Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljunk vele? Naon...

Mit csináljunk vele? Naon fura! L/15

Figyelt kérdés
Most lettem középsulis,ez volt a második napom. Van az osztályunkba egy lány aki nem szól senkihez. Azt még tudni kell h az osztályunkba csak lányok vannak és 27-en vagyunk. Még így 2 nap után azért nem mindenki mindenkinek puszipajtása de senki nincs egyedül,mindenki talált 1-2 magához illő embert. Ez a lány viszont senkihez sem szól! O_o Ma szünetbe körbekaptuk a folyosón és próbáltunk beszélni vele,h vmi baja van-e velünk,h nem akar barátkozni velünk vagy csak naon félénk de meg se szólalt. Hiába próbálkoztunk egy szót nem lehetett kihúzni belőle.Nem néma és nem is süket mert már halottuk beszélni mikor az ofő kérdezte vmiről,de velünk nem beszél.Mikor egy másik tanár kérdezett tőle vmit németen sírva fakadt. O_o Vajon mi baja lehet? Nem jó látni h egyedül van de nem beszél velünk ha kérdezzük. Egy ilyennel mit kezdjünk?
2011. szept. 2. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Szegény... Szerintem óriási trauma neki egy új közösségbe kerülés, nem tudta még feldolgozni:-(

Ha jót akarsz neki ne csoportosan közeledj hozzá, mert akkor még jobban félénk lesz, hanem óvatosan és egyedül próbáld meg. Próbálj olyan témával közelíteni, ami érdekelheti... Előbb-utóbb ki fog nyílni, de ha durván és csoportosan közeledtek hozzá csak rosszat tesztek vele:-(

2011. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Ne "korbekapjatok", meg kovetelozzetek, hogy mi nem tetszik neki itt, veletek. Egyszerre csak egy probaljon meg vele baratkozni. Lassan, de ugy hogy erezze, hogy igazi keznyujtas, nem nyomokodas.

Lehet neki valami banata, az is lehet uj a varosban, lehet hogy szulei ideirattak be, es O nem is ebbe az iskolaba akart jarni.

2011. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na,igen,van egy pár bunkóbb csaj akik nem bántak vele kesztyűs kézzel de én már rég megmondtam volna nekik a frankót ha engem csesztettek volna.Azt nem értem h ő miért nem védi meg magát és próbál barátkozni?
2011. szept. 2. 16:49
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

olyan mint a Nana-ból Nana :D

Nyugi egyszer majd megtör hanem is most vmikor biztosan megfog de lehet nem a suliban hanem később az élet során.

biztos történt valami rossz az életében. Nem szerették, kiközösítették, mondjuk ha kicsit húsos akkor azért szekálták,.. pszihológus kéne neki de ha ő ezt megtagadja nem lehet rákényszeríteni. Nekem se volt tejfel a suli mindig utáltak ha az én osztálytársam lenne

leülnék mellé és mondanám nekem is fáj beszélnék hozzá de nem várnám el h azonnal kommunikáljon:)

14/L

2011. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk is volt egy ilyen lány az osztályba (vagyis most is van) és kiderült,hogy egy súlyos baleset történt a családjában és azért volt ilyen.Igaz neki az alaptermészete is csendesebb,mert most is olyan halkan beszél,hogy rendesen fülelni kell mit mondd,de mondta az anyukája,hogy mindig is ilyen szerény volt. De neki kellett kezelésekre is járnia,hogy feltudja dolgozni a balesetet!:(


Szóval szerintem is próbáljatok óvatosan közeledni hozzá,ne csapatotúl "letámadni",kedvesek vagytok,de lehet megijedt tőletek:) szóval csak óvatosan és kevesen.

Sok sikert!

2011. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Ja és esetleg neten is írhatnál neki,lehet,hogy ott nyitottabb lenne:)
2011. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
fent van facebook-on? Hogy hívják?
2011. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem hinném h van facebookja. Am én se tom a teljes nevét csak a kereszt nevét:Krisztina.
2011. szept. 2. 16:58
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Legyetek türelmesek. Neki több időre van szüksége, hogy feloldódjon. Ha nem bánt senkit, akkor hagyjátok, előbb-utóbb megnyílik.
2011. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjátok ! Biztos idő kell neki . Addig meg ne piszkáljátok csak legyetek rendesek vele . Abban is sokat segítenél ha meg védenéd ha beszólnak neki és tuti hogy hálásabb és jobban fog oda fordulni hozzád !
2011. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!