(távolsági busz), csak azért hogy kiderüljön elutazott-e. Vagy esetleg írjak levelet?, vagy ahogy a nevelem a családom-ban volt menjek ki a nyilvános telefonhoz és oda dobáljam be az aprót? ezzel csak az a gond, hogy akkor is pénz ha sikertelen volt a hívás, plusz hogy a telefonfülke nem működik...Persze hogy felnőttetek anélkül is, ahogy a nagymamám vezetékes víz, angol WC, külön ágy nélkül, döngölt padlón, részeges tanítóval és még sorolhatnám... Lehetett fürödni, csak hosszabb, macerásabb volt(vízmelegítéés), lehetett WC-re menni, csak sokkal rosszabbul élték meg, ha éjszaka felébredtak, hogy pisilni kell stb. Lehetett élni telefon nélkül, csak sokkal macerásabb volt.

2011. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
49%
az őskorban nagykabát sem volt mégis megvoltunk...
2011. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember nem csak azt veszi meg, amire szüksége van, hanem anyagi lehetőségei fényében és igényeinek megfelelően vásárol kényelmi cikkeket is. Ilyenformán valakinek az a luxus, hogy párizsi helyett szalámit eszik, a másik az H&M helyett a Promodban vásárol, a harmadik pedig jobb telefont vesz, mint amire szüksége van. Csak annak, aki a párizsis opció, mivel a környezete nem olyan tehetős és az igényei nem olyan magasak (vagy nem tudja kielégíteni őket), rossz érzés, hogy a másik az okostelefonok között válogat, vagy egyszerűen hülyeségnek tartja.
2011. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
gondolkozom,hogy vegyek neki valami ócska fekete fehéret ami kicsit jobb,de akkor sem kéne okostelefon meg színes kijelzőjű telefon,leckére van gép skype msn meg e-mail is. facebook nem,mert az nincs az egész családnak és a fiamnak sem engedem telefonból a legalapabb kell az okostelefon funkciókra ott van a laptop
2011. szept. 1. 19:18
 25/34 anonim ***** válasza:

Már bocsi,de elég régimódi a felfogásod.Nem értem,miért fáj az neked,hogy valaki megengedheti magának és a gyerekének ezt.

És miért nem engeded neki a facebookot? Nem agyat mosnak ott,hogy ne lehessen neki...Amúgy hány éves a fiad?

2011. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
16
2011. szept. 1. 19:52
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnálom szegényt...De a telefon arra is jó(ha van memóriája, és kamerája), hogy fotózzon vele, és ha a kamerája viszonylag jó és mondjuk nem fekete fehér akár minőségibbet(nézhetőbbet) is tud vele fotózni, arra is jó, hogy zenét hallgasson rajta, és a telefont azért könnyebb magával vinni mint a gépet...
2011. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom.. Még jó, hogy nem olyan anyám van, mint amilyen te vagy.
2011. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

Megtetszik nekik, mi meg megvesszük. Szeretik, használják, nem ciki felvenni a haverok előtt, ha hívjuk, meg azért hadd menőzzön egy kicsit a kölyök, ne mindig ő legyen az, aki bujkál a sarokban, hogy ne látsszanak a csöves holmijai.


Nem megvonásokkal kell nevelni őket, értenek a szóból azok is, akiknek iPhone-juk van.

Amíg megtehetem, miért ne kapja meg, amit akar? nem követelőznek és hisztiznek.

2011. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
Szerintem te csak szimplán sajnálod a pénzt a saját fiadra. Biztos nagyon szerethet téged, ha ilyen vagy vele.
2011. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!