Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz ha rövid időn belül...

Mi lesz ha rövid időn belül abbahagyom a szociofóbia és depresszió ellen felírt gyógyszerek szedését?

Figyelt kérdés
Már 10 hónapja, hogy szedem őket és már 6 különböző gyógyszert írtak fel azóta. Most meg egy pszichológusnő azt mondja, hogy nem is kellett volna szedjek gyógyszereket és, hogy fokozatosam hagyjam ki őket, egy hét alatt negyedére csökkentették az adagot. Kissé fura, hogy mindegyik pszichológus es pszichiáter össze vissza beszél, egyik ezt mondja , másik az ellenkezőjét, még tavaly elhittem, hogy tényleg elmúlik ez az egész szar, de most már valahogy kételkedem benne...
2009. szept. 7. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg hagyd el a gyógyszert fokozatosan. Nem oldja meg a problémáidat, csak tünetmentesíti. Állj le az egésszel fokozatosan, a pszihológus meg segít majd megoldani a problémáidat, amik miatt kialakult nálad a szociális fóbia és a depresszió. Létezik olyan, hogy a biokémiai egyensúly borul fel, vagy genetikai okok miatt lesznek ilyen bajaid, ha valószínűleg a pszihológus azért mondja, hogy állj le a gyógyszerekkel, mert megállapította, hogy nálad a problémák lelki eredetűek. Nem beszél össze-vissza, ha ez áll fenn, tényleg abba kell hagynod, mert csak becsapod vele az elméd, a problémák megmaradnak, és jó kis függőséget is kialakítanak... A pszihiáterekkel vigyázni kell, mert sajna sok van közülük, aki nem foglalkozik azzal, hogy mik a problémák okai, csak felírják a durva gyógyszereket és kész.:S

Jobbulást Neked.:)

Remélem, hasznát tudod venni a válaszomnak.

2009. szept. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezeket a gyógyszereket soha nem szabad rövid időn belül abbahagyni! Mindig csak fokozatosan! Egyrészt eü-ben dolgozom, másrészt van a családomban ilyen beteg és tapasztalatból mondom. Fokozatosan csökkentsd az adagot, mert előfordulhat, hogy akutan rosszul leszel, igaz nem azonnal, de amint teljesen kiürült a gyógyszer.
2009. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igaza van a másodiknak, hirtelen nem szabad abbahagyni...

Igaz, én is írtam, hogy fokozatosan, de talán nem elég nyomatékosan, tehát most megerősítem.:)

2009. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!